לימודי הנדסה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

צעד ראשון לתעשייה

 

בעשור האחרון חלה התקדמות טכנולוגית אדירה בארץ ובעולם, דבר זה בא לידי ביטוי בביקוש הגבוה למהנדסים מתחומים שונים. ישנם סוגים רבים של מהנדסים ומסלולי לימוד רבים בתחום זה - הנדסה כימית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מחשבים, הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות ועוד. המשותף לכל המסלולים הללו הוא שמי שמסיים אותם הופך למהנדס ויכול לעבוד בתחום לאחר כל קבלת האישורים הרלוונטיים.

 

חשוב להדגיש כי מהנדסים, בכל התחומים, צריכים להיות בעלי מחשבה אנליטית ויצירתיים, מכיוון שתפקידם הוא לספק פתרונות מקוריים לבעיות רבות ומגוונות בתחומים רבים. ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיימים מגוון מסלולים ללימודי הנדסה, מהם רוכשים ידע טכנולוגי מעשי ועיוני, שמהווה את תחילת הדרך להשתלבות בתעשייה כמהנדסים.

מסלולי הלימוד

 

המכללה מציעה את מסלולי הלימוד הבאים:

 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה: הסטודנטים במסלול לימודי הנדסת חשמל במכללה עוסקים במעגלים חשמליים ואלקטרוניים מתקדמים, מכירים מכשור חדשני ולומדים על השילוב שבין עולם המחשבים לתחום החשמל. בקמפוס באר שבע מתקיימות התמחויות בטכנולוגיות תקשורת או בחשמל ומערכות הספק. בקמפוס באשדוד אפשר ללמוד בהתמחויות תקשורת, מערכות RF, אלקטרואופטיקה, לוויינים וחלל או מערכות הספק.

 

לימודי הנדסה כימית: לימודי הנדסת כימיה מתמקדים בפיתוח של מוצרים ותהליכים ובאופטימיזציה שלהם וכן בניהול של מחקרים, תהליכי ייצור ומחקרים מתקדמים בתעשייה הכימית בארץ. בשנה השלישית אפשר לבחור להתמחות בתעשייה תהליכית, ביוטכנולוגיה (בקמפוס באר שבע בלבד), בטכנולוגיות מים (בקמפוס באר שבע בלבד) או באנרגיה (בקמפוס אשדוד בלבד).


לימודי הנדסת תוכנה: מסלול לימודי הנדסת תוכנה מכין את הסטודנטים לקראת קריירה בעולם הטכנולוגיה וההייטק. במהלך הלימודים משלבים בין לימודי של שיטות הנדסיות מתקדמות עם ידע מעמיק בפיתוח תוכנה. סטודנטים מצטיינים בקמפוס באר שבע יכולים גם ללמוד במסלול התמחות בסייבר.

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול: במהלך לימודי הנדסת תעשייה וניהול מכירים הסטודנטים שיטות יצירתיות להובלת תהליכים ופיתוחים בהתאם לצרכי התעשייה. המכללה מציעה מספר מסלולי התמחות, ביניהם מערכות מידע, מערכות תעשייה וניהול פרויקטים הנדסיים.


לימודי הנדסת מכונות: לימודי הנדסת מכונות כוללים בתוכם תחומים כמחשוב, אנרגיה ומכטרוניקה ועוסקים בצרכים מהותיים לתעשייה. ניתן ללמוד במסלול התמחות במכטרוניקה או בהתמחות בתיכון ועיצוב המוצר. סטודנטים בקמפוס באר שבע יכולים ללמוד גם בהתמחות מערכות אנרגיה, וסטודנטים בקמפוס אשדוד יכולים ללמוד בהתמחות גז טבעי. במהלך הלימודים, הסטודנטים גם לוקחים חלק במספר תחרויות ארציות ובפרויקטים לפיתוח מוצרים שימושיים.

 

לימודי הנדסה אזרחית: לימודי הנדסה אזרחית מכשירים מהנדסי בניין שיכולים לשלוט בכל שלבי הבנייה, מהתכנון ועד לביצוע בשטח. במהלך הלימודים מתוודעים לטכנולוגיות בנייה חדשות ולשיטות לניהול ולהובלת פרויקטים. בקמפוס באשדוד, ניתן ללמוד במסלול התמחות בבנייה תת קרקעית ומנהור.


תנאי ההרשמה

 

כדי להתקבל ללימודים, המועמדים חייבים לעמוד בתנאים הבאים: זכאות לבגרות , בגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות (עם ציון ברמת 5 יחידות לימוד (הציון הנדרש משתנה בין מסלולי הלימוד), ציון בפסיכומטרי או בפסיכוטכני (משתנה ממסלול למסלול). בנוסף עוברים המועמדים ראיון שנערך בפני ועדת קבלה. בחלק מן התכניות יש צורך גם בציון בבגרות במקצוע מדעי נוסף, כגון בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה, בגרות במדעי המחשב ומקצועות נוספים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה, מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, הפועלת משנת 1995 באישורה של המועצה להשכלה גבוהה היא מכללה היא מוסד לימוד המתמחה בתחומי ההנדסה השונים. המכללה שמה דגש על הקניית רקע תיאורטי ומעשי כאחד, ברמה אקדמית גבוהה, תוך קשרי גומלין עם התעשייה. למכללה שתי שלוחות בדרום הארץ, האחת באשדוד והשנייה בבאר שבע.
 

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
חוות דעת של סטודנטים על SCE - הנדסה
התקבלו 200 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
23/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יפה מסודרת והכל יפה ... לימוד ריציני ושיטות מסודרות

על הקמפוס

יש לו תנאים קשים ..ומסודרים ויפים והכל יפה וטוב מאוד מאוד ואין שום בעיות

טיפים

הסטודנט האימיתי צריך ליהיות מסודר בזמנו וכל דבר בחיים שלו כי יהיה לחץ נפשי גדול

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
01/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא כל המרצים מצליחים להעביר את החומר בצורה טובה ואף חלקם מלמדים לראשונה את המקצוע. מעבר לכך יש גם מר קרא עוד...

על הקמפוס

הקפיטריה השנה נראית נורא. האוכל לא נראה טוב והמחירים די גבוהים לסטודנטים. אין הרבה תחבורה נורמלית ל קרא עוד...

טיפים

המכללה תומכת בשילוב של לימודים ועבודה כך שמשנה שלישית ניתן לעבוד 3 ימים בשבוע. המעסיקים מבינים בתקופ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp