מלגות לסטודנטים באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות במכללת אפקה

 

מהנדסים לכם מלגה

 

המכללה האקדמית "אפקה" היא מוסד לימודים תל אביבי, המתמחה בלימודים גבוהים בתחום ההנדסה. המכללה מציעה מגוון התמחויות לתואר ראשון ושני, ומדי שנה לומדים בה מעל ל - 2,000 סטודנטים מרחבי הארץ. היא שואפת למצוינות אקדמית ולפני מספר שנים אף זכתה להכרה בינלאומית כאשר התקבלה לארגון ,CDIO המשמש בית לכמה מבין המוסדות המובילים בעולם בתחום הכשרת המהנדסים.

 

לצעירים המתעניינים בלימודי הנדסה יש כמה סיבות נוספות לשקול את אפקה, המשלבת בין אווירה משפחתית של מכללה לבין שכר לימוד אוניברסיטאי. בפני הסטודנטים שלומדים במכללת אפקה עומדות כמה אפשרויות לזכות במלגה, שתסייע להם לממן את שכר הלימוד במקום. חלק מהמלגות מיועדות לאוכלוסיות מסוימות ואילו אחרות פתוחות לקהל הרחב. תוכלו למשל למצוא במקום מלגת הטבה ללוחמים, המיועדת ליוצאי שירות קרבי בשנת לימודיהם הראשונה. מלגה נוספת שניתן להיעזר בה, היא מלגת עידוד לתלמידים שקרובי משפחה שלהם מדרגה ראשונה לומדים במכללה במקביל אליהם.

 

הנה כמה דרכים נוספות לזכות במלגות לימודים במכללה:

 

מלגות מעורבות חברתית

 

ביחידה למעורבות חברתית פועלים לקידום מעורבות חברתית של הסטודנטים בתחום החינוך המדעי לבני נוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. פרויקט זה מתאים לסטודנטים משנה ב' והלאה. סטודנטים המשתתפים בפרויקטים מקבלים מלגת סיוע במימון הוצאות הלימודים וכן מאפשרות התנסות בשדה וצבירת כלים פרקטיים לשוק העבודה.


לצורך הגשת מועמדות לאחת מן המלגות למעורבות חברתית יש צורך לפנות אל היחידה למעורבות חברתית של דיקאנט הסטודנטים.


מלגות בין כתלי הקמפוס -


חוויה בהנדסה - זהו פרויקט יום העשרה בהנדסה לבני נוער בכיתות ז - י"ב לרבות בני מיעוטים ונערים מחוננים. הפרויקט נערך במעבדות המכללה ובמהלכו נחשפים בני הנוער להנדסה וטכנולוגיה. אחת המטרות היא עידוד בני הנוער לבחור בבגרות מדעית ולהשתלב באקדמיה במקצועות מדעיים. היקף השעות הנדרש הוא 120 בשנה. גובה המלגה 10,000 שקלים.


אקדמיה מאמצת לפרויקט "סודקות את תקרת הזכוכית" - בפרויקט זה מבקרות במעבדות המכללה תלמידות מן הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ונפגשות עם סטודנטיות וחברות סגל. פרויקט זה מתקיים בשיתוף עם מיזם "סודקו תאת תקרת הזכוכית" להעצמת תלמידות בלימודי המדעים. היקף השעות הוא 120 שעות שנתיות. גובה המלגה 10,000 שקלים.


הקיץ האקדמי שלי - בפרויקט זה, המתקיים בשיתוף עיריית תל אביב, מתקיימות פעילויות מדעיות במהלך חופשת הקיץ במטרה לחשוף את הילדים לעולם האקדמיה והמדע. המכללות נערכות במכללה וברחבי העיר. היקף הפעילות הוא 10 ימי פעילות בחודשים יולי ואוגוסט. גובה המלגה 10,000 שקלים.

 

פרויקטים מחוץ לקמפוס


רובוט בא לכיתה - סטודנטים במכללת אפקה מגיעים במסגרת מיזם זה לבתי ספר יסודיים ובונים יחד עם התלמידים רובוט תוך היכרות עם נושאים מדעיים שונים, כדי לעודד את הסקרנות והמשיכה לעולם המדעים. היקף התכנית 100 שעות שנתיות וגובה המלגה 10,000 שקלים.


חונכות מתמטיקה לתלמידות בתכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" - סטודנטים ממכללתאפקה חונכים בפרויקט זה תלמידות הלוקחות חלק בתכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" ומסייעים להן בתחום המתמטיקה כדי לעודד אותן למצוינות מדעית. ההיקף הנדרש הוא 90 שעות בשנה וגובה המלגה 10,000 שקלים. את הרישום למלגה עורכים ישירות באתר ארגון "כל ישראל חברים".


קרן אייסף - ההתנדבות נערכת בהתאם לפרויקטים שבוחרת הקרן הבין לאומית אייסף, המסייעת לסטודנטים המגיעים ממצב סוציו אקונומי מורכב. הסטודנטים מקבלים מלגה בתמורה לתכנית מנהיגות ופעילויות חברתיות.


חינוך לפסגות - בפרויקט זה סטודנטים עורכים פעילויות לימודיו ותגבור לימודים פרטני וכן פעילויות מעורבות קהילתית. היקף פעילות זו הוא 4 שעות שבועיות אחרי שעות הלימודים וגובה המלגה 10,000 שקלים. את הרישום יש לערוך ישירות באתר חינוך לפסגות.
 

מלגות הצטיינות בלימודים

 

סטודנטים במהלך הכשרתם במכללה יוכלו לקבל גם מלגות על בסיס הצטיינות בלימודי התואר. למלגות אין צורך להגיש מועמדות, וסטודנטים שימצאו זכאים למענק יקבלו על כך הודעה מהמזכירות. מלגות אלה ניתנות מדי שנה על בסיס הישגים בשנה שקדמה לה.

 

מלגות סיוע כלכלי לפי מצב סוציו אקונומי

כדי לסייע לסטודנטים עם מצב סוציו אקונומי מורכב להגשים את החלום להשתלב בלימודי ההנדסה מציעים מלגות שונות. מדי שנה מפרסמים בדיקאנט את המועד להגשת מלגות הסיוע, לפי תקציבי המלגות לאותה השנה האקדמית. המלגות מוענקות על סמך מצבם הכלכלי של הסטודנטים ובני משפחתם, בצורה יחסית לשאר מבקשי המלגה. על הסטודנטים לצרף את כל המסמכים הנדרשים לבקשתם.

 

מלגת אימפקט ללוחמים משוחררים


זוהי מלגה לחיילים משוחררים שהם לוחמים ותומכי לחימה במצב סוציו אקונומי שמקשה על מימון הלימודים. במלגה יכולים להיעזר סטודנטים בשנה א' ו - ב' בלבד. גובה המלגה 4,000 דולרים. הסטודנטים נדרשים לשעות מעורבות קהילתית לצורך קבלת המלגה. את הבקשה למלגה מגישים מדי שנה בחודש מאי. הרישום נערך באתר אימפקט.


מלגת עידוד לקרובי משפחה מדרגה ראשונה


מלגה זו מוצעת לסטודנטים במכללת אפקה שהם קרובי משפחה מדרגה ראשונה של סטודנטים הלומדים במכללה. את הבקשה למלגה זו יש להגיש בשבוע הראשון של סמסטר ב'.
 

מלגות על בסיס נתוני קבלה

 

תואר ראשון

 

המכללה מעניקה מלגות למועמדים לתואר ראשון ושני בעלי נתוני קבלה גבוהים. מועמדים ללימודי תואר ראשון, יוכלו לקבל מלגה הן על בסיס ציון הפסיכומטרי, הן על סמך הבגרויות והן על בסיס ממוצע הציונים שלהם בתעודת ההנדסאי.

 

  • מלגה על בסיס הישגים בבחינה הפסיכומטרית מוענקת לתלמידים לפי המדרג הבא: בעלי ציון של מעל 700 זכאי למלגה בגובה 200 אחוזים משכר לימוד יסודי. מי שהפסיכומטרי שלהם נע בין 670 - 699 מקבלים מלגה בגובה 100 אחוזים משכר הלימוד היסודי. על סמך פסיכומטרי שבין 669 - 640 מוענקת מלגה בגובה 50 אחוזים משכר הלימוד היסודי. בשנת הלימודים הראשונה ניתנת מלגה מלאה ובשנה השנייה, בהתאם למצב אקדמי מן המניין.

 

  • מלגות על סמך הבגרויות ניתנות לפי המדרגים הבאים: מי שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 95 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 לפחות מקבלים מלגה בגובה מלוא שכר הלימוד היסודי. בעלי בגרות במתמטיקה בציון 90 לפחות ברמת 5 יחידות ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה מקבלים מלגה בגובה 70 אחוזים משכר הלימוד היסודי. בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה וכן בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון מעל 85 מקבלים מלגה בגובה מחצית שכר הלימוד היסודי.

 

  •  מלגות להנדסאים ניתנות אף הן על פי מדרג: מועמדים שממוצע הציונים שלהם הוא 96 או יותר זכאים למלגת שכר לימוד מלאה; ונרשמים שהשיגו ציון שבין 92 - 95.99, מקבלים מלגה שנתית בגובה מחצית משכר הלימוד. מלגות אלה מיועדות לסטודנטים בשנה א' בלבד.

 

 

תואר שני

 

מלגות למועמדים מצטיינים לתואר שני במכללה ניתנות על פי החלטת הדיקנט, במטרה לעודד את הסטודנטים להפגין מצוינות בלימודיהם. מדובר במאות מלגות המחולקות מדי שנה במחלקות השונות לתואר שני בהנדסה. ככלל, סטודנטים שהציון הממוצע שלהם בתואר הראשון הוא 90 או יותר, זכאים למלגת לימודים מלאה בשנה הראשונה של התואר שני. מלגה זו מיועדת לבעלי תואר B.SC.

 

מידע נוסף על אפקה המכללה האקדמית להנדסה

רשימת מלגות: מלגות לימודים במכללת אפקה

לכל המלגות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp