תואר בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה במכללת רחובות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חשבונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חשבונאות - מכללת רחובות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר ראשון בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה במכללת רחובות

ישנם מספר מוסדות לימוד בישראל בהם ניתן לרכוש תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה. מכללת רחובות היא אחת מהאיכותיות שבהם. מטרת המכללה, אשר הוקמה בשנת 1997, היא לשמש מרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, עבור כל אותם הסטודנטים שלא רצו (או לא יכלו) להתקבל לאוניברסיטאות או המכללות הרגילות.

 

מדוע כדאי ללמוד חשבונאות דווקא במכללת רחובות?

במכללה זו, ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון במגוון תחומים כמו מנהל עסקים, כלכלה, פסיכולוגיה, מדעי המדינה, מדעי המחשב ועוד. את תחום החשבונאות הכל כך מבוקש, ניתן ללמוד במסגרת תואר ראשון עם חטיבה בכלכלה וזהו יתרון גדול, מכיוון שהשכלה כלכלית רחבה מועילה מאוד לרואי החשבון בתחומים השונים.

 

חשוב לזכור כי בוגרי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה, יכולים להשתלב בשוק העבודה הפרטי במידה רבה של הצלחה (לא פחות מאשר בוגרי תואר ראשון של אוניברסיטה רגילה). לרואי חשבון יש ביקוש גדול מאוד בשנים האחרונות, ובתקופה של מיתון וחוסר וודאות כלכלית, על אחת כמה וכמה.

 

בוגרי התואר, יוכלו לנסות ולהשתלב במשרות שונות במגזר הפרטי או הציבורי כרואי חשבון, חשבים, יועצים, מנהלי כספים ועוד. יש לציין כי החטיבה הנוספת בתחום הכלכלה, פותחת לבוגרים אופציות נוספות וחשובות. בוגרים רבים,בוחרים עם סיום לימודיהם לפנות למגזר הציבורי, ולהשתלב במשרדי הממשלה חשובים כמו משרד האוצר, משרד התמ"ת ועוד. כמו בכל תחום, גם בתחום זה, הטובים ביותר הם אלה שיגיעו לעמדות המפתח החשובות ולמשרות הנחשקות.

אז אם תמיד חלמתם על קריירה בעולם העסקי כרואי חשבון, לימודי חשבונאות במסגרת האוניברסיטה הפתוחה במכללת רחובות, יכולים להיות פתרון אידיאלי עבורכם.

מה לומדים?

לימודי חשבונאות במסגרת האוניברסיטה הפתוחה הם לימודים מרתקים הכוללים קורסים ממגוון תחומים, בין היתר - מבוא לחשבונאות, חשבונאות ניהולית, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, תורת המימון ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה הנוחים הם מהיתרונות הגדולים של לימודים מכללת רחובות בכלל ובאוניברסיטה הפתוחה בפרט. סיכויי הקבלה לכל חוג (גם לתחומים מבוקשים כמו חשבונאות) הם גבוהים יותר ובחלק ממרכזי הלימוד אין כל תנאי קבלה. על מנת להתקבל ללימודים במכללת רחובות, יש צורך בהצגת תעודת בגרות מלאה (או תעודה שוות ערך). חשוב לציין כי גם בעלי תעודת סיום של מכינות קדם אקדמיות יכולים להתקבל ללימודים במכללה זו.

סגל המרצים

המרצים במכללת רחובות הם מן השורה הראשונה ומגיעים ממגוון תחומים. חומר הלימודים הוא ייחוד לאוניברסיטה הפתוחה והלימודים הם ברמה גבוהה מאוד.

שכר לימוד ומלגות

כמו ברוב המרכזים בהם ניתן ללמוד במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, שכר הלימוד במכללה הוא אוניברסיטאי, ולמעשה צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות הרגילות. שכר הלימוד נקבע מדי שנה על ידי מוסדות המדינה ומשתנה מעת לעת על פי החלטתם. ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות מלגות שונות אותן מעניקה המכללה מדי פעם, כדוגמת מלגות למצטיינים, מלגות על בסיס כלכלי, פר"ח ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רחובות - האוניברסיטה הפתוחה רחובות

ssssssssss

פורום לימודי חשבונאות

תעודת הנהלת חשבונות 1+2 תורמת בלימודי ראיית חשבון?
יעל
1 תגובות
איפה יש מסלול הסבה לראיית חשבון?
רואא אבו שקרה
1 תגובות
עלות קורס בנקאות
נדין חנאני
1 תגובות
המרת תעודה הנהלת חשבונות
שמואל
1 תגובות
הנהלת חשבונות 3 או מדופלם?
קרן
1 תגובות
קורס בנקאות בזום
וגדאן
1 תגובות
איפה עדיף ללמוד ראית חשבון
מרזוק עאמר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חשבונאות

פרופסור ירון זליכה
פרופסור ירון זליכה, ששימש כחשב הכללי וידוע גם במאבקים בתחום השחיתות הציבורית, חושב שלימודי ראיית חשבון הם כלי יעיל במיוחד להשתלבות בקריירה בעולם העסקי. בעיניו, הלימודים מקנים כלים פרקטיים שפותחים דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה - "היתרון בראיית חשבון הוא שאתה מקבל לידיים כלי שיכול לעשות הכל."
לדבריו שינויים מהירים במשק הפכו את הידע בראיית חשבון למצרך הכרחי למי שרוצים להצליח בשוק שבו קיים מחסור ברואי חשבון. "ככל שהמשק מתפתח יותר המשקל של המקצועות הפיננסיים עולה מבחינת שכר ממוצע והיקף המשרות... היום חסרים אלפים של רואי חשבון והמחסור הולך וגדל."
פרופסור ירון זליכה
החשב הכלכלי במשרד האוצר בדימוס
ד"ר תמי אמיר
הלימודים נשענים על הבנה בתחומים פיננסים רבים, כגון דיני מיסים, חוזים, כלכלת מאקרו, כלכלת מיקרו, סטטיסטיקה, ניהול סיכונים, ניירות ערך, שוק ההון ועוד.
מסטודנט הלומד ראיית חשבון נדרשת הבנה אנליטית וכמותית טובה.
מבחינת תחומי העניין, רצויה נטייה עסקית, ארגונית וחברתית כלומר, עניין לעסוק במתן סיוע לאנשים, עניין בתחומי כלכלה (סיוע ללקוחות בכל הנוגע לנושאים כספיים) וכמו כן הבנה בעולם העסקי הגלובלי (בנקאות, שוק ההון, חוקים והגבלים).
מבחינת תכונות האישיות, נדרשת ראיה ארגונית, סדר וארגון, עבודה שגרתית, יכולת עבודה עם אנשים, אחריות, קפדנות, ראייה של פרטים, יסודיות, ועוד.
בהמשך, ניתן להשתלב בתפקידי ניהול בכירים בהם נדרשות תכונות ניהוליות כגון עצמאות בתפקוד, יכולת קבלת החלטות, דומיננטיות, יכולת השפעה, שיקול דעת, אחריות ברמה גבוהה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp