מכללת תמרה למקצועות התרפיה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תמרה.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


מכללת תרפיה T.C קיבוץ העוגן – מכללת תמרה
 
תרפיה בעשבי תיבול
 
תמר ושמואל בן נפתלי מנהלים גינה טיפולית, יוזמים פרויקטים טיפוליים וחינוכיים ארציים ומציעים מגוון של מגמות הכשרה, המשלבות בין שיטות תרפיה שונות, המגייסות את הטבע לטובת האדם. על שיטות אלו נמנות הגינון הטיפולי, האקו פסיכולוגיה והפרמקלצ'ר, התרפיה באמנויות, התרפיה בטבע וצמחי המרפא. בוגרי המסלולים במכללה זו יוכלו לשלב בטיפולים פעילויות מעצימות ומעשירות, הכוללות: עבודה בבוץ, עבודה במים אפורים וגינון. במקום יש גם גינות פרפרים וגינות תבלין.
 
חזון המכללה
 
לזוג בן נפתלי, מקימי המכללה, ניסיון של כ – 20 שנה בתרפיה בטבע ומומחיות בתחום האקולוגיה. יש להם אמונה ענקית בסגולות המרפא המצויות בטבע, ויחד הם מנהלים מוסד לימודים משפחתי ותומך. מכללת תרפיה T.C מחויבת לערכים של חדשנות ומצוינות בהוראה, וללימוד מעשי, הכולל הדרכת התמחות, התנסות בשטח, חונכות וליווי בשלבי תהליך הקמה של פרויקטים ועסקים פרטיים של הסטודנטים.
 
על הלימודים במכללה
 
תכניות הלימודים במכללה זו משלבות לימוד עיוני באמצעות הרצאות כיתתיות ברמה גבוהה ולימוד מעשי באמצעות התנסויות וסדנאות. הנושאים העיוניים הנלמדים בקורסים השונים במכללה מגובים בביליוגרפיה אקדמית עשירה. התכניות כוללות גם יציאה לסיורים, הרצאות אורח, דיונים קליניים ועבודה במוסדות חינוך וטיפול בארץ. במסגרת הלימודים יש לסטודנטים אפשרות לקבל שירות ליווי עסקי וביטוחי באמצעות המרכז לטיפוח ויזמות (מט"י) של משרד התמ"ת.
 
המרצים במכללה
 
חברי סגל ההוראה בתכניות ההכשרה השונות במכללת תרפיה T.C מונים אנשי מקצוע בכירים, בעלי שנים של ניסיון ומומחים בתחום פעילותם ועיסוקם. ביניהם תוכלו למצוא, לדוגמא: צאצא (דור 17) למשפחת מלקטי צמחים ירושלמית, מומחה לצמחי מרפא ורוקחות טבעית, הבקי גם בנופי הארץ ושביליה; תרפיסטית באמנות בעלת תואר שני בחינוך מיוחד ובייעוץ; מתכננת קהילתית המתמחה ביצירת גינות קהילתיות; ועוד.
 
מכון טיפול T.C
 
תחת קורת גג אחת עם המכללה פועל גם המכון הטיפולי לתרפיה בטבע, המעניק בנוסף לטיפולים, שירותי ייעוץ ואבחונים פסיכולוגיים וחינוכיים. המכון מקיים קשרי שיתוף פעולה עם גופים ממשלתיים ואקדמיים מגוונים, כגון: מכללת בית ברל, מכללת גורדון, כפר הנוער הדסה נעורים, משרד החינוך, קיבוצים ועוד. מגוון שיטות הטיפול המוצעות במכון מעידות על עושר הידע והניסיון המעשי של צוות המכללה. בין השיטות התרפויטיות המוצעות במכון נמצאות גם: תרפיה בתנועה, תרפיה במוסיקה, טיפול בעזרת בעלי חיים, טיפול באמנויות לחימה, ביבליותרפיה ועוד.
 
הדרכות לארגונים ולמשפחות
 
מכללת תרפיה מציעה הדרכות בגני ילדים, במסגרתן בוגרי המכללה בליווי אנשי מקצוע מנוסים עורכים הפעלות בגינון טיפולי לילדי הגן. בנוסף, המכללה מציעה הכשרות לגננות ולסייעות בגנים תוך מתן ליווי מקצועי בגנים עצמם ועם אפשרות להרחיב את הלימודים לקבלת תעודת גינון טיפולי. למשפחות מציעה המכללה ליווי בהקמה של גינה או בשילוב של צמחייה בבית, ליווי בתהליך אילוף וגידול של כלבים והדרכות קהילתיות בשכונה.
 
חווה חינוכית
 
המכללה יזמה הקמה של חווה חקלאית אורגנית, שבה יפעלו חוגים והדרכות בנושא אקולוגיה. במסגרת זו יופצו ויושרשו ערכים סביבתיים חשובים כחסכנות, שימור, מיחזור, ניהול משאבים, בנייה ירוקה, גינון אורגני בר קיימא, טיפול בפסולת ועוד. בחווה תוכלו גם ללמוד כיצד ליצור בשיטות מסורתיות ובשימוש בחומרים ממוחזרים או טבעיים. החווה תשמש גם לצורך הובלת תהליכי תרפיה בטבע ובעזרת בעלי חיים.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,656 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    הקריה האקדמית אונו 1,029 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי 554 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון 448 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים