תואר שני במנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה

תואר שני בניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה


מקדמים את מערכת הרפואה


מערכת הבריאות היא אחת מאבני הבניין של שירותי המדינה. בתי חולים, מרפאות, קופות חולים ומכונים רפואיים באים לשרת את כולנו בעת מחלה ומסייעים לשמור על בריאות הציבור הכללית. העומדים בראש מערכות הבריאות משקיעים מאמצים רבים כדי לספק שירותים יעילים ומתקדמים ובמקביל להגדיל את הרווחים מהמערכת הרפואית בארץ.


כדי לחזק ולקדם את מערכת הבריאות הישראלית, שואפים להכשיר מנהלים חדשים ומיומנים, שיוכלו לעמוד בראש מוסדות הרפואה ברחבי הארץ ובמיוחד באזורים מוחלשים כדוגמת הפריפריה. תואר שני במנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה בא להעניק כלים ומיומנויות להתמודדות עם אתגרים עכשוויים במערכת הרפואית בארץ. בוגרי התכנית יכולים להשתלב בתפקידים בכירים במערכות בריאות, ממרפאות קטנות ועד לבתי חולים גדולים ומרכזיים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים מפתחים ארגז כלים נרחב שיכול לשמש אותם להובלת מערכות מגוונות בתחום הבריאות והרפואה, כמו מחלקות בבתי חולים, מכונים, מרפאות או מוסדות גריאטריים. כך הם דנים בתכנון ובניהול מוסדות, בפיתוח מדיניות כלכלית ובקבלות החלטות מכריעות ברפואה. במקביל הם בוחנים רפורמות שעברו על מערכת הבריאות הישראלית בשנים האחרונות ועוסקים גם במגמות קהילתיות וחברתיות של שירותי הרפואה. כמו כן, הם עוסקים בפן הפסיכולוגי והחברתי של מערכת הבריאות וגם לומדים לנהל בהצלחה את משאבי האנוש בגופים אלה.


מתכונת הלימוד


התואר השני במנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה נמשך כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה, בקורסי בחירה ובסמינריונים. בשנה השנייה מתקיים גם סמינריון מחקרי שכולל סטאז' מעשי במערכת הבריאות.


נושאי הלימוד

 

  • מערכות מידע בבריאות
  • סוציולוגיה של הבריאות
  • הערכת טכנולוגיות רפואיות
  • בריאות הציבור ואפידמיולוגיה
  • שירותי רפואה וכלכלת בריאות
  • קבלת החלטות ותכנון בבריאות
  • מערכות בריאות בישראל ובעולם
  • היבטים אתיים ומשפטיים בבריאות
  • פסיכולוגיה חברתית במערכות בריאות    


סגל הוראה


בין המרצים במסלול זה: פרופסור מומחה למנהל רפואי אשר שימש בעברו מנהל של מספר בתי חולים בארץ; פרופסור שכיהן בעבר כמנכ"ל אחת מקופות החולים וכמנכ"ל של חברת ביטוח; פסיכותרפיסט שעוסק בטיפול בחרדה ובדיכאון; דוקטור לפסיכולוגיה קוגניטיבית שגם משמשת יועצת לארגונים בנוגע לתהליכי קבלת החלטות; ועוד.

 

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית נתניה מתקיימים מגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. בין התכניות לתואר שני אפשר למצוא תואר שני בהתנהגות ארגונית, תואר שני במשפטים ותואר שני במנהל עסקים בהתמחויות שונות. המסלולים באים להקנות לסטודנטים כלים עדכניים שיסייעו להם להשתלב בשוק העבודה בתום לימודיהם.


תנאי קבלה


לתואר שני בניהול בריאות במכללה האקדמית נתניה מתקבלים בוגרי תואר ראשון במקצועות פרא רפואיים, בממוצע ציונים של 80 לפחות. המועמדים מוזמנים גם לראיון שמתקיים מול ועדת קבלה, הבוחנת גם ניסיון מקצועי מתאים בענפי הבריאות. כמו כן, יכולים להתקבל גם רופאים, אחיות, טכנאי רנטגן ומומחים ללוגיסטיקה, בכפוף למעבר של קורסי השלמה.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את המסלול זכאים לקבל תואר שני M.H.M במנהל מערכות בריאות אשר מוענק על ידי המכללה האקדמית נתניה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה
Whatsapp Whatsapp