לימודי מדעי המחשב במכללת תל חי

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב במכללת תל חי

לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי

מחשבי העתיד

 

הפריחה האדירה של ענף ההייטק מורגשת הן בישראל והן בעולם כולו. חברות וארגונים בתחום התוכנה שואפים לקדם כל הזמן את הטכנולוגיות שברשותן. גם יזמים רבים מקדמים כיום סטארט אפים פורצי דרך בתחומים כמו אינטרנט, חומרה, תוכנה ורשתות. עולם המחשוב הוא דינמי ביותר ותמיד יש צורך במומחים שיכולים להצעיד אותו קדימה.

 

במכללת תל חי הנמצאת באצבע הגליל ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בתחום רבים ובהם גם לימודי מדעי המחשב. החוג בא לספק כלים תיאורטיים ומעשיים שיכולים לעזור לבוגרים להשתלב בעולם ההייטק, בארגונים עתירי מחשוב במגזר הפרטי והציבורי.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך הלימודים מעמיקים בנושאים עדכניים בתחום הפיתוח והמחקר במדעי המחשב. בין היתר דנים בסוגיות בפיתוח תוכנה, בתקשורת מחשבים, בתכנות בסביבת האינטרנט ובאבטחה של תקשורת ומחשבים. הם מפתחים יכולות אנליטיות ובמקביל גם משכללים מיומנויות חשיבה יצירתית.

 

הלימודים מתמקדים בנושאים מבוקשים בתחום מדעי המחשב, כגון פיתוח תוכנה, למידה חישובית, תקשורת מחשבים, פיתוח אפליקציות סלולר ואפליקציות WEB, בינה מלאכותית, Machine learning ונושאים נוספים.

 

הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה חטיבות לימוד -

 

התמחות בפיתוח תוכנה: בהתמחות זו לומדים על שלל שפות תכנות שמותאמות לסביבות מתקדמות. כמו כן, דנים בנושאים מרכזיים במערכות הפעלה, מערכות מידע, הנדסת תוכנה ואבטחת מידע.

 

התמחות בעיבוד אותות ולמידה חישובית: בהתמחות זו הסטודנטים לומדים על טכניקות שונות לעיבוד ולדחיסה של ווידאו ותמונות. כמו כן הם מקבלים בסיסי נרחב בלמידה חישובית וכריית מידע.


מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים שלוש שנים. אפשר ללמוד במסלול חד חוגי או בתכנית דו חוגית בשילוב של תחום נוסף כגון כלכלה, פסיכולוגיה, שירותי אנוש או חינוך.

 

הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובעבודה מעשית במעבדות המכללה וכן מתנסים בפרויקטים שונים בשיתוף ארגוני הייטק. לקראת סיום הלימודים הם מבצעים פרויקט מסכם בתוכנה, בו הם מיישמים את עקרונות הפיתוח, בתכנון ובדיקות התוכנה שנלמדים.

 

הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מעשי בתעשייה בזמן הלימודים במסגרת התכנית "הטובים לתעשייה" שגם מעניקה להם מלגות לימודים. סטודנטים עם ציון פסיכומטרי גבוה יכולים לקבל גם מלגה בשנה הראשונה לתואר.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים גם:

 

  • תכנות מכוון עצמים
  • חישוביות וסיבוכיות
  • עקרונות מחשוב ענן
  • תכנות מערכות הפעלה
  • תכנות בסביבת האינטרנט
  • תכן לוגי ומערכות ספרתיות
  • למידה ממוחשבת וזיהוי תבניות
  • תכנות מדעי ומתמטיקה שימושית    

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל למסלול זה המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה ובה בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לפחות, או לחלופין ציון במכינה במתמטיקה שמקבילה לרמת 5 יחידות לימוד. נדרש גם ציון בפסיכומטרי. מועמדים שאינם עומדים בסף הנדרש צריכים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שבוחנת את ההישגים שלהם במקצועות הריאליים בתעודת הבגרות ובחלק הכמותי של הפסיכומטרי. גם בוגרי לימודי הנדסאים יכולים להתקבל במקרים מסוימים.

 

על מוסד הלימוד

 

במכללה האקדמית תל חי אפשר ללמוד במבחר מסלולים בתחומי המדעים. אלה כוללים לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי מדעי המזון, לימודי מדעי הסביבה, לימודי מדעי החי ולימודי מדעי התזונה. מוסד הלימוד מציע גם מסלולים בתחומי מדעי החברה, כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה וניהול, לימודי חינוך, לימודי שירותי אנוש ולימודי עבודה סוציאלית. ניתן להמשיך לתואר שני בתכניות מגוונות של המכללה.

 

תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את המסלול החד חוגי מקבלים תואר ראשון B.Sc. מטעם המכללה האקדמית תל חי. מי שמסיימים את המסלול הדו חוגי מקבלים תואר ראשון BA.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי
חוות דעת של סטודנטים על מכללת תל חי - מדעי המחשב
התקבלו 28 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

מכללת תל חי
27/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את הכל. יש אווירה נחמדה, הסטודנטים עוזרים זה לזה, יש מלא תגבורים ותרגולים, ופשוט המרצים מע קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס המערבי גדול מאוד יש בו ספריה ויש מעבדות לביוטכנלוגיה ומחשבים, יש קפטריות ואודיטוריום וקרוונים קרא עוד...

טיפים

תתחילו ללמוד במסלול מסויים ואם מצאתם שאין שביעת רצון ממה אתם לומדים אתם תמיד יכולים לשנות את תחום הל קרא עוד...

מכללת תל חי
20/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את הספריה, ואת השקט סביב המכללה, סטודנטים טובים נותנים טיפים מעולים

על הקמפוס

קטן, יש מלא מדגרות וזה נורא קשה לעלות ולרדת.. בסך הכל בסדר.

טיפים

מלגות! הכי חשוב אני זקוקה מאוד למלגה, אני לא בקשר טוב עם ההורים ואם אני אתחיל לעבוד בטוח אני אכשל בר קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp