מלגות לסטודנטים באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


מלגות במכללת אפקה

 

מהנדסים לכם מלגה

 

המכללה האקדמית "אפקה" היא מוסד לימודים תל אביבי, המתמחה בלימודים גבוהים בתחום ההנדסה. המכללה מציעה מגוון התמחויות לתואר ראשון ושני, ומדי שנה לומדים בה מעל ל - 2,000 סטודנטים מרחבי הארץ. היא שואפת למצוינות אקדמית ולפני מספר שנים אף זכתה להכרה בינלאומית כאשר התקבלה לארגון ,CDIO המשמש בית לכמה מבין המוסדות המובילים בעולם בתחום הכשרת המהנדסים.

 

לצעירים המתעניינים בלימודי הנדסה יש כמה סיבות נוספות לשקול את אפקה, המשלבת בין אווירה משפחתית של מכללה לבין שכר לימוד אוניברסיטאי. בפני הסטודנטים שלומדים במכללת אפקה עומדות כמה אפשרויות לזכות במלגה, שתסייע להם לממן את שכר הלימוד במקום. חלק מהמלגות מיועדות לאוכלוסיות מסוימות ואילו אחרות פתוחות לקהל הרחב. תוכלו למשל למצוא במקום מלגת הטבה ללוחמים, המיועדת ליוצאי שירות קרבי בשנת לימודיהם הראשונה. מלגה נוספת שניתן להיעזר בה, היא מלגת עידוד לתלמידים שקרובי משפחה שלהם מדרגה ראשונה לומדים במכללה במקביל אליהם.

 

הנה כמה דרכים נוספות לזכות במלגות לימודים במכללה:

 

מלגות על בסיס נתוני קבלה

 

תואר ראשון

 

המכללה מעניקה מלגות למועמדים לתואר ראשון ושני בעלי נתוני קבלה גבוהים. מועמדים ללימודי תואר ראשון, יוכלו לקבל מלגה הן על בסיס ציון הפסיכומטרי, הן על סמך הבגרויות והן על בסיס ממוצע הציונים שלהם בתעודת ההנדסאי.

 

 • מלגה על בסיס הישגים בבחינה הפסיכומטרית מוענקת לתלמידים לפי המדרג הבא: בעלי ציון של מעל 700 זכאי למלגה בגובה 200 אחוזים משכר לימוד יסודי. מי שהפסיכומטרי שלהם נע בין 670 - 699 מקבלים מלגה בגובה 100 אחוזים משכר הלימוד היסודי. על סמך פסיכומטרי שבין 669 - 640 מוענקת מלגה בגובה 50 אחוזים משכר הלימוד היסודי. בשנת הלימודים הראשונה ניתנת מלגה מלאה ובשנה השנייה, בהתאם למצב אקדמי מן המניין.

 

 • מלגות על סמך הבגרויות ניתנות לפי המדרגים הבאים: מי שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 95 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 לפחות מקבלים מלגה בגובה מלוא שכר הלימוד היסודי. בעלי בגרות במתמטיקה בציון 90 לפחות ברמת 5 יחידות ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה מקבלים מלגה בגובה 70 אחוזים משכר הלימוד היסודי. בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה וכן בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון מעל 85 מקבלים מלגה בגובה מחצית שכר הלימוד היסודי.

 

 •  מלגות להנדסאים ניתנות אף הן על פי מדרג: מועמדים שממוצע הציונים שלהם הוא 96 או יותר זכאים למלגת שכר לימוד מלאה; ונרשמים שהשיגו ציון שבין 92 - 95.99, מקבלים מלגה שנתית בגובה מחצית משכר הלימוד. מלגות אלה מיועדות לסטודנטים בשנה א' בלבד.

 

 

תואר שני

 

מלגות למועמדים מצטיינים לתואר שני במכללה ניתנות על פי החלטת הדיקנט, במטרה לעודד את הסטודנטים להפגין מצוינות בלימודיהם. מדובר במאות מלגות המחולקות מדי שנה במחלקות השונות לתואר שני בהנדסה. ככלל, סטודנטים שהציון הממוצע שלהם בתואר הראשון הוא 90 או יותר, זכאים למלגת לימודים מלאה בשנה הראשונה של התואר שני. מלגה זו מיועדת לבעלי תואר B.SC.

 

מלגות הצטיינות בלימודים

 

סטודנטים במהלך הכשרתם במכללה יוכלו לקבל גם מלגות על בסיס הצטיינות בלימודי התואר. למלגות אין צורך להגיש מועמדות, וסטודנטים שימצאו זכאים למענק יקבלו על כך הודעה מהמזכירות. מלגות אלה ניתנות מדי שנה על בסיס הישגים בשנה שקדמה לה.

 

מלגות סיוע כלכלי ואקדמי

 

מכללת אפקה מייחדת מדי שנה תקציב המיועד לתמיכה כלכלית בסטודנטים, ומציעה מספר מלגות הניתנות על רקע של קשיים סוציו-אקונומיים. סמוך לפתיחת שנת הלימודים מודיע הדיקנט על המועד להגשת טפסי המועמדות, ולאחר שנאספות כל הבקשות מדרגת אותן וועדת המלגות על פי קריטריונים המתייחסים למצבם הכלכלי והמשפחתי של התלמידים. כדי להגדיל את הסיכוי לקבל מלגה כזו מומלץ לקרוא בקפידה את ההנחיות, למלא את כל הפרטים הנחוצים ולצרף מסמכים רלוונטיים. חלק מהסטודנטים יקבלו את הסיוע באמצעות מלגת רוטרי לתלמידים מיעוטי יכולת; סטודנטים נוספים יקבלו מענק באמצעות מלגת קרן מריאנברג המיועדת ליוצאי חבר העמים.

 

מלגות נוספות הן מלגות הטבה ללוחמים, שניתנות לבעלי תעודת לוחמים בשנת הלימודים הראשונה, החל מסמסטר ב'. מוצעת גם מלגת עידוד לקרוסי משפחה מדרגה ראשונה, שמיועדת למי שקרוסי משפחתם מדרגה ראשונה לומדים באותו הזמן במכללה האקדמית אפקה.

 

מידע נוסף על אפקה המכללה האקדמית להנדסה

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על מלגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי 544 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו 955 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 684 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם