תואר שני במנהל עסקים התמחות בניהול ביו-רפואי במסלול האקדמי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים התמחות בניהול ביו-רפואי במסלול האקדמי

תואר שני במנע"ס עם התמחות בניהול ביו-רפואי במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

התעשייה הביו-רפואית הינה אחת מן התעשיות הגדולות והמשמעותיות ביותר בשוק הבינלאומי. חברות תרופות וביוטכנולוגיות רבות זקוקות למנהלים בעלי ידע רב תחומי שיהיו מסוגלים לנהל את תהליך המחקר והפיתוח הקליני של פתרונות טכנולוגיים רפואיים.

 

קצת על המסלול האקדמי המכללה למינהל

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס עם התמחות בניהול ביו-רפואי דווקא במסלול האקדמי המכללה למינהל?

 

לאור ההתפתחויות והשינויים התכופים בעולם הטכנולוגי של ימינו, קיימת דרישה גוברת מצד חברות ותעשיות שונות למנהלים מומחים בתחום מדעי החיים. תחום זה המספק פתרונות רפואיים מתקדמים לעולם הרפואה, מהווה מרכיב מרכזי בכלכלת המדינות המפותחות.

 

התעשייה הביו-רפואית משקיעה משאבים רבים במחקר ופיתוח של פתרונות אלו. לפיכך, חברות ביוטכנולוגיות רבות זקוקות למנהלים מומחים בעלי הכשרה ספציפית בניהול מחקר ופיתוח קליני רפואי.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול ביו-רפואי שמטרתה להכשיר כוח אדם איכותי לניהול מחקר ופיתוח רפואי בתעשיית הביו-רפואה. תוכנית הלימודים מיועדת לסטודנטים המעוניינים להשתלב בתעשייה וסיימו תואר ראשון לפחות במדעי החיים, סיעוד והנדסה או בתחומים קרובים בציונים גבוהים.

 

כמו כן, התוכנית מתאימה לבעלי תפקידים בכירים בחברות בתחום הביו-רפואה ולרופאים המעוניינים לרכוש מיומנויות ניהול.

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים במהלכן על הסטודנט לצבור 52 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר. התוכנית מקנה ידע תיאורטי בסיסי בתחומי הניהול, הכלכלה, האסטרטגיה והביו-רפואה בד בבד עם הענקת כלים ומיומנויות יישומיות.

 

מגוון הקורסים המוצע הוא רחב ומעניין: כלכלה למנהלים, מימון הפירמה ושווקי הון, ניהול יזמות, תכנון ודיווח בביו-רפואה, ניהול ידע וקניין רוחני, סוגיות בכלכלת בריאות, דיני עסקים, מערכות מידע ניהוליות, ניהול מחקר ופיתוח ועוד.

  

בוגרי תוכנית הלימודים יוכלו להשתלב במשרות ניהול מעניינות ומאתגרות המוצעות בתעשייה הביו-רפואית. הבוגרים יוכלו לנהל ולפקח על ניסויים קליניים, לשווק מוצרים רפואיים, לנהל כספים והשקעות בחברות השונות ועוד. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המעשית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תואר ראשון לפחות במדעי החיים (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון ממוצע 85 לפחות, לבעל תואר ראשון, במקצועות הסיעוד, ההנדסה ובתחומים קרובים נוספים. בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון, תואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון בתחום הרלוונטי לאחת מתוכניות ההתמחות. בעת הרישום יש להגיש קורות חיים כולל שמות ממליצים. מועמדים שימצאו מתאימים יזומנו לראיון אישי שייערך ע"י ועדת הקבלה של התכנית.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למינהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp