ללמוד במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
ללמוד במכללת סמינר הקיבוצים

לימודים בסמינר הקיבוצים

בין המכללות שעוסקות בחינוך והוראה בישראל, נמנית מכללת סמינר הקיבוצים, שפועלת מזה עשורים רבים בתחום. המכללה, שנוסדה בשנת 1939 על ידי התנועה הקיבוצית, חרטה על דגלה ערכים של שוויון, אחריות חברתית וסביבתית, ותפישה הומניסטית ששמה את האדם במרכז. לאור ערכים אלו, מתקיימות תכניות הלימוד השונות והרב תחומיות במכללה: תארים ראשונים ושניים בתחומי החינוך, האמנויות, והטיפול, וכן לימודי תעודה סביב מגוון נושאים.

 

מיקום - היכן לומדים?

 

מכללת סמינר הקיבוצים ממוקמת בתל אביב (רמת אביב), בקרבת אוניברסיטת תל אביב.

 

כמה מילים על המכללה

 

במכללה ניתן ללמוד לקראת מגוון רחב של לימודים לתואר ראשון (בוגר בהוראה B.Ed), תואר שני, לימודי תעודה ועוד. כאמור, התחומים בהם נלמדת הוראה במכללה הם רבים ומגוונים וכל סטודנט בוחר את התחום בו הוא רוצה להתמחות, בין אם מדובר במחול, מחשבים, חינוך מיוחד, מתמטיקה, אנגלית, ביולוגיה וכו’.

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסמינר הקיבוצים לרוב מתבססים על סמך ממוצע תעודת הבגרות, הוכחת שליטה מספיקה באנגלית (ובעברית עבור מי שזו אינה שפת אימם), ולעתים גם ראיון קבלה. מי שההישגים שלהם בתעודת הבגרות נמוכים, נדרשים להציג גם את ציון הפסיכומטרי שלהם. בחלק מהתוכניות, בייחוד ללימודי אמנויות, מתקיימים אודישנים, תרגילים מעשיים ומבחני כניסה שונים.

 

שכר הלימוד במכללה זו צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות וניתן לשלם את שכר הלימוד גם באמצעות מבחר מלגות לימוד ואפשרויות לסיוע כלכלי.

מה לומדים במכללה?

תואר ראשון בחינוך בחינות בסמינר הקיבוצים נמשך 4 שנים (כולל התמחות) ולאחר סיום הלימודים משתלבים הבוגרים במערכת החינוך או ממשיכים לתואר שני. בכל תחומי הלימוד, הלימודים נחלקים ללימודי חינוך כלליים ולימודי התמחות בחוג הספציפי הנלמד.

 

בין התחומים הרבים לתואר ראשון בחינוך במכללה ניתן למנות את התחומים הבאים: אמנויות הבמה, מחול, חינוך, אמנות, אנגלית, ביולוגיה, כימיה, חינוך גופני ותנועה, חינוך יצירתי לגיל הרך, חינוך מיוחד, מדעי הרוח, מחשבים, עיצוב, תקשורת וקולנוע ועוד.

ניתן גם ללמוד לקראת תואר שני במסלולים הבאים - תואר שני בחינוך רב תחומי במדעי הרוח, תואר שני בחינוך סביבתי , תואר שני בחינוך מתמטי לבית הספר היסודי, תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך ותואר שני באוריינות חזותית בחינוך.

 

במכללה פועלות גם הסבות מגוונות לאקדמאים במסלולים הבאים - התמחות רב גילית, מסלול הגיל הרך, מסלול בית ספר יסודי, מסלול בית ספר על יסודי ועוד. בנוסף לכל אלה, ניתן ללמוד במכללה במסגרת לימודי תעודה או השתלמויות במגוון נושאים כמו הכשרת מטפלים, הנחייה ואימון, הכשרת מטפלים ביצירה ובהבעה, אבחון דידקטי וטיפול בלקויות למידה, הכשרת מטפלים ברפואה משלימה, השתלמויות לעובדי מערכת החינוך ועוד.

אז מדוע כדאי לי ללמוד דווקא בסמינר הקיבוצים?

אלפי סטודנטים לומדים בסמינר הקיבוצים בכל שנה. היא נחשבת לאחת מהמכללות הותיקות בישראל בתחום החינוך, בפרט באזור המרכז. סגל המרצים במכללה מורכב מאקדמאים, חוקרים ומומחים בעלי ניסיון שטח בתחומים שונים. הם מעבירים לסטודנטים מידיעותיהם, ומלווים אותם לאורך לימודיהם והסטאז'. 

 

מסיבות אלו, עבור מי שמעוניינים להתמחות בהוראה ובחינוך, רקורד העשייה ארוך השנים של המכללה בתחום והמבחר הגדול של ההתמחויות האפשריות, יכול להפוך את מוסד לימודים זה למתאים במיוחד.

 

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
חוות דעת של סטודנטים על מכללת סמינר הקיבוצים
התקבלו 212 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5
לינוי

לינוי

13/11/2019
5/ 5

מכללת סמינר הקיבוצים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הבטיחו לי מלגת סיוע בעקבות מצב סוציו אקונומי קשה (טפסים והוכחות נשלחו) אך ברגע האחרון (לאחר שכבר נרש קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס הוא ללימודי הוראה, החומר האנושי שם ברמה גבוהה. אנשים שאוהבים להירתם, לתת, לעזור ולסייע. האוכו קרא עוד...

ליטל

ליטל

26/01/2019
5/ 3

מכללת סמינר הקיבוצים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

תנאי קבלה קלים מדיי אין סינון במהלך התואר לאנשים שלא מתאים להם המקצוע מלוכלך קטן מדיי

על הקמפוס

קמפוס קטן, מעט מאוד אנשים. לרוב מלוכלך ולא נקי מבנים ישנים מכללה לא מונגשת לאנשים עם צרכים מיוחדי קרא עוד...

אורית

אורית

17/01/2019
5/ 3

מכללת סמינר הקיבוצים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהבת את הדרישה מהמרצים להתנהלות אחת ספציפית מצד הסטודנטים. בנוסף קיימים מרצים שמשלבים בקורסי קרא עוד...

על הקמפוס

קיימים מרצים שמחלקים ציונים לפי מה שנוח להם. המרצים מצפים שכל הסטודנטים יתנהלו בדרך חינוכית אחת ספצי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp