מלגות לסטודנטים המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

 

משפט כלכלי

 

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הממוקם בלב השרון, הוא מוסד אקדמי הדוגל ביחס אישי לסטודנטים. במרכז משקיעים בפיתוח אינטיליגנציה רגשית, ומקפידים לחזק בקרב התלמידים את הצד הערכי-חברתי, לצד ההשקעה בלימודים. אם אתם מתחילים ללמוד בקרוב במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט וזקוקים למלגה, מומלץ שתקפצו לביקור במדור הייעוץ, שם תוכלו לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי הקריטריונים המאפשרים להגיש מועמדות לכל אחת מאפשרויות המענק והסיוע. למשל, אם אתם תושבי הוד השרון ולמדתם בעבר באחד התיכונים בעיר, יכול להיות שעובדה זו בפני עצמה תספיק כדי לזכות אתכם במלגה. בינתיים, תוכלו להיעזר במידע שאספנו עבורכם כאן:


מלגות הצטיינות

 

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מעניק סוגים שונים של מלגות ומענקים על בסיס הצטיינות והישגים לימודיים. ראשית, עוד לפני תחילת הלימודים עצמם, מחלק המרכז מלגות הצטיינות למועמדים שיש להם נתוני קבלה גבוהים במיוחד. מלגות אלה עשויות להגיע עד לאלפי שקלים מתוך שכר הלימוד של שנת הלימודים הראשונה כולה, כאשר הסכומים והקריטריונים משתנים על פי תחום הלימודים הנבחר.

 

מעבר לכך, במידה ואותם סטודנטים ימשיכו להוכיח את עצמם גם במהלך הלימודים עצמם וישמרו על ממוצע ציונים גבוה, הם יהיו זכאים לקבל מימון של אלפי שקלים נוספים מגובה שכר הלימוד גם בשנים הבאות. כמו כן, מדי שנה נערך בשערי מדע ומשפט טקס חגיגי, במהלכו מוענקות מלגות הצטיינות לתלמידים על בסיס הישגיהם בשנה הקודמת.

 

בין מלגות ההצטיינות השונות - 

 

מלגות הצטיינות - מדי שנה, מעניקים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מלגות הצטיינות על סמך ההישגים האקדמיים של הסטודנטים בשנה החולפת.

 

מלגות תלויות ציון - במרכז האקדמי מעניקים לסטודנטים המתקבלים על סמך נתוני קבלה גבוהים, אשר מגיעים להישגים גבוהים בשנה א' ו - ב' ללימודיהם, מלגות לימודים תלויות ציון. גובה מלגות אלה יכול להגיע אף לאלפי שקלים מתוך שכר הלימוד לשנים ב' ו - ג'.


מלגות תנאי קבלה - מלגות אלה מיועדות לסטודנטים שברשותם נתוני קבלה גבוהים במיוחד: בבגרות, בפסיכומטרי או במבחני יע"ל, כאשר הדרישות משתנות על פי תחום הלימודים הנבחר. גובה המלגה עד מספר אלפי שקלים משכר הלימוד לשנה א'.

 

מלגות סיוע

 

אפיק נוסף בו בא מוסד הלימודים לקראת הסטודנטים, הוא בחלוקה של מלגות על בסיס בחינה של מצבם הסוציו-אקונומי של התלמידים. כדי להגיש מועמדות למלגות אלה, יש להוריד טפסים מיוחדים מאתר הבית של המרכז ולהגישם במזכירות בצירוף כל מסמך שעשוי להיות רלוונטי - תלושי משכורת, מידע על הכנסות ההורים ועוד. מדי שנה מפרסמת המזכירות את התאריך המדויק שבו על הסטודנטים להגיש את בקשות הסיוע.

 

וועדת המלגות בודקת מדי שנה את כל הבקשות שהתקבלו ומסווגת אותן בהתאם לקריטריונים שונים. לאחר הסיווג, נערך דיון במצבו הכלכלי של כל אחד ממגישי הבקשה ושיעורי הזכאות נקבעים. קבלת המלגות נעשית באמצעות זיכוי שמופיע במאזן שכר הלימוד של הסטודנטים. בין היתר, מעניק המרכז מלגות לבני משפחה מדרגה ראשונה הלומדים במקביל, למשל שני אחים, בן והורה או בני זוג נשואים.

 

מלגות ללימודי יהדות

 

סוג נוסף של מענקים מהם תוכלו ליהנות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוא מלגות ללימודי יהדות. קיימות שתי מלגות כאלה. הראשונה היא תולדה של שיתוף פעולה עם מכון "שם עולם", העוסק בחינוך, תיעוד ומחקר השואה ברוח האמונה. תכנית זו מאפשרת לסטודנטים לקבל מלגה בתמורה להשתתפות קבועה בשיעורים בנושאי יהדות ושואה.

 

מסגרת נוספת בשערי מדע ומשפט המזכה במלגת לימודי יהדות היא תכנית "חברותא". תכנית העשרה זו כוללת שיעורים מובנים בנושאי משפט עברי, אקטואליה, חסידות וקבלה, ולצד דיון בסוגיות הקשורות בזוגיות וביחסי אנוש ברוח הדת היהודית. שיעורי התכנית מתאימים גם למשתתפים שאין להם ידע קודם נרחב ביהדות ושאינם באים מרקע דתי. סטודנטים שיתמידו בשיעורי החברותא לאורך שנת הלימודים כולה יהיו זכאים לקבל את המלגה, בכפוף לקריטריונים המפורסמים במדור הרישום של שערי מדע ומשפט.

 

מלגת לוחמים

 

מלגה נוספת שחשוב להזכיר, היא זו המוצעת לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם של צה"ל בשנתיים שלאחר תאריך השחרור. המלגות לחיילים משוחררים ניתנות בכפוף לעמידה בנתוני הקבלה וייהנו מהן אך ורק מועמדים ששירתו שירות קרבי סדיר ומלא. כדי להגיש בקשה למלגה, יש להציג תעודת לוחם. 


מלגות תכנית גל


במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט פועלת תכנית "גל" ללימודי מינהל ממשל ומשפט בהתמחות מנהיגות קהילתית. זוהי תכנית לימודים למצטיינים שבה הסטודנטים מקבלים מלגת לימודים לכל אורך שנות התואר.

 

מלגות תכנית צמרות


"צמרות" היא תכנית ללימודי מצטיינים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, היא מתקיימת במסלול משפטים. מועמדים עם נתוני קבלה גבוהים יכולים לקבל מלגת לימודים מלאה. בתכנית ללימודי משפטים המלגה ניתנת למי שרשותם פסיכומטרי מעל 650 ובגרות בציון של 100 לפחות.


מלגת חיילים משוחררים


חיילים משוחררים עד חמש שנים מיום השחרור הלומדים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט יכולים לקבל סיוע בשכר הלימוד מטעם מוסד הלימוד. כמו כן, סטודנטים במכינות קדם אקדמיות עד חמש שנים מיום שחרורם יכולים להגיש בקשות למימון במכינות ממשרד הביטחון. סטודנטים ששימשו חיילים בודדים יכולים להגיש בקשות למימון במכינות עד עשר שנים ממועד השחרור, ממשרד הביטחון.

 

מלגות בני משפחה מדרגה ראשונה


את המלגות לבני משפחה מדרגה ראשונה יכולים לקבל אחים, הורים, ילדים או בני זוג נשואים שלומדים במקביל בפקולטות השונות לתואר ראשון. על גילם של אחד מן הזכאים להיות פחות מ - 30. לא ניתן להגיש בקשה למלגה זו כאשר שני בני המשפחה מעל גיל 30.

 

מלגות נוספות

 

כמו כן, קיימות מלגות נוספות עבור מוסדיים שעובדים בכוחות הביטחון או במערכות הבריאות, בהתאם לתחום הלימודים הנבחר. קיים גם היצע מלגות להנדסאים ולבוגרי מכינה, וכן עבור בעלי תארים ובפרט עבור בוגרי שערי מדע ומשפט.

 

קראו על מסלולי הלימוד - ללמוד במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp