תואר שני במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת עמק יזרעאל- תואר שני.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במכללת עמק יזרעאל

במכללה האקדמית עמק יזרעאל ניתן ללמוד מגוון רחב של תחומים מרתקים לקראת תואר ראשון, אך הייחוד של מכללה איכותית זו הוא גם בתארים השניים שיש בה. במכללות לא מעטות בישראל, ניתן ללמוד היום רק לקראת תואר ראשון, וכאשר ישנה מכללה (ועוד בצפון הארץ), בה ניתן לרכוש גם שני תארים ראשונים, זה אומר רבות על איכותה של המכללה.

 

מדוע כדאי ללמוד לתואר שני דווקא במכללה האקדמית עמק יזרעאל?

 

מכללת עמק יזרעאל היא מוסד מוכר להשכלה גבוהה הרשאית להעניק תארים ראשונים תחומים כמו כלכלה וניהול, תקשורת, מדעי ההתנהגות, סוציולוגיה ועוד. התחום העיקרי בו ניתן ללמוד במכללה לתואר שני הוא תחום הייעוץ החינוכי. התוכנית ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה מתקיימת במסגרת החוג למדעי ההתנהגות ומטרתה להכשיר יועצים חינוכיים לעבודה בבתי ספר במגוון גילאים - יסודי, חטיבת הביניים, חטיבה עליונה ועוד.

 

במסלול זה לומדים הסטודנטים הן את הצד התיאורטי של התחום והן את הצד המעשי, החשוב לא פחות. כל מי שרוצה להעמיק את ההשכלה שלו בתחומים כמו תהליכים חינוכיים, שיטות חינוך וייעוץ, גישה מדעית בייעוץ ועוד, תכנית זה יכולה להתאים לו באופן מיוחד. מתכנית לימודים זו יוצאים הסטודנטים לשוק העבודה במערכת החינוך (או במסגרות פרטיות) ומהווים למעשה את העתודה של אנשי המקצוע והחוקרים בתחום הייעוץ החינוכי בישראל. התכנית היא ללא תזה.

 

מסלול נוסף שמציעה מכללה זו היא התכנית ללימודי תואר שני בפיתוח וייעוץ ארגוני (אף היא תכנית ללא תזה). תכנית זו שמה דגש על ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של פיתוח וייעוץ ארגוני בחברות וארגונים בישראל. התכנית מתאימה למועמדים המגיעים מתחומי הייעוץ הארגוני, כוח האדם, ההשמה ועוד.

מה לומדים?

בין קורסי ההשלמה אותם יצטרכו לעבור הסטודנטים בטרם קבלתם לתואר השני בייעוץ חינוכי הם: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה של האישיות, מבוא לייעוץ החינוכי, ליקויי למידה, קביעת מדיניות החינוך ועוד. בין קורסי ההשלמה אותם יצטרכו לעבור הסטודנטים בטרם קבלתם לתואר השני בייעוץ ארגוני הם: תורת הארגונים, פסיכולוגיה חברתית, מבוא לסוציולוגיה, כלכלה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר ועוד.

 

מועמדים אשר יסיימו את תוכניות ההשלמות בהצלחה יוכלו להתקבל לתכניות לתואר שני (בהתאם לציונים שלהם בתואר הראשון כמובן). בתארים עצמם ישתתפו הסטודנטים בסדנאות, יגישו פרויקטים אישיים ופרויקט גמר.

תנאי קבלה

על פי אתר המכללה, תנאי הקבלה לתואר השני הם תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה (בארץ או בחו"ל) והשלמה של כל קורסי ההשלמה הרלוונטיים לכל תואר. לא מפורט ציון ממוצע מינימאלי של התואר הראשון אך ככל שהציון גבוה יותר, סיכויי הקבלה הם טובים יותר. יש לציין כי ועדת הקבלה של המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעניק עדיפות מסוימת בקבלה ולזמן כל מועמד לראיון אישי.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד לתואר שני במכללה זו נקבע בהתאם להחלטות שיתקבלו על ידי הוועדה הציבורית לקביעת גובה שכר לימוד במוסדות להשכלה גבוהה. המדובר למעשה בשכר לימוד הצמוד לשכר הלימוד של האוניברסיטאות הרגילות וזה מהווה יתרון גדול על פני מכללות פרטיות רבות (אשר בחלקן הגדול שכר הלימוד גבוה יותר). בנוסף, ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות מלגות לימוד שונות, הניתנות מדי שנה לסטודנטים המתקשים בתשלום שכרה לימוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל
פורום ייעוץ לימודים
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
ללא תגובה
היכן ניתן לעשות תואר ראשון באנגלית בלשנות?
כדיגה
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס באומנות?
בת שבע
2 תגובות
היכן אפשר לעשות קורס לימוד יוונית?
שמואל לוי
1 תגובות
האם מותר לימודי תואר ולימודי תעודה במקביל?
לילי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי אנגלית ומחשבים
חוה
1 תגובות
איפה לומדים תואר שני לימודי אומנות?
תהילה אבוטבול
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp