לימודי גישור ויישוב סכסוכים במכללת נתיב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס גישור - מכללת נתיב.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גישור ויישוב סכסוכים במכללת נתיב

 

להיות גשר בין שני צדדים

 

הגישור הוא למעשה גישה חלופית ומוצלחת לפתרון סכסוכים וקונפליקטים ולשיקום מערכות יחסים. גישה זו נובעת מתוך הסכמה הדדית של הצדדים והיא מושתתת על התפישה שלפיה הידברות והקשבה תורמות רבות לשיקום היחסים הבין-אישיים, ולהשגת שיתוף פעולה והרמוניה. הגישור משמש ככלי תהליכי בתחום המשפט העסקי והבין-אישי, וכיום רבים מוצאים בו חלופה ראוייה למסגרת השיפוט הרשמית והמסורבלת.

 

בתהליכי הגישור, נדרשים הצדדים לסכסוך לנהל ביניהם משא ומתן בעזרתו ובהכוונתו של המגשר. תפקידו של המגשר הוא לשמש כגורם נייטרלי ולסייע לתועלתם של שני הצדדים, תוך כדי סיפוק רצונותיהם השונים. למעשה, המגשר איננו הגורם המכריע בסכסוך והוא מותיר לצדדים עצמאות מלאה בפתרונו. לימודי גישור מספקים מקצוע איכותי ומעניקים כלים פרקטיים להתנהלות מושכלת, זהירה ומוצלחת.

 

הלימודים בנתיב

 

קורס גישור ויישוב סכסוכים במכללת נתיב פועלים בשיתוף עם מרכז "גבים" לגישור, ומטרתם היא הכשרת מגשרים מקצועיים בעלי ידע וכישורים מקצועיים להשתלבות בעיסוק זה. הלימודים בקורס מקנים ללומדים מיומנויות גישור גבוהות ומעשיות המאפשרות להם לסייע לצדדים המסוכסכים לזהות את האינטרסים המשותפים להם, וכך להציע לצדדים המסוכסכים פתרונות מועילים הדורשים ויתור מזערי מכל אחד מן הצדדים, ומגדילים את התועלת בעבור שניהם. בנוסף לכך, משתתפי הקורס ירכשו כלים מעשיים ויישומיים שיאפשרו להם לשמש כמגשרים אובייקטיביים ונייטרליים, ולהגן על האינטרסים המשותפים לכולם.

 

תכנית הקורס

 

תכנית הקורס גובשה במכללת נתיב בהתאם לעקרונות ולהנחיות של מרכז "גבים" לגישור, ומתוך כך היא מקנה למשתתפי הקורס ידע והבנה בנושאים רלוונטיים ומגוונים כגון: תהליך הגישור, סוגי קונפליקטים, תפקידו של המגשר ביישוב סכסוכים, ההבדל בין עמדות ודעות, טכניקות שכנוע, טכניקות הרגעה, אתיקה מקצועית, הקשבה אקטיבית, אופני הצגת העמדות, הצגת שאלות, עקרונות משא ומתן, מציאת פתרונות ויישוב מחלוקות.

 

פרטים נוספים

 

הלימודים בקורס נפרשים על פני 60 שעות לימוד אקדמיות, במתכונת חד שבועית בשעות אחר הצהריים והערב, והקבלה אליו אינה מותנית בהצגת ידע קודם בתחום, אלא מחייבת אך ורק מעבר של ריאיון אישי. בתום הקורס תוענק לבוגרים תעודת "מגשר מקצועי" מטעם מרכז גבים.

 

לסיכום

 

בשנים האחרונות הגישור הפך כלי מועדף ויעיל לפתרון סכסוכים וקונפליקטים שונים; על המגשר בסכסוך מוטלת האחריות למצוא את הפתרון ההולם, זה המשביע את רצונם של שני הצדדים ומביא לידי ביטוי את האינטרסים של כל אחד מהם. לשם כך, המגשר נדרש להיות גורם אובייקטיבי ולהפגין ידע ומיומנויות רבות בתהליך זה וכן בנושאים שונים כטכניקות שכנוע והרגעה, הקשבה אקטיבית ועוד. קורס גישור במכללת נתיב מציע ללומדים לרכוש ידע מקיף בנושאים אלו ועוד, והם מאפשרים להם לפתח יכולות מעשיות וטכניקות עבודה יעילות. תכנית ההכשרה מבוססת על הידע המצטבר של מרכז גבים לגישור ולבוגרי הקורס אף מוענקת תעודה מקצועית מטעם המרכז.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת נתיב - מכללה ללימודי תעודה

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

מתי נפתח קורס קוסמטיקה?
מיטל
ללא תגובה
קורס מפתח BI או ייעוץ פנסיוני
דן
ללא תגובה
קורס איפור קבוע לשפתיים
מור לנקרי
ללא תגובה
מתי מתחילים קורסים באזור באר שבע?
דבורה
ללא תגובה
קורס לימוד שפה צרפתית
עמי קפלן
ללא תגובה
קורס בילוש ומודיעין במרכז
אוריאן סלמן
ללא תגובה
קורס הנחיית הורים בירושלים
נירית בן יקר
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת אריאל1,220 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp