מכללת תמורות ללימודי רפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תמורות - רפואה משלימה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי רפואה משלימה במכללת תמורות

 

השלמה עם הרפואה המשלימה

 

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה רבה בהתעניינות הציבורית בתחומיה השונים של הרפואה המשלימה, ועם התפתחות והשימוש הגובר בתחום – אף להכרה רפואית ממסדית בשיטות הטיפול השונות המעוגנות תחת המטרייה הרחבה של הרפואה המשלימה. במשך שנים רבות התקשה הממסד הרפואי להכיר בשיטות טיפול אלה או לתת להן לגיטמיציה רפואית כלשהי, וזאת משום שחלק מן השיטות אינן עומדות באמות המידה של מחקר רפואי מסודר, כפי שנהוג בתחומי הרפואה הקונבנציונלית ולכן קשה היה לעקוב אחריהן ולהוכיח את מידת הצלחתן בטיפול בחולים.

 

אף על פי כן, אנו עדים בעשור האחרון לשינוי מהותי בתפישה זו; קופות החולים ומרכזי הריפוי השונים החלו לקלוט זה מכבר את השיטות הטיפוליות המשלימות ומחלקות שלמות לרפואה משלימה החלו לפעול במרכזים הרפואיים השונים. בנוסף לזאת, ניתן לזהות גם עלייה בהכרה בתחום מצד רופאים קונבציונלים-מערביים, אשר בוחרים להפנות פעמים רבות את מטופליהם למרכזי הריפוי החלופיים לצורך השלמת הטיפול או כחלופה לטיפול.

 

לימודי רפואה משלימה במכללת תמורות

 

בבסיס הרפואה המשלימה עומדים מספר עקרונות יסוד, שהמכנה המשותף ביניהם היא הגישה ההוליסטית – האיזון בין הגוף והנפש, ההתייחסות אליהם כאל מכלול שלם המשפיע זה על זה ואף מחייב אחד כלפי השני. הרפואה המשלימה מונה כחמישים שיטות טיפול שונות, כאשר בקופות החולים בארץ מיוצגות עשר מן השיטות המבוקשות יותר. במדינת ישראל עושים מדי שנה כ-1.7 מליון איש שימוש בתחומי הרפואה המשלימה כאשר ללא ספק – התחום מובל על ידי הרפואה הסינית על כל שיטות הטיפול שבה: הדיקור הסיני, השיאצו, הטווינא, צמחי המרפא והתזונה.

 

מכללת תמורות נוסדה לפני 23 שנים, במטרה להכשיר מטפלים איכותיים בתחומי הרפואה הסינית. למכללה סניפים בתל-אביב ובחיפה והיא מתמחה ופועלת להוביל ולהכשיר את התלמידים לטפל בשיטות השונות הכלולות בתחום הרפואה הסינית, והוא מעביר אותם במסלול לימוד איכותי ומשתלם לשם כך; מסלולי הלימוד הם רב-שנתיים, והם בנויים כך שבסופה של כל שנת לימוד התלמידים מוכשרים לטפל ברמות טיפול משתנות. כך, הם למעשה יכולים להתחיל ליישם את שיטות הטיפול כבר במהלך שנת הלימודים הראשונה ולבטח, בסיומה.

 

המכללה חרטה על דגלה להוביל את תלמידיה למצוינות ולמובילות אקדמית ובתוך כך היא מציעה מערך הדרכה מקצועי ואיכותי הכולל מרפאים ורופאים בעלי ותק וניסיון רב בתחום. בנוסף לזאת, תכניות הלימוד המוצעות במכללה הן עשירות ורב-תחומיות והן מקיפות תכנים מגוונים הלקוחים גם מעולם הידע הסיני העתיק וגם מתחום הרפואה המערבית המודרנית. מכללת תמורות אינה מתפשרת על רמה מקצועית גבוהה, על לימוד חוויתי ועל כיתות לימוד קטנות ובשל כך מכללת תמורות נחשבת כיום לאחת מהמכללות המובילות בתחומה.

 

בנוסף למסלולי הלימוד כפי שמופיעים למטה, המכללה מציעה אף מסלולים רבים ומגוונים ללימודי המשך לבוגרים, ושירותים משמעותיים נוספים כגון השמה מקצועית לבוגריה ולתלמידיה.

 

המסלולים

 

לימודי רפואה משלימה במכללת תמורות מתקיימים בסניפי המכללה, ובמספר מסלולי לימוד אפשריים:

 

 • המסלול ללימודי רפואה סינית, נטורופתיה סינית: במהלך התכנית רוכשים התלמידים ידע עיוני ומעשי בדיקור סיני, בטיפול במגע, בצמחים ובתזונה.

 

 • המסלול ללימודי מגע: לימודי שיאצו ולימודי טווינא.

 

 • המסלול ללימודי עיסוי משולב: במהלכו מקבלים התלמידים ידע עיוני ומעשי בעיסוי אינטגרטיבי, בעיסוי הוליסטי ובעיסוי רפואי. עם תום הלימודים, מקבלים הסטודנטים מיטת טיפולים במתנה מהמכללה.

 

 • המסלול ללימודי צ'י-קונג רפואי: התכנית מיועדת להכשרת מטפלים מיומנים ליישום השיטה.

 

לסיכום

 

מכללת תמורות היא אחת המכללות המובילות והוותיקות בתחומי הרפואה המשלימה בארץ – בהתמחות בתחום הרפואה הסינית, על נגזרותיה השונות. זוהי מכללה איכותית השמה לה למטרה להכשיר בוגרים מטפלים בפועל – מקצוענים בתחומם. למכללה סניפים גם בצפון וגם במרכז; אפשרויות הלימוד בה הן רבות, ומאפשרות לכל מי שמבקש לעצמו דרך מקצועית בטוחה בעולם הרפואה הסינית – פתיחה משובחת לדרך כזו.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על מכללת תמורות - רפואה משלימה

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

מכללת תמורות - רפואה משלימה
12/06/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

וואו לא יודע מהיכן להתחיל פשוט משפחה אווירה תומכת יחס אישי היו לי הרבה מילואים בתקופת הלימודים  קרא עוד...

על הקמפוס

ללא פלצנות חדר אוכל מאובזר תה וחליטות חופשיים אוכלים כל הכיתה ביחד כל פעם 3 מכינים לכולם זה תורם ל קרא עוד...

מכללת תמורות - רפואה משלימה
12/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת: את היחס השווה לכולם, את הרצון של המרצים לגרום לכולם להצליח, את הסבלנות להקשיב לכל הבעיות, את קרא עוד...

על הקמפוס

מדובר בבניין בן למעלה מ-100 שנה (לא מגזימה) ביפו, האנשים שמרו על האותנטיות שלו. המקום עצמו משפחתי ומ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp