לימודי הנדסה - המרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר

לימודי הנדסה - המרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסה במרכז האקדמי רופין

 

ישנם סוגים רבים של מהנדסים אשר עוסקים במגוון תחומים, רובם מבוקשים מאוד בשוק העבודה הפרטי. בין המבוקשים בתחומי ההנדסה הם - הנדסה אזרחית, הנדסה ביו רפואית, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסה גרעינית, הנדסת חשמל, הנדסת מחשבים, הנדסת מכונות, הנדסת מערכות, הנדסה גנטית ועוד.

במרכז האקדמי רופין, אשר נמצא בעמק חפר שבשרון, ניתן ללמוד הנדסה במסגרת 4 מסלולים מרתקים - הנדסה תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מחשבים והנדסה רפואית. לכל מסלול המטרות והיעדים שלו, אך המשותף לכולם הוא שהסטודנטים המסיימים אותם בהצלחה הופכים למהנדסים ויכולים לעבוד במקצוע מבוקש זה.

 

מסלולי הלימוד

 

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה: לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באים להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בתעשיית החשמל וההייטק ועוסקים בסוגיות טכנולוגיות ואסטרטגיות וכן ביזמות. הסטודנטים יכולים לבחור מבין שלוש התמחויות,תקשורת, עיבוד אותות או מחשבים ומערכות רפואיות.

 

הנדסת תעשייה וניהול: מסלול לימודי הנדסת תעשייה וניהול מעניק כלים להתמודדות עם אתגרים ניהוליים עדכניים בארגוני תעשייה. בשנה ג' בוחרים אחד מתוך שלושת אשכולות ההתמחות: ניהול ותפעול מערכות ייצור ושירות, הנדסת מערכות מידע או חדשנות טכנולוגית ויזמות עסקית.

 

הנדסת מחשבים: המטרה המרכזית של המסלול להנדסת מחשבים היא להכשיר מהנדסי איכותיים לעבודה כאנשי צוות בתחום החומרה, הרשתות, התוכנה ועוד. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון רחב מאוד של תפקידים בעולם ההייטק כמו מהנדסי VHDL מהנדסי מערכת, מהנדסי תוכנה, מנתחי מערכות מהנדסי יישומים ועוד.

 

 

מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסה נמשכים כארבע שנים. המרכז מציע מסלול בוקר בו מתקיימים שיעורים בשלושה עד חמישה ימים בשבוע, לצד מסלול לימודי ערב. במסלול הערב מתקיימים 12 סמסטרים רצופים, כולל בחודשי הקיץ, כשהשיעורים נערכים בשני ערבים בשבוע ובימי שישי.


התכניות משלבות בין קורסי חובה, שיעורי בחירה וסמינריונים לצד עבודה מעשית במעבדות. כמו כן, בשנה האחרונה במרבית המסלולים עורכים הסטודנטים פרויקט גמר יישומי שמתקיים לרוב בתעשייה, בליווי של מהנדסים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסה במרכז האקדמי רופין יכולים להירשם בעלי זכאות לתעודת בגרות עם ממוצע 70 ומעלה (לפני בונוסים). כמו כן, על המועמדים להציג ציון בפסיכומטרי. בבגרות במתמטיקה נדרש ציון של 80 לפחות ברמת 4 יחידות לימוד או ציון של 70 לפחות ב - 5 יחידות לימוד. בבגרות בפיזיקה נדרש ציון של לפחות 70 ברמת 5 יחידות לימוד.


ניתן להתקבל על תנאי גם ללא בגרות בפיזיקה, אך אז יש להירשם למסלולי לימודי היסוד בפיזיקה, הנמשך לאורך השנה הראשונה ומתקיים גם בסמסטר קיץ - לפני תחילת הלימודים או לאחר שנה א'. המכללה מקיימת גם קורס קדם במתמטיקה למי שאינם עומדים ברף הדרישות.

 


בעלי תעודת הנדסאים בממוצע של 80 לפחות במבחני מה"ט לא נדרשים בבחינת פסיכומטרי. מועמדים שלא עברו מבחן פסיכומטרי מחויבים לעבור מבחן אמי"ר לקביעת הרמה בשפה האנגלית.


שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במרכז האקדמי רופין הוא אוניברסיטאי כלומר צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות. בנוסף, מעניקה המכללה מדי שנה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד, על פי קריטריונים משתנים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין

חוות דעת של סטודנטים על המרכז האקדמי רופין - הנדסה

התקבלו 41 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

המרכז האקדמי רופין
15/10/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה והיופי הפסטורלי שיש במקום .

טיפים

חובה לשפר את התחבורה ואת האופציה לחנייה חינם . חייב לעשות יותר ימי כיף במכללה כדי שיהיה איזה שהיא  קרא עוד...

המרכז האקדמי רופין
19/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת ומעריכה את כוח אגודת הסטודנטים, האירועים והפרויקטים החברתיים שהם יוזמים.

על הקמפוס

בקמפוס אווירה לימודית, המרצים והמתרגלים ״רצים בחומר״, זה מקנה לנו הסטודנטים יתרונות וחסרונות, אנחנו  קרא עוד...

טיפים

תאמינו בעצמכם, תעזו, תשאפו.. אתם עוד תגיעו. לא לוותר על חלומות גדולים, כל דרך מתחילה בצעד הראשון.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp