תואר במדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי ההתנהגות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת צפת - מדעי ההתנהגות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת

 

ישנם תחומים רבים הקשורים להתנהגות בני האדם והתואר המאחד את כל התחומים הללו הוא תואר ראשון במדעי ההתנהגות. במכללה האקדמית צפת אשר נמצאת בבירת הגליל, ניתן ללמוד תחום זה, יחד עם מגוון רחב של נושאים כמו משפטים, עבודה סוציאלית, אמנויות ועוד.

 

לימודי מדעי ההתנהגות של המכללה האקדמית צפת מכינים את הבוגרים למגוון אפשרויות תעסוקה. הם יכולים להשתלב בענפי מדעי החברה השונים, כגון במשאבי אנוש, בהדרכה במוסדות ובגופים חינוכיים, בשירותי התיקון ובארגונים ממלכתיים ופרטיים. כמו כן, באפשרותם להמשיך גם לתואר שני בתחומים מגוונים.

 

תכנית הלימודים

 

מטרת הלימודים היא להקנות לציבור הסטודנטים ידע נרחב והשכלה איכותית בדיסציפלינות שונות מעולם מדעי ההתנהגות.

 

בתחילת הלימודים הסטודנטים לומדים על סוגיות יסוד במדעי ההתנהגות ומתוודעים להיבטים בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה ובקרימינולוגיה. לאחר מכן, הם לומדים על תיאוריות סוציולוגיות קלסיות ועכשוויות ועל היבטים בפסיכולוגיה חברתית, ברב תרבותיות, בפסיכולוגיה התפתחותית ובתהליכים בחברות דמוקרטיות. בתחום הקרימינולוגיה הם עוסקים בפעילות מוסדות אכיפה ושיקום ובדפוסי התנהגות עבריינית. בתחום הסוציולוגיה, נידונים היבטים באנתרופולוגיה של הדת, במגדר, בסוציולוגיה של הסביבה הארגונית ובנושאים נוספים.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם משתתפים בהתנסות מעשית במסגרת ארגונים בקהילה. במהלך הלימודים מתקיימים סיורים לימודיים רב תרבותיים, למפעלים, לבתי סוהר למסגרות נוספות.


לסטודנטים ישנה אפשרות ללמוד בתכנית לימודי ערב במדעי ההתנהגות, אשר מותאמת במיוחד לאנשים עובדים. הלימודים כוללי סמסטרים בחודשי הקיץ ובסך הכל נפרשים על פני שבעה סמסטרים. שיעורים במסלול לימודי הערב מתקיימים אחת לשבוע וכן בימי שישי.

 

נושאי הלימוד

 

 • ניהול משאבי אנוש
 • יסודות בניהול איכות
 • תקשורת, כוח וחברה
 • תקשורת בינאישית בקבוצה
 • אינטליגנציה רגשית בארגונים
 • שינויים חברתיים בעידן המודרני    
 • יסודות הניהול
 • כתות מיסטיות
 • התנהגות ארגונית
 • דיאלוג בין קבוצות
 • יחסי אימהות ובנות    
 • ועוד

 

סגל המרצים

 

סגל המרצים במסלול זה הוא איכותי ומגוון. המרצים מגיעים מתחומים רבים כמו פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ועוד, והם בעלי ניסיון רב בענפים אלה. ראש התכנית היא דוקטור המומחית בפסיכולוגיה פוליטית וארגונית. היא חוקרת איגודים מקצועיים, ארגונים ציבוריים וארגוני חברה אזרחית. כמו כן, היא מבצעת מחקרים בנושא שינויים תרבותיים שמתחוללים במפעל הקיבוצי ובקהילה הקיבוצית לאחר תהליכי ההפרטה.

 

שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית צפת הוא אוניברסיטאי, כלומר צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות. יש לציין כי שכר הלימוד מתעדכן מדי שנה ונקבע על ידי מוסדות המדינה הרלוונטיים. כדי לסייע לסטודנטים בתשלום שכר הלימוד, המכללה מעניקה מדי שנה מלגות לימוד מגוונות על פי קריטריונים שונים.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים לתעודת בגרות מלאה ברף הנדרש. ישנה עדיפות למועמדים שיש ברשותם ציון בפסיכומטרי לפי דרישות החוג. המועמדים מוזמנים גם לראיון קבלה אישי.

 


על מוסד הלימוד


כיום לומדים במכללה האקדמית צפת כ - 2,500 סטודנטים לקראת תואר ראשון וזוהי אחת מהמכללות המובילות באזור צפון הארץ. בין התכניות הנוספות שניתן ללמוד בהן במוסד זה אפשר למצוא לימודי משפטים, לימודי מערכות מידע קהילתיות, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי ספרות אמנות ומוזיקה, לימודי רפואת חירום, לימודי מדעי המעבדה הרפואית, לימודי מיסטיקה ורוחניות ועוד מגוון של תכניות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת צפת | המכללה האקדמית צפת

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית צפת
פורום מדעי ההתנהגות
הסבה לקרימינולוגיה ממדעי ההתנהגות
נטלי
1 תגובות
יש ביקוש לפרופילאים?
רונושול
1 תגובות
הסבה ממשפטים למשאבי אנוש
עמית
1 תגובות
שילוב לימודי משאבי אנוש פסיכולוגיה / סוציולוגיה
שקד
1 תגובות
קורס במקביל לתואר במשאבי אנוש
רנין נאסר
1 תגובות
אפשר לעסוק בשירותי מבחן עם תואר שני בקרימינולוגיה?
מרוה
1 תגובות
תנאי קבלה לתואר שני במדעי התנהגות
לארה סואעד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp