תואר במדעי ההתנהגות במכללת רמת גן

שירות אישי - צור קשר

מכללת רמת גן

לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון במכללת רמת גן

 

מה עומד מאחורי בחירות שאנו מבצעים בחיי היום יום? עד כמה משפיעה החברה שסביבנו על עיצוב האישיות שלנו? מהם הגורמים שבאים לידי ביטוי בבנייה של השקפה מדינית, מגדרית או חברתית? עם שאלות אלה ועוד רבות אחרות מתמודדים חוקרים בתחום מדעי ההתנהגות. ענף זה בוחן את דפוסי ההתנהגות האנושית, הן של קבוצות והן של פרטים ומהם לומד על תופעות ותהליכים שבונים את החברה שלנו ומעצבים את פני האנושות. תחום זה עובר שינויים והתפתחויות רבות במטרה להציג תמונה עדכנית ונרחבת של ההתנהגות האנושית כפי שהיא היום. כדי לעשות זאת, חוקרים משלבים בין גישות שונות ותחומי ידע כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, כלכלה וענפים נוספים במדעי החברה והרוח.

לימודי מדעי ההתנהגות של מכללת רמת גן מתקיימים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה והם מציעים לסטודנטים ליצור חיבור בין היבטים תיאורטיים של מדעי ההתנהגות ללימודים מעשיים. באפשרותם של בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות להמשיך לתואר שני בתחומים כגון פסיכולוגיה או סוציולוגיה. כמו כן, הם יכולים להשתלב בשוק העבודה בשלל תפקידי ייעוץ, ניהול ופיתוח משאבי אנוש, במכוני מחקר, בפיתוח תכניות הדרכה ועבודה, בתפקידים במגזר השלישי ובמגזר הציבורי ובתפקידים נוספים.

 

תכנית הלימודים

 

במכללת רמת גן ניתן ללמוד במסלול לימודים ייחודי ללימודי מדעי ההתנהגות במסגרת לימודי מדעי החברה, במסגרת לימודי פסיכולוגיה או במסגרת לימודי מדעי החברה והרוח. הלימודים משלבים נושאים מגוונים כמו אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה וניהול. הסטודנטים מתייחסים לשלל נושאים והיבטים אשר יחד מרכיבים את החברה המודרנית, בהם כלכלה, פילוסופיה, מגדר, פערים ואי שוויון חברתי, משפט ונושאים נוספים.

 

מתכונת הלימוד

 

את הלימודים במכללה זו (ובכל מרכזי האוניברסיטה הפתוחה) ניתן לפרוש על פני יותר משלוש שנים. מתכונת הלימוד הגמישה מאפשרת לסטודנטים לשלב בין לימודים ועבודה , כאשר המכללה מציעה לימודים בשעות הבוקר או לימודי ערב וכן קורסים בימי שישי. כדי לסייע לסטודנטים בסיום הלימודים בהצלחה מציעים את "תכנית המקפצה" אשר כוללת עזרי לימוד שונים כגון שיעורי תגבור, מכינות, מרתונים ללמידה ואתרי למידה.


נושאי לימוד

 

הסטודנטים ללימודי מדעי ההתנהגות לומדים במגוון של קורסים, ביניהם הקורסים הבאים:

 

 • פסיכולוגיה חברתית
 • תיאוריות סוציולוגיות
 • סוציולוגיה של התרבות
 • אישיות תיאוריה ומחקר
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • מגמות בחברה הישראלית    
 • חשיבה חברתית
 • תקשורת המונים
 • התנהגות ארגונית
 • מבוא ללימודי מגדר
 • גישות במדע המדינה    
 • ועוד


תנאי קבלה

 

מכללת רמת גן מפעילה את תנאי הקבלה של האוניברסיטה הפתוחה, במסגרתם אין צורך בהצגת ציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים. המועמדים נבחנים על פי ההישגים שלהם במהלך התואר ולא לפי הישגים לימודיים קודמים. באופן זה, יכולות שלל אוכלוסיות לגשת ללימודים במוסד זה, בהן תלמידי תיכון, חיילים משרתים ומשחררים, אנשים עובדים ועוד שלל

אוכלוסיות.

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת רמת גן הוקמה בשנת 1990, והיא מציעה לציבור הרחב מסלולי לימוד רבים ומגוונים לתואר ראשון, בתחומים שונים. בכל המסלולים לומדים הסטודנטים לקראת תואר ראשון מטעם האוניברסיטה הפתוחה, וכך גם בתחום מדעי ההתנהגות. זוהי אחת מהמכללות הגדולות והוותיקות ביותר בישראל ומאז היווסדה, הפכה המכללה למרכז הגדול ביותר של לימודי האוניברסיטה הפתוחה.

 

בין התכניות שניתן ללמוד במכללת רמת גן אפשר למנות לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי ניהול לתואר ראשון, לימודי מדעי החיים, לימודי מדעים, לימודי מדעי הקוגניציה, לימודי חינוך, לימודי סוציולוגיה, לימודי חשבונאות, תואר ראשון בתקשורת ותכניות נוספות, כאשר ישנה אפשרות לשילוב תכניות במסגרת לימודים דו חוגיים. נוסף על כך, מפעילה מכללת רמת גן מערך לימודים חוץ אקדמיים אשר מאפשר לרכוש מיומנויות מקצועיות במסגרת קורסים ולימודי תעודה שונים. לימודי התעודה מתקיימים בתחומים מבוקשים כגון ניהול, פיננסים, עיצוב והדפסת תלת ממד.


שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללת רמת גן (ובאוניברסיטה הפתוחה בכלל) הוא שכר לימוד אוניברסיטאי והוא נקבע מדי שנה על ידי משרד החינוך. זהו כמובן יתרון גדול על פני מכללות פרטיות רבות בהן שכר הלימוד הוא במקרים רבים גבוה יותר. בנוסף, ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות מלגות שונות הניתנות על ידי המכללה עצמה או גורמים חיצוניים אחרים. כדי לקבל פרטים מדויקים לגבי שכר לימוד ולגבי מלגות אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.

למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן

עוד מסלולי לימוד - מכללת רמת גן

חוות דעת של סטודנטים על מכללת רמת גן - מדעי ההתנהגות

התקבלו 9 דירוגיםבציון ממוצע: 3.6 מתוך 5

מכללת רמת גן
23/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את האופציה שנותנים גם לסטודנט שאין לו כסף להרשם לכל המוסדות הגדולים שדורשים המון כסף ולעבוד בכד קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס נחמד.. אווירה פסטורלית.. לימודים מעניינים אך מאתגרים

טיפים

הלימודים לא קלים אך אפשריים.. צריך להיות בעלי יכולת לימודית גבוהה

מכללת רמת גן
18/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין דבר שאני לא אוהבת המכללה היא מקום מאוד נחמד העוזר לתלמידים וגם המזכירות מאוד נחמדות וחיינכניות

על הקמפוס

מקום נהדר אנשיפ נהדרים המזכירות מאוד נחמדות אשר מקבלות כל אחד בשמחה ובחיוך

טיפים

סטודנטים יקרים תבחנו טוב את המכללות /אוניברסיטות שאתם רוצים להתקבל לא לעשות החלטות פזיזות


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום מכללת רמת גן

קורס ביטוח פנסיוני במכללה
רויטל רפאל
ללא תגובה
עלות לימודי כלכלה וניהול BA
סבינה המברצומיאן
1 תגובות
כיצד נרשמים ללימודי עבודה סוציאלית
הדס
1 תגובות
עלות תואר ראשון בראיית חשבון
ליאור שלב
1 תגובות
השתלבות בסמסטר ב במכללת רמת גן
אליהו
ללא תגובה
דרישות קבלה לעבודה סוציאלית
שלומית כהן
1 תגובות
מה אורך לימודי חשבונאות?
בושרא
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp