לימודי סוציולוגיה במכללת רמת גן

שירות אישי - צור קשר
לימודי סוציולוגיה במכללת רמת גן

לימודי סוציולוגיה - מכללת רמת גן

 

להכיר את פניה של החברה

 

החברה שלנו בנוייה ממגוון רחב של קבוצות, זרמים ומגזרים. מרכיבים אותה פרטים ששונים זה מזה בהשקפות העולם, בהשתייכות האתנית, בגילים ובמגדר ועם זאת כולנו נדרשים לחיות יחד במסגרות משותפות: במקום העבודה, בבית הספר, במרחב הציבורי ובחיי הפנאי. כיצד מתנהלים יחד כל הקבוצות השונות הללו? אילו חיכוכים ואי הבנות נוצרות ביניהן? וכיצד ניתן לגשר בין פערים ושסעים? אלה הן רק מקצת הסוגיות אליהן נדרשים סוציולוגים במסגרת המחקר שלהם. זהו תחום דעת מגוון ורב פנים, שעוסר בשלל ענפים כגון פסיכולוגיה, כלכלה, משפט, תרבות ועוד.

במכללת רמת גן ניתן ללמוד בתכנית לימודי סוציולוגיה, אשר מספקת לסטודנטים ידע נרחב ומקיף בתהליכים וסוגיות חברתיות. מכלה זו מהווה את מרכז הלימוד הגדול ביותר של האוניברסיטה הפתוחה וכך תכנית הלימודים היא גמישה במיוחד. המגוון הרחב של הנושאים בהם מתמחים הסטודנטים במהלך לימודיהם פותח שלל אפשרויות להשתלבות משרות עם סיום הלימודים, בין היתר - מחקר, כוח אדם, ייעוץ ארגוני, ניהול משאבי אנוש, שיווק ופרסום ואפיקים נוספים. נוסף על כך, באפשרות הבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים ולבחור בקריירה מחקרית בהמשך דרכם.

 

תכנית הלימודים

 

לימודים לקראת תואר ראשון בסוציולוגיה מקנים לסטודנטים כלים רבים במגוון הנושאים, אשר עוזרים להם מאוד בהמשך חייהם המקצועיים. זהו תחום מרתק ומאתגר, אשר רבים בוחרים ללמוד אותו בשל האפשרויות הרבות שהוא פותח. גם המגוון הגדול של הנושאים מושך את הסטודנטים. עולם הסוציולוגיה מורכב מנושאי מרתקים כמו אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, כלכלה, התנהגות ארגונית ועוד.

 

במהלך לימודיהם, הסטודנטים לומדים על מגוון של תהליכים חברתיים וחוקרים היבטים בתפקודו של האדם במסגרת החברה וכן את התנהלותן של קבוצות חברתיות. כמו כן, הם מפתחים את השליטה במיומנויות מחקר שייחודיות לתחום הסוציולוגיה.


מתכונת הלימוד

 

מכיוון שמדובר בתכנית לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, את לימודי הסוציולוגיה במכללת רמת גן ניתן להשלים תוך שלוש שנים או לחלופין לפרוש על פני פרק זמן ארוך יותר. כמו כן, ניתן להתאים את קצב הלימוד ואת שעות הלמידה לצורכים האישיים ולשילוב נוח עם עבודה.

 

המכללה מציעה לסטודנטים את תכנית המקפצה, אשר כוללת תגבורים פרונטליים שבאים לסייע בתקופת הלימודים. במסגרתה מתקיימות מכינות שונות, מרתונים לקראת המבחנים ותגבורים נוספים. המכללה גם מציעה צוות יועצים שמסייעים בתכנון מערכת השעות.

 

המכללה מאפשרת לסטודנטים ללמוד במסלול חד חוגי ללימודי סוציולוגיה, או ללמוד במסגרת תכנית דו חוגית ולשלב את תחום הסוציולוגיה עם ענף ידע נוסף. בין המסלולים בהם ניתן ללמוד: לימודי סוציולוגיה ומדעי המחשב (מערכות ויישומים), לימודי סוציולוגיה וחינוך (תכניות לימוד ושיטות הוראה), לימודי סוציולוגיה עם חטיבה בכלכלה, לימודי סוציולוגיה עם חטיבה בתקשורת, לימודי סוציולוגיה עם חטיבה במדע המדינה, לימודי סוציולוגיה עם חטיבה בניהול ותכניות רבות נוספות.

 

נושאי הלימוד

 

 • סוציולוגיה של האינטרנט
 • חברה, כלכלה ופוליטיקה
 • סוציולוגיה של הפוליטיקה
 • מגמות בחברה הישראלית
 • זהות יהודית בעידן המודרני
 • תיאוריות סוציולוגיות קלאסיות    
 • חשיבה חברתית
 • מבוא ללימודי מגדר
 • תרבות ופנאי בישראל
 • ריבוד ואי שוויון חברתי
 • סוציולוגיה של ארגונים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודים במכללת רמת גן, אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה. זאת כחלק מן השאיפה של מוסד הלימוד לפתוח את שערי האקדמיה בפני מגוון רחב של אוכלוסיות ולאפשר להן לגשת ללימודים ללא התניה בהישגים לימודיים קודמים.


סגל המרצים

 

במכללת רמת גן מלמדים מרצים איכותיים המגיעים מתחומים מגוונים כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, אנתרופולוגיה ועוד שלל ענפי מחקר במדעי החברה.

 

שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללה זו צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות. המכללה גם מעניקה מדי שנה מלגות לימוד לסטודנטים, כדי לסייע להם במימון שכר הלימוד. המלגות מוענקות על פי קריטריונים משתנים. כדי לקבל את המידע העדכני והמדויק לגבי תנאי קבלה ומלגות אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 

על מוסד הלימוד


במכללת רמת גן, אשר נוסדה בשנת 1990 ניתן ללמוד לתואר ראשון בעשרות מסלולים ובהם גם מסלולים מגוונים של תחום הסוציולוגיה. בין החוגים המגוונים שניתן ללמוד במכללה זו נכללים לימודי כלכלה, לימודי חינוך, לימודי פסיכולוגיה, תואר ראשון בתקשורת, תואר ראשון בניהול ועוד. ניתן ללמוד גם לתואר שני במנהל עסקים. כמו כן, המכללה מפעילה מרכז ללימודים חוץ אקדמיים בו מתקיימים שלל קורסים ומסלולי תעודה.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן
חוות דעת של סטודנטים על מכללת רמת גן - סוציולוגיה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת רמת גן
16/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הסדר והארגון המזכירות ההרשמה ללימודים האוכלוסיה שמגיעה טובה

על הקמפוס

אווירה צעירה נחמד לבוא למכללה יחס אדיב סטודנטים נחמדים התחשבות בהגשת עבודות

טיפים

לראות שיעור באינטרנט , לעשות עבודות הגשה להגיע לשיעורים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp