כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על כרמל בטיחות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כרמל בטיחות – המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית
 
סמוכים ובטוחים
 
כרמל בטיחות – המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית היא מוסד ללימודים מקצועיים שנמצא בחיפה, סמוך לקניון "לב המפרץ", במיקום מרכזי ונוח לגישה בתחבורה ציבורית. חדרי הלימוד במכללה מאובזרים בכל הדרוש ללימודים המקצועיים המתקיימים בה, ופועלים בה גם בתי מלאכה, סדנאות עבודה מאובזרות, מעבדות טכניות ועוד. כמו כן, לרשות המכללה עומד מגרש ייעודי לתרגול לימודי נהיגה בכלי רכב שונים, שנמצא בכפר חסידים.
 
על הלימודים
 
במכללת כרמל בטיחות מציעים מגוון רחב של קורסי עבודה להסמכות מוכרות בתחומי התעשייה השונים, בתחומי הבניין והעבודה בגובה, בתחומי הבטיחות, התחבורה והתעבורה ועוד. כל הקורסים במכללה מאושרים על ידי הגופים הממשלתיים המתאימים, כמשרד התמ"ת ומשרד התחבורה למשל, ותכניות הלימוד מתעדכנות בהתאם לדרישות גופים אלה. בחלק מן המסלולים מקיימים במוסד הכשרתי זה שיתופי פעולה עם גופים מומחים נוספים ועם בתי ספר.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל הקורסים במוסד לימודים זה משלבים בין הכשרה מעשית ובין לימוד של ידע תיאורטי. ההכשרה המעשית מתבצעת, בהתאם למסלול עצמו, באמצעות תרגול בשטח, נהיגה, הפעלת הכלים השונים, פירוק והרכבה, סימולציות, הדגמות ועוד. בחלק מן המסלולים נדרשים הסטודנטים להגיש מטלות ופרויקטים, וברובם נדרשים לעבור בחינות עיונית ומבחנים מעשיים. מתכונת הלימוד משתנה בין הקורסים השונים, ובבית הספר מתקיימים לימודי בוקר, לימודי אחר הצהריים וערב, וכן לימודים בימים מרוכזים. חלק מן המסלולים נערכים במתכונת של כמה ימים מלאים ורצופים.
 
היקף הלימודים
 
היקף הקורסים משתנה מאוד בין המסלולים; החל מהשתלמויות ו"רענונים מקצועיים", הנפרשים על פני יום אחד בלבד, ועד לקורסים בהיקף של 400 שעות לימוד, קורסים הנפרשים על פני שנתיים ויותר, וכדומה. הכול בהתאם למסלול, לכמות הידע המקצוע הנדרש ולדרישות ההכשרה לצורך קבלת ההסמכה החיצונית.
 
קהל היעד
 
הקורסים בכרמל בטיחות מיועדים לכל מי שמבקש ללמוד מקצוע מעשי, שבאמצעותו יוכל להשתלב בעבודה בתעשיות ובמפעלים שונים. בנוסף, קורסים מסוימים מתאימים למנהלים ולאנשים בעלי ניסיון בתחומים השונים, שמבקשים להשתלם ולשכלל את יכולותיהם תוך כדי התמחות נוספת בתחום עיסוקם, או בתחומים משיקים.
 
תנאי הקבלה
 
התנאים לקבלה למסלולים אף הם משתנים מאוד, אך לצורך השתתפות ברוב הקורסים נדרשים המועמדים להיות מעל גיל 18. תנאים נוספים שקיימים בחלק מן המסלולים הם תעודת יושר, אישור על בריאות תקינה, מעבר של ועדת קבלה או ריאיון קבלה אישי, ניסיון מעשי של שנה ומעלה בתחום הלימוד, וכן הלאה. במכללה קיימים גם קורסים שבהם נדרשת השכלה אקדמית, השכלה טכנית, או תעודת הנדסאי. בחלק מן המסלולים ניתנת אפשרות לקבלה חריגה באישור ועדה של משרד התמ"ת, ובדרך כלל גם בכפוף לניסיון מעשי רב.
 
לסיום
 
בבית הספר מציינים, כי ניתן להזמין קורסים לחברות וארגונים בכל רחבי הארץ, ואלה יועברו על ידי צוות ההוראה המקצועי. בנוסף, ניתן להזמין הדרכות ממוקדות, וכן הדרכות על פי צורכי הלקוח – מבין התחומים הנלמדים במכללה. כמו כן, ניתן להיעזר בצוות המכללה לצורך קבלת ייעוץ מקצועי בתחומי הבטיחות, הבנייה, התעבורה ועוד. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות
Whatsapp Whatsapp