תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול חברות טכנולוגיה במסלול האקדמי המכללה למנהל

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול חברות טכנולוגיה במסלול האקדמי המכללה למנהל

תואר שני במנע"ס התמחות בניהול חברות טכנולוגיה במסלול האקדמי המכללה למנהל

 

בעשור האחרון חלה התפתחות משמעותית בסקטור הטכנולוגיה בעולם בכלל ובישראל בפרט. הצורך בניהול מקצועי של חברות רבות המפתחות פיתוחים טכנולוגיים, הגביר את הדרישה מצידן של חברות רבות למנהלים המיומנים בתחום. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול חברות טכנולוגיה מאפשר למנהלים רבים להרחיב את ידיעותיהם בתחום ולקדם את הקריירה האישית שלהם.

 

קצת על המסלול האקדמי המכללה למנהל

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס התמחות בניהול חברות טכנולוגיה דווקא במסלול האקדמי המכללה למנהל?

 

בעולם הטכנולוגיה והתעשייה של ימינו, קיימת דרישה ההולכת וגדלה למנהלים המומחים בניהול חברות טכנולוגיה. המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול חברות טכנולוגיה שמטרתה להכשיר בוגרים שיובילו את התעשיות עתירות הטכנולוגיה בישראל ובעולם. ייחודיותה של התוכנית באה לידי ביטוי בכיווני המחקר וההוראה של אנשי הסגל ושיתוף מנהלים בכירים מתחום ההיי-טק בישראל בסגל המנהלים היועצים.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני 3 סמסטרים עוקבים (שנה אחת) במהלכה על הסטודנטים לצבור 45 נקודות זכות בכדי להיות זכאים לתואר השני. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: כלכלה למנהלים בתעשיות ההיי-טק, שיטות כמותיות בניהול, תכנון ודיווח כספי, ניהול ארגונים עתירי טכנולוגיה, ניהול פיננסי והערכת פירמות, המערכת המוסדית והמשפטית, ניהול אסטרטגי בעולם ההיי-טק ועוד.

 

בוגרי תוכנית הלימודים יוכלו להשתלב במשרות ניהול בכירות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק הטכנולוגיה המקומי והבינלאומי. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המעשית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול חברות טכנולוגיה במסלול האקדמי: תואר ראשון (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בבחינות חיצוניות (עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה ועוד).

 

בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון, תואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון בתחום הרלוונטי לאחת מתוכניות ההתמחות. יש לציין כי ניסיון תעסוקתי של 3 שנים מהווה יתרון. מועמדים שימצאו מתאימים יזומנו לראיון אישי שייערך ע"י ועדת הקבלה של התכנית.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-61,246 עבור 3 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp