תואר ראשון בתקשורת במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בתקשורת במכללה האקדמית ספיר

תואר ראשון בתקשורת - המכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה ההרשמה לסמסטר אביב (מותנה במספר הנרשמים)


למדיה יש נוכחות אדירה בחיי היום יום שלנו, היא מעבירה אלינו חדשות ומסרים, מאפשרת לנו להתעדכן במתרחש קרוב אלינו ובמדינות מרוחקות וכן מספקת לנו תכנים מגוונים שנוגעים לסוגיות רבות בחיינו. בעידן שבו הן יחסינו עם הסביבה והן התנהלות השלטון מוכתבים גם על ידי אפיקים כגון פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, הבנה של התקשורת ופעילותה חשובה כדי להיות צרכנים ואזרחים נבונים יותר.

 

במכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בתכנית תואר ראשון בתקשורת ובה להכיר לעומק את עולם המדיה הדינמי והמרתק. המחלקה לתקשורת במכללה זו שמה דגש על יחסי הגומלין שבין הפן התיאורטי והמחקרי של התקשורת לבין הפן המקצועי והפרקטי של ההתנסות באפיקי המדיה השונים, מעיתונות ורדיו ועד למדיה דיגיטלית.

 

תכנית הלימודים

בבית הספר לתקשורת של המכללה מקבלים הכשרה תיאורטית נרחבת לצד כלים מקצועיים מעשיים. התלמידים לומדים על תהליכי ההתפתחות של תקשורת ההמונים ושמים דגש על התקשורת במה ה - 21 ועל המדיה הדיגיטלית. הסטודנטים בוחרים בתחום התמחות מעשי:

 

 • תואר בתקשורת בהתמחות עיתונות: במסלול עיתונאות נכללות סדנאות אותן מנחים עיתונאים מן העיתונאות המשודרת, המודפסת והדיגיטלית.

 

 

 • תואר בתקשורת בהתמחות תקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית: במסלול ניתן לרכוש מיומנויות אוריינות דיגיטלית ושיווקית, הסטודנטים רוכשים ניסיון בניהול רשתות חברתיות ובהפקת קמפיינים עבור לקוחות.


מתכונת הלימוד

 

הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בסמינרים ובסדנאות מעשיות בתחומי המדיה השונים כגון כתיבה עיתונאית, שדרנות רדיו, צילום ושיווק במדיה חברתית. לקראת סיומה של התכנית הם גם עורכים פרויקט גמר מסכם בתחומי התקשורת.

 

נושאי הלימוד

 

 • מוסר ואתיקה במדיה
 • שיווק אתרים ומדינות
 • יסודות תקשורת שיווקית
 • טרור ומלחמה בתקשורת
 • תקשורת ותנועות מחאה חברתיות
 • התנגדות ודעת קהל בעידן הדיגיטלי   
 • תקשורת חזותית
 • ז'אנרים בטלוויזיה
 • תיאוריות בתקשורת  
 • העבודה העיתונאית
 • חברה ומדיה חדשה      
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

בעקבות משבר הקורונה מתאפשרת קבלה ללא פסיכומטרי על סמך הבגרות בלבד. מועמדים מתקבלים במעמד מן המניין כאשר ברשותם בגרות מלאה בממוצע 75 ומעלה, לאחר מעבר תהליך מיון אשר כולל מבחן קבלה וראיון אישי שניתן לערוך באמצעות ZOOM. יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 70 או ברמת 5 יחידות בציון 65. במלקה מזמנים לבחינת מיון וראיון אישי את המתאימים ביותר, נשקלות פניות של מועמדים בעלי 4 יחידות בגרות באנגלית ומעלה בלבד. נוסף על כך, במחלקה שוקלים פניות של מועמדים שברשותם בגרות מלאה או תעודת סיום מכינה קדם אקדמית מוכרת, בממוצע 70 ומעלה. חשוב להדגיש – על כל המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה. 

 


שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללה זו צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות הממומנות על ידי המדינה ונקבע מדי שנה על ידי מוסדות המדינה. כדי לסייע לתלמידים המתקשים בתשלום שכר הלימוד, מעניקה המכללה מדי פעם מלגות שונות.

 

על מוסד הלימוד


המכללה נמצאת באזור הנגב הצפוני ומשרתת את תושבי הדרום ואת כלל תושבי הארץ אשר רוצים לרכוש תארים אקדמיים בתחומים שונים. במכללת ספיר מגוון של מחלקות אקדמיות, בית ספר להנדסאים, מרכז קדם אקדמי ומרכז ללימודי חוץ בו אפשר ללמוד במגוון קורסים. בין המסלולים לתואר ראשון במכללה אפשר למנות לימודי אמנות הקול והמסך, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי תרבות, יצירה והפקה, לימודי מדעי המחשב, לימודי כלכלה יישומית וניהול ועוד מגוון תכניות.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
חוות דעת של סטודנטים על מכללת ספיר - תקשורת
התקבלו 82 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
29/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הרמה הלימודית והגיוון שיש בתוכנית הלימודים, אני נהנת לבוא ללימודים גם ברמה החברתית מאוד

על הקמפוס

יש אחלה חבר׳ה ואחלה אווירה, בעיקר לאלו שעוברים לגור בשדרות או בקיבוצים מסביב. ממליצה מאד!!

טיפים

לחפש עבודה למשרת סטונדט לפני התואר, להתכונן נפשית לשלוש שנים אינטנסיביות ולמרצים מצוינים

המכללה האקדמית ספיר
30/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהב את השביתה וחוסר וודאות שהיתה בתחילת שנה הקשתה אך עברנו

על הקמפוס

פסטורלי נוח ונעים אנשים נעימים סגל נוח ואוירה מצוינת ומקרבת

טיפים

תנשמו עמוק והכל בסדר התקופה הכי כיפית ומלמדת שיש מכל מקום אחר


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp