לימודי תעודה במכללת נצרת עילית יזרעאל
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > קורס חשבונאות > נצרת עילית - חשבי שכר בכירים

קורס חשבי שכר בכירים במכללת נצרת עילית יזרעאל

שירות אישי - מכללת נצרת עילית יזרעאל

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

קורס חשבי שכר בכירים - מכללת נצרת עילית יזרעאל


הפעילות הפיננסית של חברות ועסקים כוללת מגוון של תהליכים והיבטים, אחד מהם הוא תחום השכר. ענף זה הוא מהותי לכל ארגון, מעסק משפחתי קטן ועד לתאגיד ענק, שבכולם נדרש פיקוח מתמיד על ניהול המשכורות של העובדים והמנהלים. מי שלוקחים חלק חשוב בפיקוח זה הם חשבי השכר, תפקיד זה כולל תחומי אחריות שונים שכוללים בין היתר הכנה של תלושי השכר, מעקב אחרי הכנסות והוצאות ודיווח של חריגות או תקלות שונות אל המנהלים. עם פיתוחם של כלים פיננסיים טכנולוגיים, גם תחום השכר הולך ומתפתח, מה שדורש מן העובדים בתחום לשלוט בכלים מתקדמים ולהכיר תוכנות מתקדמות שיכולות לסייע להם לקבל את ההחלטות המקצועיות הנכונות.


בעלי זיקה לעולם הפיננסי שמעוניינים להשתלב בתחום מבוקש יכולים לקבל כלים מקצועיים בקורס חשבי שכר בכירים שמתקיים ביחידה ללימודי תעודה של מכללת נצרת עילית יזרעאל. הקורס מכין את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים שנדרשים להכשרת חשבי השכר והוא מקיף מגוון של נושאים מקצועיים משגרת יומם של חשבי שכר. בעזרת הכלים שנרכשים בקורס יכולים המשתתפים לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידי חשבים בארגונים וחברות משלל מגזרים. הם יכולים גם להמשיך ולפתח את הקריירה דרך הכשרות נוספות בענפים משיקים כגון ביטוח או מס.

 


תכנית הלימודים


קורס חשבי שכר בכירים של מכללת נצרת עילית יזרעאל מאפשר למשתתפיו להתמקצע בתחום הכנת המשכורות בארגונים עסקיים, הוא מכשיר אותם להשתלבות בתפקידי חשבים במערך השכר ומציע להם ידע וכלים פרקטיים לתפקיד. בתחילת המסלול מעמיקים את הידע בענפים כגון מיסוי, דיני עבודה וביטוח פנסיוני תוך היכרות עם חוקים ותקנות מקצועיים בענף השכר. בהמשך, לומדים על טכניקות מקצועיות לעריכת משכורות ולביצוע חישובי שכר מקצועיים ויעילים. כמו כן, הם דנים בתהליכי מחשוב שעוברים על תחום החשבונאות והשכר בפרט ובוחנים כיצד יישומים ותוכנות שונים יכולים לסייע לחשבי השכר לייעל את עבודתם ולבצע אותה ביתר דיוק ומיומנות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 160 שעות אקדמיות. שיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובמקביל מקבלים הכנה ממוקדת לקראת מבחני ההסמכה החיצוניים שנדרשים לקבלת ההסמכה כחשבי שכר.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס לומדים מגוון של נושאים כגון -

 

  • מס הכנסה
  • דיני עבודה
  • ביטוח לאומי
  • ביטוח פנסיוני
  • מחשוב מערך השכר    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת נצרת עילית יזרעאל עורכת שלל תכניות להכשרת הנדסאים וכן מסלולים להכשרה מקצועית בענפים נדרשים במשק. מסלולי לימודי ההנדסאי במכללה מוכרים על ידי מה"ט, תכניות לימודי התעודה שנערכות בה מכינות את המשתתפים למבחנים חיצוניים שנערכים על ידי גופים ממשלתיים שונים כגון משרד העבודה ומשרד האוצר.


במגמת החשבונאות של המכללה אפשר למצוא גם קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס הנהלת חשבונות סוג 3. כמו כן, במכללה נלמדים קורסים כגון חשמלאי מוסמך וקורס עיבוד שבבי CNC. מטרתם של מסלולי הלימוד השונים במכללה לסייע לסטודנטים להשתלב בתפקידים מבוקשים וכך לקדם את התעשייה בארץ ובצפון בפרט. המכללה מפעילה קשרים עם גופי תעשייה מובילים בצפון בטרה לסייע להשתלבות המקצועית של הבוגרים.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים לעובדים בענפי השכר, החשבונאות וכוח האדם שיש להם זיקה לתחום הכספים והשכר ומעוניינים לקדם את המיומנויות המקצועיות שלהם ולפתח את הקריירה. בין היתר, הקורס מתאים למנהלי חשבונות שמחפשים קידום מקצועי ולמנהלים בארגונים שמעוניינים להרחיב את הידע והשליטה שלהם בענף השכר. המסלול מתאים גם לחשבי שכר שמעוניינים לשדרג את ההכשרה ולקבל תעודת הסמכה רשמית על ידי לשכת רואי החשבון.


כדי להתקבל להכשרה על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. הם צריכים להיות בעלי שליטה טובה במיומנויות חשבון ובהבנת הנקרא. קורס זה לא מצריך ניסיון קודם בתחום השר או הנהלת החשבונות ויכולים להתקבל אליו גם מי שאין ברשותם רקע מקצועי בתחום.

 


תעודה


בוגרים שמשלימים את הקורס בהצלחה יכולים לגשת לשני מבחנים חיצוניים, האחד הוא מבחן מעשי שבו נבחנים בשימוש בתוכנת שכר והשני הוא מבחן עיוני שעורכת לשכת רואי החשבון. מי שעומדים בהצלחה בשני המבחנים הללו מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי לשכת רואי החשבון, יש צורך בציון של לפחות 60 במבחן העיוני.עוד מסלולי לימוד - מכללת נצרת עילית יזרעאל: 

מכללת נצרת עילית יזרעאל
פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English