מכינה קדם אקדמית לבני המגזר הבדואי במכללה האקדמית ספיר

מכינה קדם אקדמית לבני המגזר הבדואי במכללה האקדמית ספיר

מכינה קדם אקדמית ייעודית למגזר הבדואי במכללה האקדמית ספיר


תמיכה והכוונה כל הדרך ללימודים


באקדמיה ישנם חוגי לימוד מבוקשים רבים שמושכים אליהם מדי שנה סטודנטים ששואפים לפתח את עצמם בדרך לקראת קריירה. עבור סטודנטים שאין ברשותם בגרות מלאה או שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים, מתקיימות מכינות קדם אקדמיות, מסלולי לימוד שמאפשרים להשלים את הפערים ובדרך לרכוש כלים וידע חשובים להמשך הדרך הלימודית.


בין המסלולים למכינה קדם אקדמית שפועלים במכללה האקדמית ספיר ניתן למצוא מסלול מכינה קדם אקדמית ייעודית למגזר הבדואי. מכינה זו מאפשרים לבני ובנות המגזר הבדואי לרכוש כלים אקדמיים חשובים וכך לשפר את הסיכויים שלהם לקבלה למגוון של מסלולי לימוד מבוקשים במכללה האקדמית ספיר.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במכינה הקדם אקדמית בתכנית זו רוכשים מגוון של מיומנויות אקדמיות ולומדים על שיטות מחקר ואסטרטגיות למידה שחשובים לעולם האקדמי. כמו כן, הם לומדים קורסים בתחומים כגון מתמטיקה, הבעה עברית, אנגלית ואזרחות. נוסף על כך, המכינה כוללת סדנת העצמה.


מתכונת הלימוד


היקפה של המכינה הקדם אקדמית כולל בין 32 - 44 שעות שבועיות. שיעורים מתקיימים בחמישה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע. היא כוללת שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים ותגבורים לתלמידים שזקוקים לכך.


על מוסד הלימוד


המרכז הקדם אקדמי שפועל במכללה האקדמית ספיר בא לסייע למועמדים ללימודים לשפר את הסיכויים לקבלה למגוון מסלולי לימוד. המרכז מפעיל מגוון של מכינות, ביניהן אפשר למצוא מכינת 30 פלוס ומכינות לבגרות ולהשלמת 12 שנות לימוד אשר כוללות מכינה למדעי הרוח והחברה. המרכז הקדם אקדמי מפעיל גם מרכז לסיוע לסטודנטים עם לקויות למידה, ששואף לסייע לסטודנטים מבחינה אישית ולימודית במהלך המכינה.


במכללה האקדמית ספיר, אשר ממוקמת במועצה האזורית שער הנגב בסמוך לעיר שדרות, ניתן ללמוד במגוון רחב של תחומי לימודים בענפי המדעים, הניהול, האמנות והעיצוב. בין המסלולים לתואר הראשון שפועלים במכללה אפשר למצוא לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי משפטים, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי ניהול משאבי אנוש, תואר ראשון בתקשורת, לימודי אמנויות המסך, לימודי תרבות הפקה ויצירה, לימודים רב תחומיים ועוד שלל תכניות לימוד.


תנאי קבלה


למכינה הקדם אקדמית במסלול זה יכולים להתקבל מועמדים בין הגילים 18 - 26 שנים, בעלי תעודת בגרות מלאה או מועמדים שחסרים עד שני מקצועות לימוד בתעודת הבגרות. במסגרת תנאי הקבלה למכינה, עליהם להציג ציון במבחן מימ"ד ברף המבוקש. מועמדים זכאים אשר עומדים בקריטריונים הסוציו אקונומיים הנדרשים יכולים לקבל סיוע בשכר הלימוד באמצעות מלגות שונות, סיוע זה מוענק על ידי האגודה לקידום החינוך.


תעודה


לאחר השלמתה של המכינה ועמידה בכל החובות במהלכה הסטודנטים מקבלים תעודת סיום מכינה. יש לציין כי תעודה זו אינה מספיקה לקבלה ללימודים האקדמיים במכללה האקדמית ספיר וכי על הבוגרים לעמוד בכל הדרישות הלימודיות שמציבים חוגי הלימוד בהתאם לתנאי הקבלה שלהם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp