תואר שני בעבודה סוציאלית באשכול עבודה קבוצתית במכללת תל חי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית באשכול עבודה קבוצתית במכללת תל חי

תואר שני בעבודה סוציאלית MA באשכול עבודה קבוצתית במכללה האקדמית תל חי


כוחה של הקבוצה


קבוצות הן חלק משמעותי מחיינו, וגם בעולם הטיפולי הן משמשות כלי משמעותי. עובדים סוציאליים יכולים ליישם מגוון של שיטות התערבות במסגרות קבוצתיות, שרותמות את כוחה של הקבוצה ככלי לקידום ושיקום של כלל החברים ולפיתוח של הקבוצה כמכלול. מקבוצות תמיכה ועד לקבוצות בעולם הארגוני, פעילות במסגרת קבוצתית יכולה להעצים ולקדם את המשתתפים בה ולהוביל אותם לעתיד משמעותי ולשיפור איכות חייהם.


במכללה האקדמית תל חי מתקיימים אשכולות שונים במסגרת התואר השני בעבודה סוציאלית, אחד מהם הוא האשכול בעבודה קבוצתית. תכנית זו מתאימה לעובדים סוציאליים מנוסים שמעוניינים להעמיק את הכשרתם בהתערבות לקבוצות ולרכוש כלים יישומיים ותיאורטיים לקידומן של קבוצות שונות. במהלך התכנית הסטודנטים לומדים כיצד ליישם מודלים טיפוליים בהתערבות קבוצתית בארגונים, במוסדות ובמסגרות נוספות בתחום הרווחה. מוסד הלימוד שואף להכשיר עובדים סוציאליים איכותיים ובעלי סל כלים נרחב לעשייה פרקטית בשטח, שיוכלו לשמש מנהיגים להובלת שינוי בעולם הרווחה. לאחר סיום התואר השני, הסטודנטים יכולים להשתמש בכלים שברשותם כדי לקדם את העשייה החברתית והמקצועית שלהם והם לפתח יוזמות ופרויקטים בתחום השירותים החברתיים.


תכנית הלימודים


באשכול זה בתואר השני בעבודה סוציאלית, הסטודנטים לומדים בהרחבה על תיאוריות בתחום הקבוצות ומבססים את המיומנויות המקצועיות לניתוח של תהליכים ודילמות בחיים של קבוצות. הם לומדים על שיטות התערבות קבוצתיות ומרחיבים את הכלים היישומיים שברשותם להתערבות בשלל סוגי קבוצות, לרבות קבוצות משימה, קבוצות תמיכה וקבוצות עזרה עצמית. בין היתר, נלמדים עקרונות מן הגישה הפסיכו דינמית לעבודה עם קבוצות וכן נידונות דרכים לשילוב עקרונות מן הפסיכו דרמה בעת ההתערבות לקבוצות מסוגים שונים.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני הוא שנתיים, המסלול כולל ארבעה סמסטרים. שיעורים מתקיימים ביום מרוכז אחד בשבוע. לצד קורסי הליבה, הסטודנטים גם לוקחים חלק בשלל קורסי בחירה ובשלושה סמינריונים שבהם הם מכירים כלים פרקטיים במדיניות ובשיטות התערבות בעבודה הסוציאלית. כמו כן, הם מבצעים פרקטיקום שבו הם יכולים להתנסות בהנחיית קבוצות ובלמידת עמיתים. הפרקטיקום מתקיים בליווי של אנשי סגל.


נושאי הלימוד


בין הקורסים שנלמדים באשכול זה נכללים:

 

  • חקר תהליכים בקבוצה
  • תיאוריות בעבודה קבוצתית
  • שיטות התערבות בהנחיית קבוצות
  • תהליכים קבוצתיים וגישות פסיכו דינמיות
  • כלים פסיכודרמה ושילובם בעבודה קבוצתית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בעבודה סוציאלית שמתקיים במכללה האקדמית תל חי נערכים אשכולות נוספים לבחירה, בהם תואר שני בעבודה סוציאלית באשכול משפחה ותואר שני בעבודה סוציאלית באשכול טראומה וחוסן. נוסף על כך, מתקיימים במכללה מסלולים לתואר שני כגון תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בדרמה תרפיה, תואר שני בטיפול באמנויות ותואר שני בחינוך.


נוסף על כך, מתקיימים מסלולים לתואר שני במסגרת הפקולטה למדעים ולטכנולוגיה. אלה כוללים תואר שני בתזונה, תואר שני בביוטכנולוגיה, תואר שני במדעי המים ותואר שני במדעי המחשב. חלק מן התכניות מאפשרות בחירה בין מסלול מחקרי עם תזה למסלול ללא תזה. מגוון המסלולים לתואר שני משלבים עשייה מעשית ומחקרית לצד לימודים תיאורטיים כדי להעניק לסטודנטים כלים לקידום הקריירה.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מועמדים בוגרי לימודי עבודה סוציאלית בממוצע ציונים 80 ומעלה, שברשותם לפחות שנתיים של ניסיון בתעסוקה כעובדים סוציאליים. בוועדת הקבלה של התכנית עשויים לקבל מועמדים שאינם עומדים באחד מן התנאים הללו, לאור ניסיון מקצועי משמעותי במיוחד או הישגים מיוחדים בתחום.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית זכאי לתואר שני MA בעבודה סוציאלית, שמוענק על ידי המכללה האקדמית תל חי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי
Whatsapp Whatsapp