מלגות במכללה האקדמית בית ברל

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית בית ברל


למען עתיד החינוך


המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד ללימודי חינוך ולהכשרת מורים במגוון מקצועות. כחלק משאיפתה לקדם את פני מערכת החינוך בישראל, פועלת המכללה דרכים שונות כדי לסייע לסטודנטים שלה, אחת מהן היא דרך הענקת מלגות לימודים. המלגות ניתנות על סמך הצטיינות בלימודים, נזקקות כלכלית או פעילות חברתית ומנהיגות קהילתית. ניתן להסתייע במלגות מטעם המכללה עצמה או בשלל מלגות מטעם קרנות חיצוניות.


מלגות מטעם מוסד הלימוד


מלגה לתואר שני בחינוך לאמנות במדרשה: מלגה לסטודנטים לתואר שני אשר מוענקת לסטודנטים בתכנית לתואר שני M.Ed. לחינוך לאמנות בפקולטה לאמנויות של המכללה. גובה מלגה עומד על כמחצית משכר הלימוד לשנה הראשונה של התואר.


מלגה לאקדמאים בתכנית M.Teach: סטודנטים המתקבלים לתכנית לתואר שני ותעודת הוראה (M.Teach) יכולים להגיש בקשה לקבלת מלגה זו. עליהם להיות בעלי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי החיים או המדעים המדויקים, בממוצע ציונים של 80 לפחות. המלגה מוענקת לכל אורך התואר, כאשר בכל שנה ניתנת הלוואה מותנית בהיקף של כ - 11,500 שקלים למימון שכר הלימוד בנוסף למלגת קיום בגובה של כ - 10,000 שקלים. גובה המלגה הכולל עומד על כ - 43,000 שקלים לתואר כולו.


מלגות הצטיינות: במכללת בית ברל מעניקים מלגות הצטיינות לסטודנטים בתכניות לתואר ראשון, תואר שני ובמגמות ההתמחות בבית הספר לממשל ולחברה. למלגה זכאים סטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד בלימודיהם, בשנים ב' עד ד'. גובה המלגה עומד על כ - 3,500 לשנה.


מלגות הצטיינות למועמדים: זוהי מלגה למועמדים לקבלה לתואר הראשון במכללה, שלהם נתוני קבלה גבוהים. בעלי ציון התאמה מעל 575 יכולים להגיש בקשה למלגה זו, כאשר במסלולים מסוימים היא ניתנת על סמך ציוני הבגרויות בלבד. היקף התמיכה הוא כ - 5,000 שקלים, והיא ניתנת חד פעמית בשנה א' בלבד.


מלגות מצטיינים לתכנית "צמרות": מלגה המיועדת לסטודנטים מצטיינים שמתקבלים לתכנית "צמרות" של מכללת בית ברל. זוהי תכנית שמעודדות כישורי מנהיגות ומסייעת לסטודנטים להשתלב בתפקידים בכירים במערכת החינוך וההוראה. סטודנטים לתואר ראשון שלהם ציון התאמה של 600 יכולים לזכת במלגה זו. במסלולים לחינוך לאמנות, חינוך לגיל הרך וחינוך יסודי תנאי הקבלה הם ממוצע בגרויות מעל 100, ללא צורך בפסיכומטרי.


כחלק ממלגה זו, משתתפים הסטודנטים בתכנית לימודים מואצת שמקצרת את משך התואר שלהם לשלוש שנות לימוד מרוכזות וסמסטר קצר בשנה הרביעית. הם זוכים לתמיכה כספית בסך של כ - 2,500 שקלים, וכן מענק נוסף של עד כ - 8,300 שקלים במסלולים מועדפים. כתנאי לקבלת התמיכה, עליהם להשתתף בפרויקט תרומה לקהילה, לקחת חלק בכנסים ולשמור על ממוצע ציונים של 90 ומעלה בלימודיהם.


מלגת תכנית קהילת הסטודנטים: מלגה זו מתאימה לסטודנטים בבית ברל שהם תושבי העיר כפר סבא. עליהם להתגורר בשכונות יוספטל או קפלן בעיר ולקחת חלק בפעילויות למען הקהילה באזור מגוריהם, בהיקף של כ - 4 שעות מדי שבוע. ניתן להתנדב בתכניות שונות בתחומי הספורט והאמנות, או במסלולי חונכות לתלמידים בבתי ספר יסודיים. גובה מלגה עומד על כ - 10,000 שקלים להוצאות מחייה ומגורים.


מלגת סיוע כלכלי: מלגה לסיוע כלכלי לסטודנטים בבית ברל המתקשים בתשלום שכר הלימוד. המכללה בוחנת נתונים כמו רמת הכנסה של הסטודנטים ובני משפחותיהם, הישקים אקדמיים, השקעה והתמדה בלימודים והשתתפות במסגרות של תרומה חברתית וקהילתית.


מלגת תכנית מצוינים להוראה: תכנית מצוינים להוראה בבית ברל פועלת בבתי הספר לאמנות, לחינוך, ולהכשרת מורים ערבים. זוהי תכנית לעידוד הצטיינות בקרב אנשי הוראה, ולטיפוח של הובלת פרויקטים חינוכיים וערכיים במסגרות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. כדי להתקבל למסלול ההצטיינות על המועמדים להיות בעלי ציון משולב של 630 לפחות ולעבור ראיון קבלה.


לסטודנטים המצטיינים בתכנית מוענקות הטבות שונות, כמו קיצור משך התואר, מלגות מיוחדות, ליווי אקדמי וחניכה אישית, שיבוץ בסטאז' עם תום הלימודים ופטור מלא משכר הלימוד לשלוש שנים, בתמורה להתחייבות לעסוק בהוראה במשך שלוש שנים בתום הלימודים. כדי לזכות להטבות אלו, הסטודנטים צריכים להשתתף בפעילות התנדבותית ולשמור על ממוצע של 90 ומעלה בלימודיהם.

 


מלגות מטעם קרנות חיצוניות


מלגת תכנית פרס: מלגה זו מוענקת בתמורה לפעילות התנדבותית בתכנית פרס, בה מתנדבים במגוון תחומים כמו סיוע לאנשים עם צרכים מיוחדים, תמיכה בקשישים בודדים, הוראת עברית לעולים חדשים וחונכות לבני נוער עולים. היקף הפעילות הוא כ - 3 שעות מדי שבוע. בתמורה, זוכים הסטודנטים למלגה בהיקף של כ - 5,000 שקלים.


מלגות מותנות של משרד החינוך: מלגה לסטודנטים בתואר ראשון במסלול ללימודי חינוך, שניתנת מטעם משרד החינוך. המלגה המותנית מוענקת לסטודנטים החל משנת הלימודים השנייה ועד השנה הרביעית, במקצועות ערבית, מקרא, מדעים, אנגלית ומתמטיקה.


מלגת קרן איסלר: מטרת מלגה זו היא עידוד חינוך, אמנות ותרבות בקרב חיילים משוחררים או סטודנטים ממשפחות שקולות. על מנת לקבל את המלגה לחיילים משוחררים, המועמדים צריכים לסיים שירות צבאי מלא ותקין בצה"ל או במשמר הגבול. את הבקשה ניתן להגיש על חמש שנים מתום השחרור. הקרן בוחנת גורמים שונים כמו מגורים בשכונות שיקום או בערי פיתוח. גובה התמיכה הוא כ - 4,000 שקלים והיא ניתנת בשיתוף היחידה להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון.

 


מלגת סל חיזוקים: מלגה שניתנת מטעם משרד החינוך על מנת לטפח רמה לימודית גבוהה במכללות לחינוך בארץ ולעודד פנייה למסלולי הוראה. המענק ניתן לסטודנטים לתואר ראשון בעלי ציון התאמה של 575 ומעלה, במסלולים לחינוך וסודי ובתכניות נבחרות לחינוך על יסודי במקצועות כמו לשון עברית, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, גיאוגרפיה, ביולוגיה, מתמטיקה, לימודי סביבה, כימיה ועוד. המלגה ניתנת גם לסטודנטים בשנים המתקדמות יותר ללימודי החינוך, בכפוף להישגים לימודיים גבוהים היקף לימודים של 12 ש"ש לפחות. גובה המענק הוא כ - 2,500 שקלים.


מלגת תכנית סחל"ב באמצעות קרן מרמנט: מלגה לסטודנטים לתואר ראשון. קבלת המענק, שעומד על כ - 6,000 שקלים, מותנה בהשתתפות הסטודנטים בפעילות חברתית התנדבותית בהיקף של כ - 113 שעות שנתיות, כ - 4 שעות מדי שבוע.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות בבית ברל

כניסה לפורום מלגות
יהושע
מלגה לבני 40+ לשנה זו
289 צפיות
משה ברזילי
מפעל הפיס מכיר בלימודי תעודת הוראה לקבל מלגה?
342 צפיות
הדס גרמאי
סיוע בדמי מחייה לבני העדה האתיופית
676 צפיות
ניידא עדס
מלגות להוראת חינוך מיוחד - הסבת אקדמאים
348 צפיות
אבישג
איך מבקשים מלגה טרם ההרשמה ללימודים?
722 צפיות
לירון
מלגות לתואר שני טיפול באמנות חזותית בבית ברל
711 צפיות
אלימה תאיה
מלגה בעקבות מצב כלכלי קשה מאוד
841 צפיות
עאצי חאלד
מלגה לאב ובת שלומדים במקביל
706 צפיות
גלית זקן
מלגה לשנה ד עקב מצב כלכלי
782 צפיות
גוהגאה ופאא
מלגה לסטודנטים בבית ברל - תואר שני
709 צפיות
קרום אהרון
מלגה לתואר שני בבית ברל
584 צפיות
עזיז
עזרה בקבלת מלגות לתואר ראשון בבית ברל
620 צפיות
אילנית ביסטיי
סיוע במלגה ללימודים בבית ברל
689 צפיות
הילה
מלגה למפוני גוש קטיף על רקע סוציו אקונומי
944 צפיות
אפרת
מלגות בבית ברל לתעודת הוראה
742 צפיות
פאתין שינאוי
מענק לימודים בבית ברל
602 צפיות
רונית
מלגה ללימודים בבית ברל לחד הורית
599 צפיות
בתאל מאמוס
מלגות ללימודים ומחייה - לימודי חינוך בבית ברל
666 צפיות
היתם דסוקי
בירור זכאות למלגה - שני סטודנטים במשפחה
758 צפיות
אפרת
מלגה להסבה להוראת אזרחות בבית ברל
628 צפיות
מלי
מלגה ללימודי סייעת בגן - אם חד הורית
865 צפיות
מאי
מלגות - תואר שני בייעוץ חינוכי בבית ברל
632 צפיות
טובי
מלגה לסטודנטיות חרדיות - מכללת בית ברל
755 צפיות
אפרת לוי
מלגות לתעודת הוראה בבית ברל
710 צפיות
גנית
טפסים למלגת משרד החינוך - בית ברל
822 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp