רוצה פרטים על מחשבון חישוב ממוצע הבגרויות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מחשבון לחישוב ממוצע ציוני בגרות לכל המוסדות

חשבו את ממוצע הבגרות שלכם לכל מוסדות הלימודים בקליק אחד, גם אוניברסיטאות וגם מכללות!

רוצה לברר את סיכויי הקבלה שלך ללימודים? לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מחשבון ממוצע בגרות

מקצועות חובה
מקצוע יחידות ציון לאחר בונוס
אזרחות
אנגלית
הבעה עברית (או ערבית למגזר)
היסטוריה
מתמטיקה
ספרות (או מחשבת ישראל)
תנ"ך


מקצועות בחירה
מקצוע יחידות ציון לאחר בונוס
אמנות
חשמל ואלקטרוניקה
ביולוגיה
כימיה
פיזיקה
גיאוגרפיה
ערבית
צרפתית
לכל המקצועות

איך מחשבים את ממוצע הציונים בבגרות?

 

הגיע הזמן לחשב

 

קודם כל בפשטות, כמו שרבים מכם למדו בשיעורי הסתברות, בכדי להגיע לתוצאת הממוצע המשוקלל שלכם, עליכם לכפול כל ציון במספר יחידות הלימוד. לאחר מכן, עליכם לסכם את כל המכפלות יחד, ולחלק את התוצאה שקיבלתם בסכום יחידות הלימוד הכולל. בכל מוסדות הלימוד מאפשרים לכם להשמיט מן החישוב הזה מקצועות בחירה, שהורידו לכם את הממוצע, על מנת להגיע לציון ממוצע מיטבי. זאת בתנאי אחד – שתמיד תהיינה לכם לפחות 20 יחידות לימוד. רוב מוסדות הלימוד נוקטים בשיטת חישוב אחת לעניין הבונוסים של המקצועות המוגברים, אך בטכניון נוהגים אחרת, וכן יש שינויים קלים בשיטת החישוב של אוניברסיטת בר אילן. הנה כללי החישוב בשלושת המקרים:
 
חישוב ממוצע בגרות טכניון - טכניון חישוב ממוצע בגרויות
 

בטכניון חישוב ממוצע הבגרות המיטבי שלכם לשם קבלה למחלקות הלימוד השונות נקבע על פי ציונים גולמיים, מקדמי הטבה ומשקלים. למה הכוונה? – הציון הגולמי הוא זה הרשום לכם בתעודת הבגרות ליד כל מקצוע. נניח, שהציון הסופי שלכם במתמטיקה הוא – 90, אך נבחנתם בבחינת 5 יחידות במתמטיקה, כי אמרו לכם שתקבלו על כך בונוסים. מקדם ההטבה הוא הבונוס שבשבילו עבדתם כל כך קשה.

 

את מקדמי ההטבה מעניקים לציון מעל 60.

 

מי שנבחנו בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות ובנוסף גם ב - 2 מקצועות מדעיים או במקצוע מדעי אחד וטכנולוגי אחד ברמת 5 יחידות כל אחד, מקבלים בונוס של 30 נקודות לכל מקצוע.

 

נוסף על כך, מקצועות מורחבים ברמת 5 יחידות מקבלים 20 נקודות בונוס. מקצועות ברמת 4 יחידות לימוד מקבלים 10 נקודות בונוס.


מקדמי ההטבה המרכזיים בטכניון הם:

לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד מוסיפים מקדם הטבה 30 נקודות
לבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד מתווסף מקדם הטבה 25 נקודות
למקצועות כימיה וביולוגיה ברמת 5 יחידות נותנים מקדם הטבה 25 נקודות.
למקצועות אנגלית ותחומים מוגברים (לא כולם, אך רובם) ברמת 5 יחידות נותנים מקדם הטבה 25 נקודות.
מקצועות ברמת 4 יחידות מקבלים מקדם הטבה 10 נקודות.

כך לדוגמה -

 

אם קיבלתם ציון 90 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד, יש לכפול ב - 2 את מספר היחידות - וכך מתקבל המשקל. אחר כך מחלקים את סך כל המכפלות בסכום המשקלים (ולא בסכום יחידות הלימוד).


כדי להגיע לממוצע, חשוב גם להבין את שיטת המשקלים. כל מקצוע בגרות נלמד במספר יחידות מסוים, וכך נקבע משקלו בממוצע הסופי המשוקלל של תעודת הבגרות.

 

בטכניון נוהגים לכפול את מספר היחידות במתמטיקה ב – 2, מכיוון שמקצוע זה חשוב במיוחד ללימודים במוסד אקדמי זה.
נניח לדוגמא, שיש לכם 5 יחידות לימוד במתמטיקה, משקל הבגרות במתמטיקה יהיה – 10. לעומת זאת, 5 יחידות באנגלית, משקלן הוא – 5.

כעת, נוכל לחשב את ממוצע הבגרות המיטבי שלכם בטכניון. כפלו כל ציון (לאחר חישוב הבונוס) במשקלו, וסכמו את התוצאות יחדיו. לאחר מכן, חלקו את הסכום שקיבלתם בסכום המשקלים הכולל של הבגרות שלכם.


בואו נבצע חישוב לדוגמא, מן ההתחלה:

גיליון הציונים הדמיוני שלנו (לפני חישוב בונוסים) כולל –


מתמטיקה – 5 יחידות - ציון: 90
אנגלית – 5 יחידות – ציון: 95
כימיה – 5 יחידות – ציון: 85
ספרות – 5 יחידות – ציון: 81
היסטוריה – 2 יחידות – ציון: 80
עברית – 2 יחידות – ציון: 83
תנ"ך – 3 יחידות – ציון: 70

לפני שנמשיך, חשוב שנראה, כי יחידות הבחירה שלנו בבגרות בספרות, עלולות להוריד לנו את הממוצע. נוכל להתחשב בציון של 2 יחידות החובה בלבד. במקרה זה, בדקנו זאת כבר עבורכם, וגילינו שהממוצע המיטבי דווקא מתקבל כשכוללים את כל היחידות בספרות.

אז, נוסיף את מקדמי ההטבה לציון -

 

5 יחידות מתמטיקה - מקדם הטבה 30 - לכן הציון 90 + 30 = 120
5 יחידות אנגלית - מקדם הטבה 25 ולכן הציון - 95 + 25 = 120
5 יחידות ספרות - מקדם הטבה 25 ולכן הציון הוא 81 + 25 = 106
5 יחידות כימיה - מקדם הטבה 25 ולכן הציון הוא 85 + 25 = 110

במקצועות החובה היסטוריה, עברית ותנ"ך לא מגיעים לנו מקדמי הטבה, והציונים נשארים זהים.

כעת, נכפיל ציונים (כולל בונוסים) במשקלים:

זכרו, 5 יחידות במתמטיקה הן למעשה – 10 יחידות במשקל, ולכן, שורת החישוב שלנו תהיה: 

 

10*120 + 120*5 + 106*5 + 110*5 + 80*2 + 83*2 + 70*3 = 3416


כעת, נחלק סכום זה בסכום המשקלים. סכום המשקלים שלנו הוא:

10+5+5+5+2+2+3= 32

תוצאת החילוק של הסכומים היא – 106.75, וזהו ממוצע הבגרות האופטימאלי שלנו בטכניון.

 
חישוב ממוצע בגרות בר אילן - ממוצע בגרויות בר אילן
 
באוניברסיטת בר אילן הייצוג של ממוצע הבגרות נעשה על פי השיטה העשרונית (95=9.5, לדוגמא). במקצועות: תנ"ך, תושב"ע, תלמוד, מחשבת ישראל, אנגלית ומתמטיקה, חישוב הבונוסים ייעשה על פי הכלל הבא: לציון ברמת 4 יחידות יש להוסיף 1.25, ולציון ברמת 5 יחידות יש להוסיך 2.5 נקודות. בשאר המקצועות, עבור 4 או 5 יחידות, מקבלים תוספת של 1 או 2 נקודות בהתאמה. רק ציונים של 60 ומעלה מקבלים בונוסים.
 
 

 

חישוב ממוצע בגרות בן גוריון - ממוצע בגרויות בן גוריון

 

באוניברסיטת בן גוריון מוסיפים בונוס למקצועות מוגברים שנלמדים ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. במקצועות ברמת 4 יחידות מוסיפים 10 נקודות לציון ובמקצועות ברמת 5 יחידות מוסיפים 20 נקודות. הבונוס ניתן במקצועות בהם הציון מעל 60.


ישנם מקצועות בהם נותנים בונוס מוגבר, כגון מתמטיקה ברמת 5 יחידות המקנה בונוס 35 נקודות או בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות - בונוס של 25 נקודות.


אופן חישוב הממוצע מתבצע כממוצע אופטימלי, כלומר חישוב הממוצע הגבוה ביותר בהתאם לתנאים, לרבות העובדה כי סך היחידות נדרש להיות 20 ומעלה. כך משמיטים במידת האפשר מקצועות בחירה שעלולים לגרום לירידת הממוצע.

 

חישוב ממוצע בגרות העברית - חישוב ממוצע בגרות האוניברסיטה העברית


אופן חישוב ממוצע הבגרות באוניברסיטה העברית בירושלים מתייחס למשקל היחסי של יחידות הבחינה ומביא בחשבון בונוסים במקצועות מורחבים.


כדי לחשב את הממוצע, יש להוסיף את הבונוסים, להכפיל כל אחד מן הציונים במספר היחידות, לחבר את סכומי המכפלות, לחבר את יחידות הלימוד ולחלק את סכום המכפלות בסכום היחידות.


באוניברסיטה מאפשרים למועמדים לחשב את הממוצע האופטימלי, כלומר לחשב את הציונים כך שיעניקו את הממוצע הגבוה ביותר תוך אפשרות לויתור על מקצועות מסוימים כך שסך כל היחידות יהיה לפחות 20. משמעות הדבר היא כי במקצועות הבחירה, ניתן להשתמש רק במקצועות שמשפרים את הממוצע ולא יכולים לפגוע בו.


הבונוס מוענק במקצועות שהציון הסופי בהם 60 ומעלה. ברבים מן המקצועות, גובה הבונוס ל - 4 יחידות הוא 15 נקודות וגובה הבונוס ל - 5 יחידות הוא 25 לרוב המקצועות ו - 35 למתמטיקה.

 

חישוב ממוצע בגרות תל אביב - אוניברסיטת תל אביב חישוב ממוצע בגרות

 

באוניברסיטת תל-אביב מחשבים את ממוצע הבגרות כממוצע אופטימלי, כלומר השמטה של מקצועות בחירה מסוימים כדי להביא ליצירת הממוצע הגבוה ביותר האפשרי. מספר היחידות המינימלי אחרי ההשמטה צריך להיות 20 לפחות.


יש להוסיף לציונים נקודות בונוס רק במקרה בו הציון מעל 60, במקרים מהם לא מדובר בצירוף מקצועות וכן בהתאם לרשימת המקצועות שקובעת האוניברסיטה (רשימה זו עשויה להשתנות מעת לעת). לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות מוסיפים בונוס 35 נקודות. לבגרות במקצועות אנגלית, פיזיקה, ערבית, ביולוגיה, תנ"ך, היסטוריה וספרות ברמת 5 יחידות מוסיפים 25 נקודות בונוס.


אופן חישוב הממוצע בפועל בתל אביב - הוספת בונוסים, הכפלת הציון המתקבל בכל אחד מהמקצועות במספר יחידות הלימוד. לאחר מכן מחברים את המכפלות, ואז מסכמים את מספר היחידות בכל המקצועות (מספר זה צריך להיות 20 לפחות). את סכום המכפלות מחלקים בסכום היחידות. התוצאה היא הממוצע, כאשר נדרש דיוק של 2 נקודות אחרי הנקודה העשרונית.

 

חישוב ממוצע בגרות אוניברסיטת חיפה - חישוב ממוצע בגרות חיפה

 

חישוב ממוצע הבגרות המשוקלל באוניברסיטת חיפה מתבצע באופן הבא - חישוב בונוסים, הכפלת הציון כולל בונוס בכל מקצוע כפול מספר היחידות באותו מקצוע, לאחר מכן סיכום של כל המכפלות ואז חילוק סך המכפלות חלקי סך יחידות הלימוד (צריך להיות 20 לפחות).

 

באוניברסיטה מתחשבים בממוצע המשוקלל האופטימלי, אותו מרכיבים מן הציונים הגבוהים ביותר בתעודת בגרות שבה לפחות 20 יחידות אחרי השמטת המקצועות בעלי הציון הנמוך.

 

את הבונוסים מעניקים במקצועות שבהם לפחות 4 יחידות לימוד ובהם ציון 6.0 ומעלה. במקצועות טכנולוגיים ראשיים שאינם ברשימת המקצועות שמפרסמת האוניברסיטה מעניקים בונוס רק אם הם בהיקף של מעל 7 יחידות לימוד.


בבגרות במתמטיקה באמת 5 יחידות לימוד מעניקים 3.5 נקודות בונוס וכך ציון 8 יהפוך לציון 11.5. בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד מוסיפים לציון 2 נקודות בונוס.


במקצועות אנגלית, ביולוגיה, פיזיקה, כימיה, ספרות, היסטוריה וערבית בגרות בהיקף 4 יחידות לימוד מקבלת 2 נקודות בונוס ובהיקף 5 יחידות לימוד מקבלת 2.5 נקודות בונוס. כך לדוגמה - בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 8 תהיה אחרי הוספת הבונוס בציון 10.

 

* אין להסתמך על התוצאות המוצגות, נוסחאות החישוב עלולות להשתנות מעת לעת וממוסד למוסד. מומלץ לברר את הממוצע הסופי מול מוסדות הלימוד.

 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מחשבון חישוב ממוצע הבגרויות?

רוצה לדעת יותר על מחשבון חישוב ממוצע הבגרויות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp