תואר בחינוך מיוחד במכללת קיי

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

 

תואר ראשון .B.Ed בחינוך מיוחד במכללת קיי

 

יחד בחינוך

 

בעבר היה מקובל להפריד בין התלמידים ה"רגילים" ובין התלמידים ה"חריגים", אך מחקרים רבים הוכיחו כי דווקא האינטגרציה שבין התלמידים, מועילה ותורמת לשני הצדדים. כיום בישראל קיימות יותר מסגרות חינוכיות הדוגלות בשילוב ובשיתוף, אך עם זאת, בכדי שהתלמידים בעלי הצרכים המיוחדים יוכלו להתקדם ולהתפתח בקצב וברמה שלהם, הם זקוקים לעזרה ולתמיכה רבה.

 

מכללת קיי בבאר שבע מציעה תכנית הכשרה לתואר ראשון בחינוך מיוחד, המקנה למשתתפיה כלים מגוונים לעבודה עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מגילאי 6 עד 21. המסלול מתאים לאנשים בעלי רגישות גבוהה וסבלנות מרובה, המעוניינים לסייע ללקויי למידה ולבעלי מוגבלויות פיזיות ומנטאליות, ולשלבם בחברה, כך שיוכלו לתפקד באופן עצמאי ולזכות לאיכות חיים.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת תכנית זו לתואר ראשון בחינוך הסטודנטים נחשפים לגישות פילוסופיות ופסיכולוגיות מגוונות של החינוך המיוחד, ומכירים את המאפיינים של קבוצות אוכלוסייה חריגות, כאוטיסטים, בעלי פיגור שכלי ושיתוק מוחין ולקויי למידה. המשתתפים רוכשים כלים טובים לעבודה במטרה לסייע לילדים לפתח ולשכלל בעצמם את היכולות הגופניות, הרגשיות, הקוגניטיביות והחברתיות. הסטודנטים מכירים דרכים להתמודד עם קשיים בקריאה, כתיבה ומתמטיקה, הם לומדים לעצב סביבות הוראה יצירתיות ואטרקטיביות, ומסגלים פתרונות לבעיות התנהגותיות שונות.

 

מתכונת הלימוד

 

קיימים שני מסלולים אפשריים; במסלול אחד הסטודנטים משתתפים בתכנית ההכשרה בחינוך מיוחד ובוחרים התמחות שנייה מבין המקצועות הבאים: לשון עברית, מקרא, ספרות עברית וכללית, מדעים, מתמטיקה או מוסיקה ואמנויות. במסלול שני, הסטודנטים משלבים הכשרה בחינוך מיוחד עם הכשרה נוספת בלימודי חינוך בבית הספר היסודי או חינוך מיוחד בבית הספר העל יסודי. גם במסלול זה עליהם לבחור התמחות באחד ממקצועות ההוראה, בהתאם לקבוצות הגיל הנבחרות (יסודי או על יסודי).

 

במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בהרצאות פרונטאליות, בדיונים ובסדנאות חווייתיות, הם צופים בסרטים, מנתחים אירועים, מתנסים בדרכי הוראה אלטרנטיביות כתכנית דוסו ומעגל הקסם, ולוקחים חלק בפרויקטים לצמיחה אישית ולפיתוח תקשורת בינאישית.

 

נושאי לימוד

 

 • פיתוח חשיבה מתמטית
 • עבודת צוות
 • הדיאלוג המהותי בכיתה
 • קידום הקריאה
 • הגורמים ללקויות למידה
 • הפרעה אוטיסטית
 • איתור תלמידים מתקשים
 • תהליכי רכישת שפה
 • השפה הדבורה לעומת השפה הכתובה
 • ניתוח אירועי התנהגות
 • דרכים להעשרת שפה ופיתוח אוצר מילים
 • שיתוף ומעורבות הורים
 • מדידת האינטליגנציה של בעלי פיגור שכלי
 • הקשר בין הורים ומורים    
 • התמודדות עם משפחות לילדים בעלי מוגבלויות     
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

במסלול לתואר ראשון בחינוך מיוחד במכללת קיי מלמדים מרצים בעלי תחומי עניין מגוונים. ביניהם תוכלו לפגוש: מרצה בעלת תואר M.A. מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, המתמחה בקשר שבין ויסות חושי ובין הפרעות רגשיות ותפקודים אקזקוטיביים; דוקטורט מאוניברסיטת בר אילן, העוסק בפסיכולוגיה קהילתית ובקידום אוכלוסיות מקופחות; וכן מרצים המתמחים בנושאים הבאים: ליקויי שפה, ליקויי למידה, פדגוגיות בהכשרת מורים, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכופתולוגיה של ילדים ועוד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול זה לתואר הראשון נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה וציון התאמה של 550 ומעלה, ולעבור ועדת קבלה לצורך בדיקת התאמה. עליהם להציג בגרות באנגלית בהיקף 4 יחידות לימוד ובגרות במקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות. מועמדים המעוניינים להשתתף בתכנית של המגזר הבדואי, נדרשים להיות בעלי ציון 70 ומעלה בבחינת בגרות בערבית ברמה של 3 יחידות לימוד. כמו כן, בעלי תעודת בגרות בערבית שרוצים ללמוד בשפה העברית, מחויבים להיבחן בפסיכומטרי בשפה העברית, או לעבור את מבחן הבקיאות בעברית (יע"ל) בציון 125 ומעלה. יש לציין כי במקרים מסוימים מזמנת המכללה גם למבחנים בעברית, בערבית או באנגלית.

 

 

תעודה

 

לבוגרים שסיימו את המסלול בהצלחה יוענק תואר ראשון בהוראה B.Ed. עם התמחות בחינוך מיוחד ותעודת הוראה מטעם מכללת קיי.

 

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

חוות דעת של סטודנטים על חינוך מיוחד - מכללת קיי

התקבלו 40 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
01/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את החומר המועבר לנו בהרצאות ואת ההתנסות שלנו בבית הספר . כך כבר לפני שאהיה מורה לחינוך המי קרא עוד...

על הקמפוס

מכללת קיי היא מכללה לחינוך שם מוכשרים סטודנטים ללמד בבתי ספר היסודיים, בחטיבות הביניים, בבתי הספר הע קרא עוד...

טיפים

אני ממליצה להגיע ללימודים רק וכאשר אתם מגיעים עם רצון מהנשמה להיות מורים לתת מעצמם לחינוך גם אם יש כ קרא עוד...

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
31/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהבת שיעורים דומים בתוכן שחוזרים על עצמם וגורמים לנו לבזבז את השנה במקום להתפנות לדברים החשובים  קרא עוד...

על הקמפוס

מכללה גדולה שמשלבת בין שתי מגזרים, על אף האפליות הנראות לעין סך הכל האווירה נעימה רוב הזמן.

טיפים

לסמוך אך ורק על עצמך, להאמין כי אתה בר יכולת לשנות, לעשות ולהוביל שינוי. להיות אופטימי לאורך כל הדר קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp