האפוטרופוס הכללי - מלגות לסטודנטים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות האפוטרופוס הכללי

 

סיוע לחייל המשוחרר

 

האפוטרופוס הכללי הוא אגף המשתייך למשרד המשפטים. אגף זה אמון על הטיפול בעיזבונות וירושות, ועל הדאגה לנכסים עזובים ולרכושם של נעדרים. בנוסף משמש האפוטרופוס ככונס נכסים, ועליו מוטלת האחריות להביא לכדי מימוש את ההוראות המופיעות בצוואות נפטרים, במקרים שבהם היורשים הם קטינים, או אנשים שאינם מסוגלים לדאוג לצרכיהם. במקביל לכל אלה, עוסק האפוטרופוס הכללי בחלוקתן של תרומות או ירושות המוענקות על ידי אנשים פרטיים לטובת המדינה.


בכל שנה, מוענקות תרומות רבות המצוות לטובת המדינה. בחלק מהמקרים מדובר ברכוש, כמו למשל חפצי אמנות יקרי ערך או נכסי נדל"ן, ובמקרים אחרים מדובר בתרומות כספיות. כאשר לא צוין מוסד או גוף ספציפי אליו מיועדת התרומה, מכנס האפוטרופוס הכללי ועדה מיוחדת, המחליטה למי יש להעביר את הכספים. הועדה מביאה בחשבון גורמים שונים בחברה הנזקקים לסיוע כלכלי ולתמיכה, מדרגת ביניהם על פי קריטריונים שונים ומחלקת את הכספים.

 

אחד הערוצים שבהם משתמש האפוטרופוס כדי לחלק את כספי התרומות, הוא באמצעות קרן מלגות לימודים. אנשים הזכאים למלגות מהקרן הם לרוב עולים חדשים, או סטודנטים הבאים ממעמד סוציו אקונומי נמוך. כמו כן פועלת רבות בהרחבה בכל הקשור בתמיכה בחיילים משוחררים המבקשים לרכוש השכלה גבוהה, ועל כן סיום שירות צבאי הוא תנאי הכרחי להגשת בקשה עבור מרבית המלגות המוצעות.

 

מסלולי המלגות השונים

 

מלגה על שם סגן אלוף אליעזר דינאי: מלגה לחיילים משוחררים אשר שירתו במסגרת חיל התותחנים. עליהם להוכיח מעמד סוציו אקונומי נמוך. חלק בלתי נפרד מקבלת המלגה הוא השתתפות בתכנית התנדבות למען הקהילה.

 

מלגת קרן שולימסון יטה: מלגה לחיילים משוחררים הלומדים לתואר ראשון לקבלת תעודת הוראה. קיים מסלול נוסף התומך במועמדים להוראה בישיבות הסדר.

 

מלגת קרן מרסל בלוך: מלגה לחיילים משוחררים הניגשים ללימודי מקצוע, או שמשלימים את מבחני הבגרות לצורך כך. מדובר במקצועות טכניים ובתחומי מלאכת היד.

 

מלגת מרדכי (מקס) וגראלדנה (ג'רי) אלון: מלגה לחיילים בודדים, אשר הוריהם אינם מתגוררים בארץ, אשר סיימו את שירותם הצבאי ומעוניינים להמשיך ללימודים גבוהים.

 

מלגת קרן גליקסמן טקילה: מלגה התומכת בקצינים משוחררים הפונים להשכלה אקדמית.


מלגת קרן מאייר: מלגה מיוחדת לסטודנטיות למשפטים, בעלות הישגים אקדמיים גבוהים, אשר סיימו שירות צבאי סדיר. עליהן גם להיות לא נשואות וחילוניות על מנת לזכות במלגה.

 

 

קרן מגבית לוס אנג'לס: מלגה ייעודית לסטודנטים מסיימי שירות צבאי או לאומי, שהנם עולים חדשים ממוצא איראני. עליהם להוכיח נזקקות כלכלית. סכום המלגה מכסה את מלוא שכר הלימוד, ויש להגיש את הטפסים לבקשה כבר בתחילת הסמסטר הראשון ללימודים.

 

 

תנאים נוספים לזכאות למלגה

 

הזכאות למלגות האפוטרופוס הכללי תקפה עד חמש שנים לאחר השחרור משירות סדיר. לכל מועמד זכאות למלגה אחת בלבד, ועליו להוכיח כי אינו זכאי לאף מלגה במסגרת אחרת. המלגה היא חד פעמית ותוקפה שנה אקדמית אחת. יש להציג אישור לימודים בפועל מהמוסד האקדמי, ולהוכיח מצב כלכלי וסוציאלי נמוך. על מנת לממש זכאות למלגה יש לפנות לדקנאט הסטודנטים במוסד המלמד.

 

 

 

Whatsapp Whatsapp