מכללת שילובים - מרכז למקצועות הרכיבה, האילוף והטיפול בעזרת בעלי חיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת שילובים לרכיבה, אילוף וסיוע בעזרת בע"ח.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת שילובים – מקצועות הרכיבה, האילוף והטיפול בעזרת בעלי חיים
 
דוקטור לחיות ולאנשים
 
את מכללת שילובים הקים דוקטור לחיות, דר' דן כרמלי. אדם זה עומד בראש צוותי מחקר וחשיבה בתחומי הווטרינריה, זכויות בעלי חיים, הרכיבה הטיפולית על סוסים והטיפול בעזרת כלבים. במכללה שהקים פועלות חוות סוסים וכלבייה, ובמסלולי הלימוד שמוצעים בה הסטודנטים מוכשרים להדריך רכיבה, לטפל באמצעות רכיבה על סוסים, לאלף כלבים ולטפל בילדים בעלי צרכים מיוחדים בעזרת כלבים. דר' כרמלי מעביר בעצמו חלק מן הקורסים ומדריך את הסטודנטים במסלולים המקצועיים.
 
בכלליות על המכללה
 
מכללת שילובים מציעה מסלולי הכשרה לאנשים שרק עכשיו החליטו להצטרף לענף, כמו גם לאנשי מקצוע מנוסים, המעוניינים להרחיב את ידיעתם לתחומים נוספים. אם תשאלו כיצד יכולים חסרי רקע להתחיל לעבוד עם בעלי חיים, צוות המכללה יכוון אתכם אל מסלול המכינה המיוחד, שפותח עבור אלה הרוצים לקבל הכשרה כמדריכי רכיבה או כמטפלים ברכיבה על סוסים. בכלבייה תתקבלו מיד אל חיק הלהקה, ואולי אף תזכו לקבל "לק" על הלחי, אם תבקשו יפה.
 
השיטה – להקשיב וללחוש
 
השיטה המלווה את הלימודים והעבודה במכללת שילובים, מטרתה לפתח תקשורת יעילה בין בני אדם לבעלי חיים, ובין סוגים שונים של אנשים. לפיכך, היא מתבססת על ניסיון להבין את שפת הגוף של החיות ועל הניסיון לחקות אותה על מנת לדבר אליהן בשפתן. התקשורת החיובית הנוצרת כתוצאה מכך מייתרת לחלוטין את השימוש בכוח ובאמצעים אלימים בעבודה עם בעלי החיים. עד כדי כך הדבר נכון, שברמות מתקדמות של רכיבה על סוסים אין צורך כלל להשתמש במושכות.
 
בכלבייה מנסים להבין באיזו צורה הכלב חושב ומה מפעיל אותו. העבודה עם הכלבים בשילוב האספקט הפסיכולוגי הנוגע לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים מביאים לשיפור משמעותי ומוחשי במצב הבריאותי של הילדים. הטיפול בסיוע בעלי חיים רגישים אלה מניב תוצאות מבורכות כחיזוק הביטחון העצמי בקרב ילדים קצת יותר הססנים, כשיפור היכולת של ילדים בעלי רגישות יתר לקבל חיבוק וליטוף, וכדומה.
 
סגל ההוראה
 
צוות המדריכים במכללת שילובים כולל מטפלים מוסמכים, מטפלים מומחים, בוגרי אקדמיה ואנשי מקצוע עם ניסיון של למעלה מ – 16 שנה. בין המדריכים תוכלו למצוא גם: מטפלת מוסמכת עם ניסיון של 12 שנה בסיוע לעיוורים, לבעלי שיתוק מוחין, לנוער בסיכון, לאוטיסטים ועוד; מאלף כלבים וממפתחי תחום הטיפול בעזרת כלבים בישראל, שעסק באילוף בצבא ובמשטרה; מדריכת רכיבה מוסמכת, שעובדת עם בני נוער בפנימיות, נערים עם בעיות רגשיות ונוער בסיכון; מומחה להקשבה לסוסים, שיודע כיצד להרגיע התנהגויות הנובעות מטראומה; ועוד.
 
מה בתכל'ס
 
המכללה מפעילה מסלולי הכשרה לתעודה מקצועית בשני מוקדים בארץ: בפרדס חנה – בבית הספר החקלאי, ובכפר הירוק. מי שחושבים להשתתף במסלול למטפלים ברכיבה על סוסים, חשוב שידעו, שיש להם אפשרות לשלב את הקורס עם לימודים אקדמיים במכללת גורדון לתואר ראשון בחינוך מיוחד. מסלולי הרכיבה והטיפול בסוסים המוצעים בכפר הירוק נהנים מחסות של בית הספר ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה "דיפלומה". הקורסים להסמכת מדריכי רכיבה מאושרים במינהל הספורט.
 
פרטים נוספים
 
תחת מטרייתה של המכללה פועלים: מרכז טיפולי, כלבייה טיפולית, המכללה הישראלית למקצועות האילוף, אורוות סוסים, מגרשי רכיבה, מרכז ללימוד שיטת "ההקשבה לסוסים", מרכז מקצועי להסמכת מדריכי רכיבה אולימפית ורכיבה מערבית ומרכז לרכיבה טיפולית והתפתחותית. המרכז הטיפולי של המכללה שוכן בפרדס חנה וממוקם בתוך מתחם בית הספר החקלאי. במרכז הטיפולי ניתן למצוא גם את הכלבייה הטיפולית. המכללה הישראלית למקצועות האילוף ממוקמת סמוך לצומת ירקון בחוות חן. עליה תוכלו לקרוא בכיף מאמר נוסף כאן באתר. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על מכללת שילובים לרכיבה, אילוף וסיוע בעזרת בע"ח

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת שילובים לרכיבה, אילוף וסיוע בעזרת בע"ח
06/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המדריכים את הכנות הישירות הדרך עבודה והרצון להתקדם לא אוהבת את החוסר בהירות בדברים שיש החוו קרא עוד...

על הקמפוס

המקום בעל שטח נרחב עם המון בוסים מאולפים וחלקם אנחנו מאלפים אך לא מאפס המכללה משרה אווירה נעימה של ח קרא עוד...


ssssssssss

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp