מלגות במכללה האקדמית לישראל

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית לישראל


דואגים לסטודנטים


המכללה האקדמית לישראל נוסדה בשנת 2010 וממוקמת ברמת גן. מתקיימים בה מסלולים שונים לתואר ראשון ושני במקצועות הבריאות והניהול, כמו סיעוד, ניהול מערכות בריאות ומנהל מערכות ציבוריות. כדי לסייע לסטודנטים שמתקשים בתשלום שכר הלימוד, מציעים במכללה מגוון מלגות לימוד, שחלקן ניתנות מטעם המוסד עצמו ואחרות מטעם קרנות וארגונים חיצוניים. ישנם גורמים רבים שמאפשרים קבלת מלגה, כמו למשל הצטיינות בלימודים, מוצא אתני, שירות צבאי או השתתפות בתכניות חברתיות התנדבותיות.


הנה כמה מהמלגות שניתנות לסטודנטים במכללה האקדמית לישראל:


שימו לב, המלגות יכולות להשתנות מעת לעת ולכן מומלץ לפנות למוסד הלימוד לקבלת הפרטים המדויקים.


מלגות מטעם מוסד הלימוד


מלגות לסטודנטים לסיעוד: במכללה האקדמית לישראל מציעים מלגות שמיועדות לסטודנטים ללימודי סיעוד, בשיתוף גורמים שונים במערכת הבריאות:

 

  • קבוצת "מכבי שירותי בריאות": מעניקה את מלגת קרן מכבי, בגובה של כמחצית שכר הלימוד, כלומר כ - 10,000 שקלים לשנה, לכל שנות הלימוד. יש לעבור תהליך מיון שכולל בחינות וראיונות. כמו כן, הסטודנטים צריכים להתחייב לעבוד במכבי בהיקף של חצי משרה לתקופה של ארבע שנים בתום הלימודים, ובתמורה מקבלים, נוסף למענק הכספי, גם אפשרות לעבוד כ"פרחי סיעוד" כבר בזמן הלימודים.

 

 

  • בית החולים שיבא תל השומר: בבית החולים מעניקים מלגה לסטודנטים בשנת הלימודים האחרונה, תמורת התחייבות לעבוד בו בסיום הלימודים. מלגת ההצטיינות, שגובהה כ - 10,000 שקלים, ניתנת לסטודנטים עם הישגים לימודיים גבוהים.

 

 

  • המרכז הרפואי תל אביב: מלגה לסטודנטים בשנה השלישית או הרביעית ללימודי הסיעוד. גובה המענק הוא כ - 10,000 שקלים לשנה, והיא מותנית בהצטיינות בלימודים.


מלגה לתואר שני בייעוץ חינוכי: מדובר בשיתוף פעולה בין הסתדרות המורים למכללה. במסגרת התכנית, סטודנטים לתואר שני בייעוץ חינוכי שזכאים למלגה בגובה של כ - 3,000 שקלים מטעם הסתדרות המורים זכאים לקבל גם מלגה מטעם המכללה האקדמית לישראל, בגובה של כ - 3,000 שקלים נוספים.

 


מלגות מטעם קרנות חיצוניות


מלגת סחל"ב: מלגה לסטודנטים לתואר ראשון, שמוענקת תמורת עבודה התנדבותית במוסדות חינוך. הם צריכים להשתתף בפעילות בבתי ספר יסודיים או בגני ילדים בהיקף של כ - 113 שעות בשנה. גובה מענק זה הוא כ - 6,000 שקלים.


מלגת קרן אביבה אלוירה אילן: מלגה לחיילים משוחררים ששירתו בחיל השריון. המענק ניתן עד תקופה של חמש שנים מיום השחרור ותומך בסטודנטים לאורך לימודיהם, עד לפרק זמן של שלוש שנות לימוד. הקרן בוחנת את נתוני המועמדים ומעניקה מלגות בגובה שבין 5,000 - 7,000 שקלים בערך.


מלגת קרן גרוס: מלגות קרן גרוס מוענקות מדי שנה לחיילים משוחררים. אלה מוצעות במסלולים לאוכלוסיות שונות כמו למשל חיילים בודדים, חיילים חרדים, חיילים משוחררים מהעדה האתיופית או בני העדה הבדואית, הצ'רקסית או הדרוזית. כמו כן מציעה הקרן מלגות פריפריה לחיילים מאזורי פיתוח בדרום או בצפון. גובה המענקים, שניתנים בשיתוף היחידה להכוונת חיילים משוחררים, נקבע בדרך כלל לפי היקף השירות.


מלגת "אירתיקא": מלגה לסטודנטים ערבים או לבני העדה הדרוזית והצ'רקסית שלומדים לתואר ראשון. היא ניתנת לכל אורך הלימודים, עד לתקופה של ארבע שנים, כאשר בשנתיים הראשונות מקבלים כ - 10,000 שקלים לשנה ובשנתיים הנותרות כ - 5,000 שקלים. הקרן בוחנת היבטים כמו מצב כלכלי של המועמדים ונתונים לימודיים. כדי לקבל מלגה זו, הסטודנטים צריכים לקחת חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה.

 


מלגות היא"ס: מלגה לסטודנטים עולים, אשר הגיעו לארץ משנת 2005 והלאה. עולים מאתיופיה זכאים לקבלת המלגה אם עלו החל משנת 1990 ואילך. המלגה ניתנת לסטודנטים בשנה הראשונה לתואר הראשון, על סמך נתונים כמו מצב סוציו אקונומי והצטיינות בלימודים. גובה מלגה זו הוא כ - 2,500 דולרים.


מלגת "קרן מכבים" ליוצאי איראן: מלגה לסטודנטים ממוצא איראני, שהם עולים מאיראן או צאצאי עולים מדור ראשון או שני. העדיפות היא לסטודנטים לתואר ראשון אך היא ניתנת גם ללומדים לתואר שני. המלגה מוענקת למועמדים שגילם מתחת לשלושים שנה, שהם בוגרי שירות צבאי או לאומי שמוכיחים נזקקות כלכלית שלהם או של בני משפחתם.


קראו על עוד מסלולים - ללמוד במכללה האקדמית לישראל

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp