מלגות במכללת כנרת

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית כנרת


מה מקבלים הסטודנטים בכנרת?


המכללה האקדמית כנרת נוסדה לפני כ - 50 שנה ומתקיימים בה מסלולים שונים לתואר ראשון. ניתן ללמוד במסלולים במקצועות התיירות, התקשורת, לימודי ארץ ישראל ובנוסף תכניות שונות ללימודי הנדסה. על מנת לעזור לסטודנטים שמתקשים לשלם א שכר הלימוד, מציעים במכללה מגוון מלגות, חלקן פנימיות ואחרות בשיתוף קרנות חיצוניות. המלגות מוענקות על סמך גורמים רבים, כמו מגורים בפריפריה, הצטיינות בלימודים, פעילות חברתית או לימודים במסלולים נבחרים בהנדסה ובמדעים.


הנה כמה מהמלגות שמוענקות לסטודנטים במכללת כנרת:


שימו לב: המלגות משתנות מעת לעת. על מנת לקבל את הפרטים המדויקים ביותר, מומלץ לפנות למכללה.


מלגות מטעם מוסד הלימוד


מלגה ללומדים במקצועות הטכנולוגיים: במכללת כנרת מעניקים מלגה להנדסאים בגובה של כ - 1,000 שקלים. המסלולים בהם מקבלים את ההטבה הם הנדסאי חשמל, הנדסאי אלקטרוניקה והנדסאי תוכנה.


מ.ט.מ - מלגת סיוע לסטודנטים להנדסה: מלגה לסטודנטים להנדסה שמוענקת על סמך ציונים גבוהים בפסיכומטרי. מועמדים בעלי ציון של 660 ומעלה, מקבלים מלגה של כ - 9,000 שקלים לארבע שנות הלימוד. כדי לקבל את המלגה, הם צריכים לשמור על ממוצע ציונים של 85 ומעלה במהלך הלימודים. המענק יכול לשמש למימון שכר הלימוד או כמלגת דיור באזור המכללה. מועמדים שלהם ציון שבין 601 - 660 בפסיכומטרי, או הנדסאים עם ציון של 90 ומעלה בבחינות החיצוניות, מקבלים מלגה של 9,000 שקלים למשך שנתיים.


מלגת מצטיינים לכנרת: מלגת הצטיינות זו מוענקת לסטודנטים שמתקבלים למסלולי מדעי החברה ומדעי הרוח במכללה. כדי לקבל את המלגה, הם צריכים להציג ציון שך 630 ומעלה בפסיכומטרי, ממוצע בגרות של 95 ומעלה (ללא פסיכומטרי) או פסיכומטרי 600 וממוצג בגרויות של 90. גובה מלגה זו הוא כ - 9,000 שקלים.


מלגה לבני העדה הדרוזית: מלגה לסטודנטים דרוזים שלומדים במכללה. המלגה ניתנת לשלוש שנים במסלולי הרוח והחברה ולמשך ארבע שנים בתכניות ללימודי הנדסה. כדי לקבל את המלגה, על התלמידים להשתתף בפעילות התנדבותית במסגרת פרויקט פר"ח. המכללה משלימה את מלגת פר"ח, בגובה של כ - 5,200 שקלים, בעוד 3,800 שקלים נוספים, וכך זוכים הנתמכים למלגה כוללת של כ - 9,000 שקלים.


מלגות חיצוניות


מלגת קרן הישג: מלגה לחיילים משוחררים שבעת שירותם קיבלו הכרה כחיילים בודדים. המלגה לתואר ראשון ניתנת עד שנתיים לאחר תום השירות הצבאי, לסטודנטים שמתחילים ללמוד במוסדות אקדמיים מוכרים. גובה המלגה הוא בגובה שכר הלימוד, ובנוסף מקבלים גם מלגת מחייה בסך של כ - 2,000 שקלים לחודש.


מלגת מפעל הפיס: מלגה לתואר ראשון שניתנת בשיתוף עם משרד הביטחון והיחידה להכוונת חיילים משוחררים. המלגה מוענקת לחיילים ששירתו במערך הלוחם וגם למסיימים 24 חודשים של שירות לאומי. כדי לקבל את המלגה, שגובהה כ - 10,000 שקלים לשנה, הסטודנטים חייבים לתרום סך של כ - 100 שעות התנדבות למען החברה. את המלגה אפשר לקבל החל מהשנה הראשונה, לתקופה של עד שלוש שנים.


מלגת "עתידים לתעשייה": מלגת פריפריה זו ניתנת לסטודנטים להנדסה ולמקצועות המדעים שמתקשים לממן את שכר הלימוד. בנוסף למענק הכספי, מקבלים נתמכי מלגת עתידים גם מלגת קיום, חונכות אישית לאורך הלימודים, מחשב נייד, סיוע בהתנסות מקצועית בחברות שונות ועזרה בהשמה בתום הלימודים.


מלגת נעמ"ת לנשים: מלגה לסטודנטיות שלומדות לתואר ראשון ושני. את המלגה, שגובהה כ - 2,000 שקלים, אפשר לקבל החל מהשנה השנייה ללימודים, כאשר ישנה עדיפות לנשים שלומדות מקצועות מדעיים וטכנולוגיים. רק חברות נעמ"ת או ההסתדרות רשאיות לקבל מלגה זו.


מלגות לסטודנטים עולים: מלגה לסטודנטים עולים שמוענקת מטעם המשרד לקליטת עלייה. ההטבה ניתנת לעולים עד שנתיים ממועד העלייה וגם לתושבים חוזרים, ששהו בחו"ל למשך שנתיים לפחות ולא חלפה שנה ממועד חזרתם ארצה. את המלגה ניתן לקבל החל מגיל 23 ועד גיל 37. גובה המלגה נקבע לפי היקף הלימודים של הנתמכים, כך למשל סטודנטים שלומדים למשך שלוש שנים זכאים לשלושה מענקים בגובה שכר הלימוד. הסיוע המקסימלי הוא לחמש שנות לימוד, יכולים להסתייע במלגה סטודנטים לתואר ראשון, לתואר שני, למכינות וללימודי תעודה ומקצוע.

 

מידע נוסף על המכללה האקדמית כנרת

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp