תואר במדעי המדינה במכללה האקדמית צפת

שירות אישי - צור קשר
תואר במדעי המדינה במכללה האקדמית צפת

לימודי מדעי המדינה במכללה האקדמית צפת - במסגרת לימודים רב תחומיים


את הלימודים בתחום מדעי המדינה במכללה האקדמית צפת ניתן ללמוד במסגרת של לימודים רב תחומיים, במסגרת החוג ללימודים הרב תחומיים של המכללה. הסטודנטים יכולים ללמוד בחטיבה בתחום מדעי המדינה בכמה מבין המסלולים הרב תחומיים, וכך לרכוש ידע וכלים בתחום הפוליטי והמדיני ובמקביל להעשיר את הבנתם בענפי ידע נוספים במדעי החברה. בוגרי התואר יכולים להשתמש בידע ובכלים שנרכשים במהלך הלימודים כדי להשתלב במקצועות רבים בתחום זה, בין היתר כעוזרים פרלמנטאריים, חוקרים, עובדי מדינה בתחום ועוד. לימודים אלה הם במקרים רבים הצעד הראשון לקראת קריירה פוליטית או קריירה בתחום המדיני.


תכנית הלימודים ומסלולי לימוד

 

לימודי מדעי המדינה כוללים לימוד על תהליכים מדיניים וחברתיים וכן מפתחים מיומנויות ניהול וקבלת החלטות בזירה הציבורית. הסטודנטים לומדים על יסודות המשטר במדינת ישראל, על תהליכים ותופעות בזירה הפוליטית, על תחום היחסים הבין לאומיים ועל דפוסי משטר שמתקיימות במדינות ברחבי העולם. כמו כן, הסטודנטים לומדים על מאבקים בין ובתוך מפלגות, על יחסי גומלין בין קבוצות שונות לבין השלטון וכן על שיקולים ודילמות של מנהיגים.

 

את הלימודים במדעי המדינה ניתן ללמוד במסגרת התכניות הרב תחומיות הבאות:

 

  • לימודים רב תחומיים במסלול מדעי המדינה וניהול: לצד הידע במדעי המדינה, הסטודנטים בתכנית זו לומדים על היבטים ניהוליים וסוגיות ביזמות בארגונים פרטיים וציבוריים. כמו כן, הם רוכשים ידע בסיסי בענפים כגון מימון, משאבי אנוש ושיווק.

 

 

  • לימודים רב תחומיים במסלול שלטון מקומי ומדעי המדינה: חטיבת הלימוד במדעי המדינה מצטרפת לחטיבה בשלטון מקומי שבה מעמיקים בניתוח של תופעות ארגוניות במגזר הציבורי ולומדים על תהליכים ניהוליים בארגונים ציבוריים. בין היתר עוסקים בנושאים כגון בקרה ניהולית, משפט מנהלי וקבלת החלטות.

 

  • לימודים רב תחומיים במסלול לימודי ארץ ישראל ומדעי המדינה: סטודנטים בתכנית זו לומדים בחטיבה בתחום ארץ ישראל, בה לומדים על תהליכים היסטוריים שעברו על ארץ ישראל לאורך הדורות ועל האופן בו אלה השפיעו על היבטים חברתיים ותרבותיים בישראל ובתרבויות נוספות ברחבי העולם.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודים רב תחומיים, במסגרתם נערכים לימודי מדעי המדינה, נפרשים על פני כשנתיים וסמסטר. מדובר בתכניות לימודים שמותאמות במיוחד לאנשים עובדים וכך שיעורים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי, לרוב ביום מרוכז אחד או ביומיים במהלך השבוע. התכניות משלבות בין לימוד עיוני לבין תרגולים פרקטיים שונים, כמו כן מציעים במכללה ייעוץ וסיוע לסטודנטים שזקוקים לכך.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להתקבל לתכניות הלימודים הרב תחומיות נדרשים להצגת הציון בתעודת הבגרות. כמו כן, יש צורך לעבור ראיון קבלה אישי. מומלץ לפנות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים לגבי תנאי קבלה.

סגל המרצים

 

במסלול זה (כמו בכל מסלולי הלימוד של המכללה) מלמדים רצים מהשורה הראשונה אשר יש להם ניסיון רב בתחומי מדעי המדינה השונים.

 

שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללה זו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ומתעדכן מדי שנה. המכללה מעניקה מדי שנה מלגות לימוד שונות אשר מטרתן לסייע בתשלום שכר הלימוד.

 

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית צפת אשר נמצאת בבירת הגליל, ניתן ללמוד לקראת מספר תארים ראשונים מבוקשים כדוגמת מדעי ההתנהגות, משפטים, סיעוד ועוד. המכללה פועלת מזה למעלה משלושים שנה ולומדים בה למעלה מ - 2,500 סטודנטים בשלל המסלולים לתואר הראשון. התכניות השונות מוצעות במסגרת בתי ספר כגון בית הספר למדעי החברה, בית הספר למשפטים, בית הספר למדעי הרוח, בית הספר למדעי הבריאות והחוג ללימודים רב תחומיים. נוסף על כך, פועלים במכללה מסלולים למכינה קדם אקדמית, דרכם יכולים מועמדים שאינם עומדים בסף הקבלה לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל לתכניות השונות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית צפת
חוות דעת של סטודנטים על מכללת צפת - מדעי המדינה
התקבלו 6 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

המכללה האקדמית צפת
01/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מאוד מרוצה מהמכללה ומסלול הלימודים מיוון שאפשר לשלב בין עבודה ולימודים ביחד

על הקמפוס

אני סטודנטית חדשה ועדיין אין לי מידע על הקמפוס מכיוון שאני לא לומדת שמה

טיפים

אני סטודנטית חדשה ועדיין אין לי מידע על הקמפוס מכיוון שאני לא לומדת שמה

המכללה האקדמית צפת
26/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין פינת ישיבה מסודרת לסטודנטים בחורף ובקיץ אין מדשאות.

על הקמפוס

צוות המרצים מאוד אכפתי לסטודנט רוב המרצים מעבירים את החומר בצורה מעניינת מאוד וכייפית

טיפים

המרצים ברמה גבוהה מאוד הראש חוג קשובה תמיד המזכירות תמיד עוזרות בכל הכוונה ושאלה.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp