החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה

החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה

 

החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך מיועד לפתח את ההבנה וההכרה של תחום הארגון והניהול במערכת החינוך, תוך התייחסות לקשר החברתי והתרבותי, והשפעתו על מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. לימודי חינוך אלו מעניקים תפיסה רחבה של מערכת החינוך הארצית והעולמית, תוך חשיבה ביקורתית, אנליטית וייחודית, במטרה שזו, תיצור מנהיגות חינוכית ויוזמת בחברה.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת הלימודים הינה לחשוף את הסטודנטים לידע שהצטבר בתחום חקר תהליכים חינוכיים, תוך התייחסות לנקודות מבט ניהוליות אירגוניות, חברתיות ותרבותיות של תחום החינוך. הלימודים מיועדים לפיתוח חשיבה והתייחסות מדעית ובקורתית לחקר מערכת החינוך ברמת המאקרו והמיקרו, הצגת כלים לניתוח מדעי של תהליכי למידה וחיברות והבנת התרומה של מדעים שונים לחינוך.

 

כמו כן, קיים דגש על התנסות מעשית אשר כוללת פיתוח מיומנויות שונות וכישורים מקצועיים על מנת למלא תפקידים מובילים בשדה החינוך. יש לציין, שלימודים בחוג זה אינם מקנים תעודת הוראה, אך הבוגרים מקבלים תעודת עובד חינוך ותואר ראשון. תואר זה מקנה לבוגריו תעודת "עובד חינוך בהתמחות חינוך חברתי - קהילתי" שניתנת באישור משרד החינוך.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר הראשון מסתמכים על הנתונים הבאים:


1. ציון במבחן הפסיכומטרי.
2. ממוצע ציוני הבגרות.
3. ציון באנגלית.
4. ציון בבחינת ידע בעברית, לתלמידים בעלי שפת אם שאינה עברית.
5. מבחן מעשי במחשב הבוחן מיומנויות בסיס במחשב ובאינטרנט.

 

* חובתם של התלמידים הינה לצבור 60 נקודות זכות במשך שנות הלימוד. כמו כן, חייבים התלמידים לסיים את חובותיהם לקורס האנגלית כשפה זרה, על מנת ללמוד קורסים בדרג 3.

 

 

אופציות מגורים

 

מעונות הסטודנטים באוניברסיטת חיפה כוללים כמה אופציות מגורים אפשריות: מעונות ליחידים, מעונות לזוגות, מעונות לסטודנטים בתואר ראשון ומכינה, מעונות לנכים או מוגבלים, מעונות לאורחים ועוד. סביבת המעונות כוללת מועדונים, חדרי כביסה, מכולת, חדרי מחשבים וכדו'. צוות מעונות קשוב מוכן לסייע בכל תקלה או בקשה של הסטודנטים ופועל לקיומם של חיי חברה פעילים ומעניינים.

 

מלגות

 

אוניברסיטת חיפה מציעה מלגות שונות, למגוון אוכלוסיות. אוכלוסיות היעד למלגות הינן: עולים חדשים, סטודנטים מצטיינים, מעוטי יכולת, יוצאי העדה הדרוזית והצ'רקסית, יוצאי העדה האתיופית, סטודנטים המעוניינים לתרום לקהילה ועוד. המלגות הינן בסכומים שונים ומשתנות בהתאם לסוג המלגה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp