קורס ביטוח פנסיוני וייעוץ השקעות במכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס ביטוח פנסיוני וייעוץ השקעות במכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני ביחידת לימודי החוץ במכללת כנרת


בדרך למומחיות פיננסית


ענפי הביטוח ושוק ההון הם שני תחומים בעלי השפעה מכרעת על כלכלת המדינה. יועצי ההשקעות והיועצים הפנסיוניים מבצעים במסגרת תפקידם בחירות קריטיות, שנוגעים לחסכונות ולקרנות ההשתלמות שלנו. מסיבה זו, על מנת לעסוק בפועל כיועצים פנסיוניים או כיועצי השקעות, יש לקבל רישיון מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך ולעמוד בתנאים נוספים.


ביחידת לימודי החוץ של מכללת כנרת ניתן ללמוד בקורס ייעוץ השקעות ובקורס ייעוץ פנסיוני, או לחלופין ללמוד במסלול המשלב את שתי ההכשרות. הקורסים באים לספק הכנה מקיפה למבחנים החיצוניים שעורכים הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, שהכרחיות לצורך קבלת רישיון לעסוק בתחומים אלה. במקביל להכנה לבחינות, הקורס שואף גם לחשוף את משתתפיו לתנאים בשוק האמיתי ולמיומנויות העבודה המקצועיות בו.


תכנית הלימודים


כאמור, הקורס מחולק לשתי הכשרות. במסלול ייעוץ השקעות מקבלים התלמידים כלים מקצועיים לעיסוק כמנהלי תיקי השקעות או כיועצי השקעות ורוכשים ידע נרחב בתחום שוק ההון, לקראת מעבר בחינות הרשות לניירות ערך. במסלול ייעוץ פנסיוני מתוודעים לתפקידיהם של משווקים ויועצים פנסיוניים בענף הביטוח ומתכוננים גם לבחינות נוספות של משרד האוצר.


המשתתפים מתכוננים לקראת ארבע הבחינות הבסיסיות בכלכלה, בחשבונאות, בסטטיסטיקה ומימון ובאתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך, או יסודות הביטוח במסלול ייעוץ פנסיוני. לאחר מכן, הם גם רוכשים הכנה מקיפה לקראת מבחנים מתקדמים יותר. במסלול ייעוץ השקעות מדובר במבחנים מקצועית א' ומקצועית ב', בעוד במסלול ייעוץ פנסיוני הבחינות הן מקצועית א' ו"פנסיוני גמר".


מתכונת הלימוד


משך קורס ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני במכללת כנרת הוא כשנה וחצי, אולם זכאים לפטור מטעם הרשות לניירות ערך יכולים לקצר את משך המסלול לעד חצי שנה בלבד. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב, במתכונת הנוחה לאנשים עובדים.


במהלך המפגשים, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות וגם בתרגולים מעשיים וכן בסימולציות ובהכנות לקראת מבחני ההסמכה של הרשות לניירות ערך. המשתתפים צריכים להמשיך ולתרגל את החומר הנלמד גם בין המפגשים דרך ספרי לימוד מקצועיים שניתנים בקורס.


תנאי קבלה


קורס ניהול השקעות וייעוץ פנסיוני במכללת כנרת אינו מציב תנאי קבלה ויכולים ללמוד בו כל המעוניינים לעסוק בתחומי הביטוח, הפנסיה ושוק ההון. אין צורך בידע קודם או בניסיון מקצועי בענפים אלה כדי ללמוד בקורס.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס יכולים לגשת לארבע בחינות ההסמכה היסודיות, מה שמותנה בנוכחות של 80 אחוזים לפחות מסך המפגשים. לאחר מעבר מוצלח של בחינות אלה, הבוגרים נדרשים לעבור גם תקופת התמחות, שהיקפה משתנה בהתאם למסלולים.


בוגרי קורס ייעוץ השקעות נדרשים להתמחות שבין שישה לתשעה חודשים, בסיומה ניתן רישיון ניהול השקעות או רישיון שיווק השקעות שמוענק מטען הרשות לניירות ערך. בוגרי קורס ייעוץ פנסיוני מתבקשים לעבור תקופת התמחות בת חצי שנה, בסיומה מקבלים רישיון שיווק או ייעוץ פנסיוני מטעם משרד האוצר.

Whatsapp Whatsapp