לימודי תואר ראשון במכללת רמת גן

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר ראשון במכללת רמת גן

תואר ראשון במכללת רמת גן

 

מכללת רמת-גן הינה אחת המכללות הגדולות ביותר בישראל, במכללה לומדים הרבה סטודנטים היוצרים סביבה אינטלקטואלית ורמת לימודים גבוהה. המכללה הינה מרכז הלימוד הגדול ביותר בארץ ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה.

 

האוניברסיטה הפתוחה הינו מוסד לימודים ייחודי אשר מאפשר לימודים לתואר אקדמי יוקרתי. בדומה לאוניברסיטאות האחרות בישראל, גם האוניברסיטה הפתוחה חרטה על דגלה מצוינות אקדמית לצד איכות מדעית ולמדנית גבוהה. עם זאת, שיטת הארגון ודרך הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שונה במהותה הבסיסי מהנהוג במוסדות הלימוד המקבילים.

 

הבסיס האקדמי מאחורי האוניברסיטה הפתוחה הינו עקרון פתיחת שערי האקדמיה, הן בעבור מועמדים השואפים לזכות בתואר אקדמי "בוגר אוניברסיטה", והן בעבור אלו המעוניינים להשלים קורסים בודדים. ההרשמה לאוניברסיטה הפתוחה אינה דורשת תנאי קבלה סטנדרטיים כגון הישגים בתעודת הבגרות או תוצאות בחינה פסיכומטרית.

 

למעשה, המפתח להצלחתם של הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה נשען על הישגיהם בלימודים בפועל. לימודים אלו כרוכים במשמעת עצמית ועמידה בלוחות הזמנים. שיטת הלימוד הינה שיטת לימוד עצמאית הכוללת שקידה על התרגולים בבית ועמידה במועדי הבחינות והגשת העבודות. כמו כן, במסגרת הלימודים נערכים מפגשי הנחיה קבוצתיים המעניקים לסטודנטים סיוע נוסף במהלך לימודיהם.

 

דרישות הלימוד בתוכניות לתואר ראשון

 

דרישות הלימוד הכלליות לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה כוללות צבירת 108-128 נקודות זכות. תוכניות לימוד אלו מקבילות למעשה לתוכנית לימודים תלת שנתית במוסדות אחרים להשכלה גבוהה. תוכניות לימוד לתואר בענף ההנדסה דורשות צבירת 160 נקודות זכות (מקביל לארבע שנות לימוד במוסד להשכלה גבוהה).

 

כמו כן, תלמידים לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה מחויבים, כמו תלמידים במוסדות מקבילים, בעבודות סמינריוניות בהיקף המשתנה מתואר לתואר. דרישות נוספות הינן עמידה ברמת אנגלית מינימאלית וקורס הדרכה ביבליוגרפית.
 

 

יתרונות הלימוד באוניברסיטה הפתוחה

 

ישנם יתרונות רבים ללימודים באוניברסיטה הפתוחה. היתרון הראשון והבסיסי ביותר הינו העדר הצורך בעמידה בתנאי קבלה מקדימים. שעריה של האוניברסיטה הפתוחה פתוחים לכל, זאת בניגוד למוסדות לימוד מקבילים הדורשים עמידה בתנאי סף. יתרון נוסף הינו הרמה האקדמית הגבוהה באוניברסיטה הפתוחה.

 

חרף העובדה כי מדובר במוסד המעניק חופש אקדמי נרחב לסטודנטים, האוניברסיטה הפתוחה הינה אוניברסיטה מכובדת ויוקרתית. בתחילת כל קורס מקבל הסטודנט ספרי לימוד הנוגעים לחומר הקורס הנלמד. ספרי לימוד אלו ידועים ברמתם הגבוהה ומוסדות לימוד מקבילים (כגון אוניברסיטות מובילות) משתמשים בהם בתור חומרים אקדמיים ראויים.

 

היתרון אשר נגזר מספרי הלימוד ורמתם הגבוהה הינו העדר דרישה לנוכחות בשיעורים. אי לכך, הסטודנט רשאי לקבוע בעצמו את מערכת השעות שלו ולהגביר את הקצב כל אימת שיראה לנכון. מיותר לציין כי מדובר ביתרון משמעותי המעניק פיתרון במיוחד עבור סטודנטים במשרה מלאה או סטודנטים שאינם יכולים לקבוע מראש את סדר יומם (לדוגמא, סטודנטים בעלי עסק עצמאי).

 

כמו כן, יוקרתה של האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים הלומדים בה לעבור למוסד לימודים אחר תוך שהקורסים אשר סוימו בהצלחה באוניברסיטה הפתוחה מוכרים בכל מוסדות הלימוד בארץ (לרבות אוניברסיטאות).

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד באוניברסיטה הפתוחה נקבע בהתאם להוראות המועצה להשכלה גבוהה. בניגוד ללימודים במוסדות לימוד מקבילים, התשלום באוניברסיטה הפתוחה משולם בהתאם לכל קורס באופן פרטני ובתחילת הסמסטר. במסלולים לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה, שכר הלימוד הינו שכר לימוד מצטבר ואחיד. ישנן תוספות שונות אשר מתווספות לשכר הלימוד במקרים מסוימים כגון תוספת הנחיה מוגברת (למעוניינים בכך), תוספת חו"ל (ללומדים בחו"ל), דמי טיפול עבור תשלום באיחור על הקורס וכדומה.
 

הלימודים לתואר הראשון מתבצעים בתחומי הלימוד הבאים:

 

לימודי כלכלה:

 

לימודי כלכלה לתואר ראשון במכללת רמת-גן מציעים לסטודנטים תואר נחשב של אוניברסיטה ומקנים את מיטב הידע התיאורטי והכלים המעשיים לניתוח, הבנה ופתרון של בעיות כלכליות במשק הישראלי והבינלאומי. לימודי הכלכלה מכשירים את הסטודנטים לעבודה בתעשייה ובעולם העסקי ומאפשרים להם להשתלב בכל ארגון, גדול או קטן.

 

לימדי חשבונאות:

 

לימודי חשבונאות של מכללת רמת-גן מקנים לסטודנטים תנאים מעולים של מכללה לצד תואר איכותי B.A של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים מעניקים לסטודנטים את הידע התיאורטי והמעשי העדכני והמקיף ביותר בתחום החשבונאות וכוללים: חשבונאות פיננסית, ביקורת חשבונות, משפטים, מסים, ניהול פיננסי, גזברות, בנקאות, ייעוץ השקעות, ניהול תקציבים, ביקורת פנימית, חשבות וניהול כללי

 

לימודי סוציולוגיה:

 

הלימודים כוללים תוכנית עשירה שתסייע לכל סטודנט במציאת אפיק ההתמחות המתאים לו, הלימודים מקנים לבוגריהם תואר BA מטעמה של האוניברסיטה הפתוחה.

 

לימודי פסיכולוגיה:

 

מסלול לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון במכללת רמת-גן מעניק לבוגריו קנים את הידע התיאורטי להבנת תהליכים נפשיים ומוחיים שעובר האדם, תוך הכרת ההסברים והפתרונות שמציע מדע הפסיכולוגיה לביטויים התנהגותיים השונים.

 

לימודי מדעי המדינה:

 

מסלול לימודי מדעי המדינה של מכללת רמת-גן מציע לסטודנטים חממה אקדמית של מכללה, מבלי לוותר על תואר נחשב של אוניברסיטה. הלימודים כוללים הקנייה של מיטב החומר התיאורטי לצד המעשי בנושאים מדיניים.

 

לימודי חינוך:

 

מסלול לימודי חינוך של מכללת רמת-גן נכשיר סטודנטים לעסוק הן בחינוך פורמאלי והן בחינוך בלתי פורמאלי.

 

לימודי מדעי ההתנהגות:

 

מסלול לימודי מדעי ההתנהגות של מכללת רמת-גן מציע לסטודנטים דרכים להבנת תהליכים פסיכולוגיים שעובר האדם, ההשפעות החברתיות על תהליכים אלה וכן את היכולת לתרגם את הידע הזה לכלים ניהוליים מעשיים מתאימים.

 

לימודי מדעי המחשב:

 

מסלול לימודי מדעי המחשב במכללת רמת-גן מעניק לסטודנטים את הידע התיאורטי והמעשי העדכני ביותר הן בשפות התכנות השונות והן בהבנה מעמיקה של עולם המחשבים.

 

לימודי תעשייה וניהול:

 

לימודי תעשייה וניהול במכללת רמת-גן מציעים לסטודנטים חממה אקדמית של מכללה, מבלי לוותר על תואר B.Sc נחשב של אוניברסיטה. הלימודים מקנים את הידע התיאורטי והמעשי העדכני והמקיף ביותר בנושאי הייצור התעשייתי לצד ניהול ההון האנושי של האירגון.

 

 

הלימודים לתואר ראשון במכללת רמת-גן בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה מבוססים על ספרי לימוד ייחודיים של האוניברסיטה הפתוחה לצד מפגשי הנחייה בכיתות לימוד. שילוב זה מאפשר לסטודנטים להעמיק בנושאי הלימוד ומקנה להם כלים מעולים לפיתוח מיומנות למידה.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן
חוות דעת של סטודנטים על מכללת רמת גן - תואר ראשון
התקבלו 15 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

מכללת רמת גן
09/05/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש האפשרות לשלב בין הלימודים לעבוד,השליטה היא ביידיים שלנו מבחינת הבחירת קורסים בכל סימסטר בזמן ובכמ קרא עוד...

על הקמפוס

אפשר למנף את המקום למקום יותר טוב ברמה הניהולית ועם היועצים. מהחוויה שלי כסטודנטית חדשה בפגישה הראשו קרא עוד...

טיפים

להתמיד ולא להתייאש, כל אחד יכול, לכל אחד ניתנת הזכות לממש את כישוריו ניתן רק להאמין בעצמנו ובאמת לרצ קרא עוד...

מכללת רמת גן
17/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

היחס הטוב בין המרצים לסטונדטים מעניק אוירה נוחה וטובה. ובנוסף רוב הקורסים מעניינים ומועברים לסטודנטי קרא עוד...

על הקמפוס

מקום מסביר פנים, אווירה ידידותית, צוות רציני שיוצא מגדרו לעזור לסטודנטים

טיפים

האוירה במכללה נוחה ויפה, על הסטודנט להשקיע את כל המאמצים כדי להגיע להישגם הדרושים להצלחה בחיים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp