מלגות אוניברסיטת בר אילן

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות באוניברסיטת בר אילן


תרומה ששכרה בצדה


אוניברסיטת בר אילן משלבת מחקר אקדמי מתקדם עם חינוך לערכי היהדות. הסטודנטים נחשפים לחידושים האחרונים במדע ובטכנולוגיה, ובמקביל גם לסוגיות מכתבי הקודש. המוסד גם חרת על דגלו לעודד את תלמידיו לפעילות קהילתית ולהובלת תהליכים חברתיים. תקופת הלימודים האקדמיים היא תקופה לחוצה, הכרוכה בעלויות כספיות גבוהות, ומסיבה זו האוניברסיטה מאפשרת לסטודנטים שלה ליהנות מתמיכתן של מגוון מלגות. בנוסף להקלה משמעותית בפן הכלכלי, זוהי הזדמנות מצוינת לתרום לחברה.

 

מלגות לתואר ראשון

 

 המלגות לתואר הראשון מוצעות על סמך ממוצע ציונים, או בהתאם למצב סוציו אקונומי נמוך של משפחות הסטודנטים. קיימות קרנות שונות, המתחשבות בנתונים כמו שירות צבאי, מגורים בעיירות פיתוח ועוד.


מלגות ייעודיות למוסד הלימוד


קרן מלגות משותפת מטעם אוניברסיטת בר אילן ועיריית גבעת שמואל: מלגות לתואר ראשון ושני, לתושבי היישוב המתגוררים בו במשך שלוש שנים לפחות. הם נדרשים לפעילות קהילתית בסך של כשעתיים מדי שבוע, לאורך שנת הלימודים. גם מצבם הכלכלי של המועמדים ותחום הלימודים שלהם נלקחים בחשבון על ידי וועדת הקרן.


מלגת הקרן על שם ניבה וייסבול ז"ל: מלגה המיועדת לסטודנטים אשר שירתו ביחידות קרביות או כתומכי לחימה, הלומדים לתואר הראשון במקצועות העבודה הסוציאלית והפסיכולוגיה. עליהם להיות בשנתם השנייה או השלישית לתואר על מנת להיות זכאים למלגה, וכן הם נדרשים להוכיח נזקקות כלכלית.

 


קרן המלגות של הפדרציה היהודית - איראנית בניו יורק: המלגה מיועדת לסטודנטים יוצאי איראן, בעדיפות לאלו הלומדים לתארים במדעי המדינה, במשפטים, ובחינוך. הם נדרשים להפגין הצטיינות בלימודיהם, ולקחת חלק בפעילות קהילתית. עליהם להיות בקיאים במתחולל בזירה הפוליטית והחברתית בחברה הישראלית. גובה התמיכה נע בין 2,000 ל – 6,000 דולרים לשנה.

 


מלגות בשיתוף קרנות חיצוניות


מלגות אייסף (ISEF): הארגון מספק מלגות לתואר ראשון ושני, על סמך מצב כלכלי, למועמדים שהשלימו שירות צבאי או לאומי מלא. סטודנטים הנעזרים בשירותי המלגה נדרשים לפעול במסגרת תכנית למנהיגות חברתית בה נערכים כ – 15 מפגשים, ולתרום לקהילה במשך מספר שעות שבועיות, במגוון פרויקטים כמו חניכת בני נוער, עידוד חינוך למדעים, ועבודה בגופים ציבוריים. הסכום המוענק במסגרת המלגה הוא בסביבות 20,000 שקלים לשנה. יש לציין, כי נתמכי המלגה נדרשים לעמוד בערכיה הציוניים והיהודיים של הקרן.


מלגת הפרויקט הלאומי בשיתוף ארגון "נפש יהודי": תכנית ייחודית זו מקדמת את הקשר בין היהדות לאקדמיה, ומעודדת את פעיליה לדון בסוגיות של זהות יהודית ושייכות למורשת ישראל. היא משלבת אלמנטים מהתלמוד, מהקבלה ומן הפילוסופיה היהודית בהרצאות ובסדנאות החווייתיות בהן משתתפים הסטודנטים. המשתתפים נדרשים לקחת חלק בכ – 10 שעות חודשיות של עבודה התנדבותית עם ניצולי שואה, במהלכן הם גובים מהם עדויות. בנוסף, עליהם לקחת חלק בעוד 10 שעות מדי חודש, המוקדשות לכנסים וימי עיון בנושאי היהדות. סך המלגה עומד על כ – 5,000 שקלים, הניתנים לאחר תקופה של חצי שנה אקדמית.


מלגת מנהיגות עסקית צעירה: מלגה לסטודנטים לתואר הראשון, מטעם המרכז הישראלי לניהול. המרכז מקדם ערכי מצוינות ומנהיגות, והוא מתנה את קבלת המלגה בעבודה עם בני נוער. הסטודנטים נדרשים להדריך קבוצת בני נוער לאורך השנה ובמהלך החופשות. בפעילויות עושים שימוש בכלים מעולם היזמות וההובלה העסקית, והן מתבצעות במשך כ – 5 שעות שבועיות. המועמדים נדרשים להיות בעלי רקע קודם בהדרכת תלמידים בגילאי התיכון, ובעבודה עם ארגונים חברתיים. המלגה עומדת על סך של כ – 10,000 שקלים.


מלגות לתואר שני

 

זכאים למלגות אלה סטודנטים במסלול עם תזה בלבד, בעלי ציונים גבוהים בתואר הראשון שלהם. המלגות לתואר השני מתחשבות במצבם הכלכלי של הסטודנטים. תלמידים המבקשים להסתייע בשירותי המלגה בשנתם השנייה ללימודים, מתקבלים רק לאחר שאושרה שאלת המחקר שלהם. סכום כספי התמיכה נע בין 2,000-12,000 שקלים, וכמו כן מוצעות "מלגות אימוץ" מקרנות חוץ, בסך של כ – 3,000 דולרים לשנה, המוענקות כמלגות הצטיינות לתלמידים שציוניהם גבוהים במיוחד.


מלגת קרן נשיא לדוקטורנטים מצטיינים: המלגה מיועדת לסטודנטים המסיימים את התואר השני שלהם, או לאלו הלוקחים חלק במסלול הישיר לדוקטורט. סטודנטים המעוניינים במלגה נדרשים להתחייב לא לעסוק בעבודה אחרת ולהקדיש את מלוא זמנם למחקר, אותו הם נדרשים לסיים תוך ארבע שנים לכל היותר. הקצבה המוענקת עומדת על כ – 48,000 שקלים לשנה, לתקופה של עד ארבע שנים. בנוסף, הדוקטורנטים זוכים לפטור מלא משכר הלימוד, ולסיוע בנסיעות לחו"ל לצורך הצגת עבודות המחקר שלהם בכנסים. 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים בבר אילן

כניסה לפורום מלגות
אהד
מלגה לתכנית 4 שנתית לרפואה
242 צפיות
נילי
זכאות למלגה במכללת יוזמות
265 צפיות
רותם אפשטיין
מלגה לסטודנטית לרפואה בבר-אילן
247 צפיות
רעות
מלגה לתעודה בבר אילו
216 צפיות
שירה
מלגת תואר שני לחד הורית
253 צפיות
צבי
מלגה למדעי המחשב בבר אילן
380 צפיות
ים
מלגות לעולים חדשים מארצות הברית
508 צפיות
טל
מלגת למתנדבים בערן
463 צפיות
נעמי פרקש
מלגת פריפריה בבר אילן למסיימי שירות לאומי
459 צפיות
עדן
קבלת מלגת פריפריה - איך זה מתבצע?
1052 צפיות
מתנאל לב-ארי
אפשרויות מלגה לתואר שני במנהל עסקים
797 צפיות
עדנה
מלגת קיום לסטודנטית ללימודי מדעים מהדרום
873 צפיות
שרה
מלגות לנשים חרדיות ללימודי תעודה
2539 צפיות
שגיא מזוז
לוחם משוחרר + תושב פריפריה - מציאת מלגות מתאימות
904 צפיות
שיר
מלגה לחיילים בסדיר / מלגות לקידום נשים ללימודי מדעים
946 צפיות
רון מרדכי
מלגה ללימודי משפטים ופילוסופיה בבר אילן
724 צפיות
מרים אנזל
מלגה לתואר שני בתנ"ך בבר אילן
811 צפיות
מישאל חבורה
עזרה במלגות ללימודים באוניברסיטת בר אילן
774 צפיות
מקסים קרסנר
מלגה לתואר שני בהיסטוריה למורים
622 צפיות
שחר כהן
מלגה לעתודאי למשפטים בבר אילן
826 צפיות
חגית
3 סטודנטים במשפחה - אילו מלגות מתאימות?
979 צפיות
רחלי
מלגות לתואר ראשון בבר אילן
639 צפיות
אבישג
מלגה לחד הורית עבור תואר שני בבר אילן
631 צפיות
ידידה מרכוס
מלגה ללימודי תואר שני בתנ"ך או פילוסופיה יהודית
646 צפיות
מירי
השלמת מלגת לימודים לשנה הנוכחית
746 צפיות
Whatsapp Whatsapp