לימודי תואר ראשון בחשבונאות במכללת רמת גן

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר ראשון בחשבונאות במכללת רמת גן

לימודי חשבונאות במכללת רמת גן

 

מכללת רמת גן, אשר הוקמה בשנת 1990, מציעה למעלה משישים מסלולי לימוד בתחומים שונים. זוהי אחת המכללות הוותיקות במדינה וייחודה הוא בכך שהוקמה כמרכז ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה. גם את תחום החשבונאות ניתן ללמוד במכללה זו במסגרת של האוניברסיטה הפתוחה.

 

לאחרונה הופכים לימודי חשבונאות למבוקשים במיוחד, לאור מחסור במשק ברואי חשבון. חשבונאות הפכה לאחד המקצועות החשובים והנדרשים בעולם העסקים של היום שכן רואי החשבון משמשים חולייה מקשרת בין בתי עסק וארגונים לבין רשויות וגורמים פיננסיים רשמיים. לימודי חשבונאות מציידים את הסטודנטים בסל מיומנויות מקיף ומקצועי שמאפשר להם להשתלב במגוון של תפקידים במשק, מרואי חשבון, דרך יועצי מס, חשבים, מנהלי כספים ומבקרים פנים ועד מנהלים בארגונים. יש לציין כי כחלק מתהליך ההכשרה כרואי חשבון, על הסטודנטים לעבור מבחני הסמכה ממשלתיים, אליהם הם מקבלים הכנה במסגרת לימודיהם.

מדוע כדאי ללמוד חשבונאות דווקא במכללת רמת גן?

המרכז ללימודי חשבונאות במכללה זו הוא בין הוותיקים בישראל וניתן ללמוד בו לקראת תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה וגם במסגרת מסלול מבחני הסמכה של מועצת רואי החשבון. אחד מהמסלולים המבוקשים יותר, הוא מסלול המשלב בין הלימודים למבחנים של מועצת רואי החשבון עם לימודים לקראת תואר בחשבונאות של האוניברסיטה הפתוחה.

תכניות הלימודים בתחום החשבונאות, הן איכותיות ומקיפות, וערוכות בהתאם לתכנית הבחינות החיצוניות. הלימודים במכללה מקצרים את משך ההכשרה ומשפרים מאוד את סיכויי ההצלחה בבחינות הלשכה. מדי שנה לומדים במכללה זו אלפי סטודנטים תחומים רבים ומגוונים כמו מנהל עסקים, כלכלה,מדעי המדינה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המחשב, ועוד.

 

תכנית הלימודים

 

את לימודי החשבונאות של מכללת רמת גן ניתן ללמוד במסגרת תואר בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה או כחלק מלימודי ניהול לתואר ראשון עם חטיבה בחשבונאות.

 

במכללה מאמינים כי ידע רב תחומי ומקיף יכול לסייע לבוגרים למלא בהצלחה מגוון של תפקידים במשק וכך מציעים תכנית שחושפת את הסטודנטים לשלל ענפים מרכזיים במשק שנוגעים לעולם החשבונאות. במהלך הלימודים מתוודעים למגוון של נושאים, כגון חשבונאות פיננסית, ביקורת חשבונות, ניהול פיננסי, ביקורת פנימית, ניהול של תקציבים, חשבות וגזברות וכן נידונים נושאים משיקים לעולם החשבונאות כגון לימודי כלכלה, לימודי משפטים וייעוץ השקעות.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי חשבונאות של מכללת רמת גן נערכים במתכונת גמישה שבאה לסייע לסטודנטים לשלב בין לימודים לעבודה בנוחות, המכללה מציעה מסגרת תומכת ללמידה וכן את הגמישות של האוניברסיטה הפתוחה. לימודי חשבונאות מתקיימים במסלול לימודי ערב, או בתכנית בוקר, או במסלול בו נערכים שיעורים בימי שישי. רבים מבין השיעורים מתקיימים מספר פעמים במהלך השבוע לנוחותם של הסטודנטים.

 

המכללה מפעילה את תכנית המקפצה, אשר מציעה לסטודנטים תגבורים ייחודיים שמטרתם לסייע להם בלימודים. התכנית כוללת מרתונים לקראת מבחנים, שיעורי תגבור ועזרה נוספת במקרה הצורך. נוסף על כך, פועל במכללה צוות של יועצים אקדמיים אשר מלווים את הסטודנטים לאורך הלימודים, מסייעים להם בבניית מערכת השעות ועוזרים להם להתאים את הלימודים לצורכיהם באופן מיטבי ויעיל.

 

נושאי הלימוד


במהלך לימודי חשבונאות נלמדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 • מיקרו ומאקרו כלכלה
 • ניתוח דוחות פיננסיים
 • דוחות כספיים מאוחדים
 • מערכות מידע ממוחשבות
 • מושגי יסוד באקונומטריקה
 • ניהול פיננסי ותורת המחירים
 • חשבונאות ניהולית מתקדמת    
 • מיסים
 • דיני תאגידים
 • תורת המימון
 • ביקורת חשבונאות
 • חשבונאות פיננסית    
 • ועוד

 


תנאי קבלה

 

ללימודים במכללת רמת גן מתקבלים מועמדים גם ללא הצגת הציון בפסיכומטרי או תעודת הבגרות. הלימודים פתוחים למגוון של אוכלוסיות ואינם שמים דגש על הישגים לימודיים קודמים אלא על ההישגים של הסטודנטים במהלך הלימודים לתואר.


שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללה זו הוא אוניברסיטאי. הסטודנטים משלמים רק על פי הקורסים אותם הם לומדים בפועל, ולא עבור שנת לימודים מלאה. ההרכב המדויק של שכר הלימוד נקבע מדי שנה על ידי מוסדות המדינה. המכללה גם מעניקה מלגות שונות לסטודנטים כדי לסייע להם במימון שכר הלימוד. כדי לקבל את כל הפרטים המדויקים לגבי מלגות ושכר לימוד, אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.

תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים ומסיימים אותם בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון BA בחשבונאות מטעם האוניברסיטה הפתוחה. כדי לקבל את הרישיון לראיית חשבון יש לעבור את כל הבחינות החיצוניות של מועצת רואי החשבון ולהשלים את תקופת ההתמחות.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן
Whatsapp Whatsapp