קשת בענן - מרחבי הוראה וטיפול

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת קשת ענן.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קשת בענן – המכללה ללימודי הבריאות והרפואה המשולבת
 
מרחב טיפולי ולימודי תומך
 
מכללת קשת בענן היא מכללה ללימודי בריאות ורפואה משלימה, הנמצאת בכפר מלל באזור השרון. במכללה מתמקדים בכמה תחומי לימוד, מתוך דגש רב על הסתגלות לשינויים בתפקידי המשפחה המתרחשים בימינו. בין השאר, במכללה זו בוחנים את האתגרים בהם פוגשות אימהות קרייריסטיות, וכן עוסקים במבנה הזוגיות וההורות בעידן המודרני. בנוסף, בבית הספר מקיימים "מרחבים טיפוליים" שונים וייחודיים, וביניהם, למשל, מקום מפגש לחולי אלצהיימר ופרקינסון, שבו מתקיימות פעילויות מתאימות מתוך מטרה לשפר את הדימוי העצמי של חולים אלה. מרחבים טיפוליים נוספים פועלים במסגרת מעגלי נשים וטיפולי פוריות הוליסטיים, והכול נעשה מתוך גישה של תמיכה והעצמה נשית.
 
על תחומי הלימוד במכללה
 
הלימודים בקשת בענן נחלקים לכמה קטגוריות עיקריות, והן: רפואה משלימה, נשיות והורות, הגיל השלישי והנחייה אישית וקבוצתית. תחת הכותרת של רפואה משלימה מוצעים, בין השאר, קורסים כגון רפלקסולוגיה, עיסוי, נומרולוגיה קבלית, שיאצו ועוד. תחום הנשיות וההורות מתמקד במסלולי לימוד כגון הורות ראשונית, תומכות לידה ודולות, יועצות הנקה, מיילדות הוליסטיות, גניקולוגיה הוליסטית ועוד. תכנית "מפגשים עם הגיל השלישי" עוסקת בפתרונות ודרכי התמודדות עם אתגרי ההזדקנות בחברה המקדשת את הנעורים. בנוסף, בבית הספר מציעים מסלולי אימון והדרכה, כהנחיית קבוצות, אימון אישי, אימון עסקי ועוד.
 
היקף הלימודים
 
הקורסים השונים במכללה נלמדים בהיקפים משתנים, החל מקורסים בהיקף של כעשרים עד ארבעים מפגשים, ועד מסלולים הנפרשים על פני שלוש שנות לימודים. ברוב הקורסים ככולם לומדים גם אנטומיה ופיזיולוגיה כחלק אינטגרלי מן המסלול, וברובם ככולם מוצעת בחירה בין מסלולי בוקר ובין מסלולי ערב. רוב המסלולים ערוכים במתכונת של מפגש אחד בשבוע.
 
אופי ההכשרה
 
במכללה זו משלבים בין למידה אקדמית ברמה גבוהה וידע עדכני ודינמי המועבר לתלמידים בקורסים השונים, ובין הכשרת הסטודנטים לפיתוח המיומנויות העצמאיות שלהם – מבחינה טיפולית ומבחינה לימודית. בכלל זה, בבית הספר מעודדים את התלמידים ללמוד עצמאית ולהרחיב את הידע התיאורטי שלהם, לקרוא מאמרים אקדמיים ומאמרים מקצועיים נוספים בתחום הלימודים ובתחומים מקבילים, ולהעשיר את הידע שלהם בתחומי הרפואה המערבית הקונבנציונלית.
 
כמו כן, במהלך הלימודים שמים דגש על פיתוח מיומנויות החשיבה והאינטואיציה של הסטודנטים, על הקניית כישורי ניתוח לנתונים ולמסרים בלתי מילוליים העולים בזמן מפגשים עם מטופלים, ועל בניית היכולת של המודרכים למצוא פתרונות לבעיות בדרכים יצירתיות וגמישות. בכל המסלולים מושם דגש גם על החלק המעשי של פתיחת קליניקה והיבטים כלכליים ושיווקיים הכרוכים בהקמת עסק טיפולי עצמאי.
 
פרטים נוספים
 
באתר המכללה מצויים חומרי עזר רבים העומדים לרשות התלמידים אונליין, וביניהם גם מאמרים מקצועיים, מצגות, דפי מידע ליולדות ולמיניקות, מפות רפלקסולוגיות ועוד. כמו כן, בבית הספר יוזמים פעילויות מגוונות של מעורבות חברתית וקהילתית, שבמסגרתן מיישמים הבוגרים את המיומנויות שלמדו במהלך הקורסים. בפעילויות אלה משתלבים הבוגרים כמטפלים לכל דבר. בין היתר, בקשת בענן יוזמים פרויקטים בשיתוף פעולה עם מחלקות עבודה סוציאלית, תכניות לטיפול בנשים חולות נפש בהיריון, מערכי פעילות בשיתוף עם אגפי שיקום, עם בתים סיעודיים ועוד.
 
לסיום
 
בתום הלימודים במסלולים בקשת בענן – המכללה ללימודי הבריאות והרפואה המשולבת, זוכים הבוגרים להמשך ליווי וייעוץ, כמו גם לסיוע המכללה במציאת עבודה. כחלק מהליך זה, הם משולבים גם בפרויקטים הייחודים שיוזמים אנשי המכללה, כגון: הנחיית מעגלי נשים, ייעוץ והדרכה לאימהות טריות או לגיל הזהב, הכנה ללידה בשילוב טכניקות טיפול הוליסטיות ועוד. תעודות הגמר שאותן מקבלים הבוגרים בסיום הקורסים הן תעודות המוכרות על ידי איגודים מקצועיים שונים מתחומי הרפואה המשלימה.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים 913 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים