ללמוד במכללת יעקב הרצוג, ליד ישיבת הר עציון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת יעקב הרצוג .

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

מכללת יעקב הרצוג (ליד ישיבת הר עציון)
 

סינתזה מוצלחת בין קדושה ואקדמיה

 

מכללת יעקב הרצוג היא מכללה הממוקמת בגוש עציון ופועלת בשיתוף ובתמיכת ישיבת הר עציון הידועה והוותיקה. המכללה עצמה קיימת מזה כארבעים שנה כסמינר הכשרה למחנכים ולמחנכות, ונחשבת לאחת המובילות והמפורסמות בעולם ההכשרה האקדמית התורנית. מטרתה להעניק לנשים ולגברים דתיים את האפשרות לקבל הכשרה אקדמית ברמה גבוהה, ובשילוב עם לימוד תורני ואווירה אידיאליסטית וקהילתית. במכללה מקפידים על אורח חיים הלכתי, והדבר מורגש ומודגש אף בתכניות הלימוד שהיא מציעה. הלימודים במכללת הרצוג מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

 

על מסלולי הלימוד

 

מכללת הרצוג מציעה מגוון של מסלולי לימוד והכשרה אקדמיים לנשים ולגברים בנפרד, מתוך שמירה על אורח החיים הדתי ועל התפישה התורנית העומדת בבסיס הקמתה של המכללה. עיקר התמחותה הוא במסלולי הכשרה בתחומי החינוך השונים, כאשר היא מקיימת מסלול ללימודי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה B.Ed במגוון מקצועות כתנ"ך, ספרות, לשון, מחשבת ישראל, ועוד. במסגרת מסלול התואר B.Ed היא אף מקיימת הסמכה לחינוך מיוחד.

 

בנוסף, בהרצוג מציעים תכניות לימוד אקדמיות ייחודיות כתכנית מקוצרת למצטיינים, תכנית לימודים המשלבת בין לימודי קודש בהיקף נרחב ובין לימודים לתואר ראשון, וכן תכנית להסבת אקדמאים דתיים להוראה. בנוסף, במכללה מתקיימים מספר מסלולי לימוד לתואר שני בחינוך M.Ed.

 

מסלולים נוספים בהרצוג

 

מלבד מסלולי הלימוד האקדמיים, מכללת הרצוג מציעה מגוון של מסלולים נוספים, קצרים או ממוקדים יותר, בתחומים רבים. גם כאן, הלימודים נערכים בנפרד לגברים ולנשים. בנוסף, מרבית הקורסים וההשתלמויות מקנים הכרה לקבלת גמול השתלמות לתכניות "אופק חדש" ו"עוז לתמורה".

 

על המסלולים במחלקת לימודי ההמשך שמציעה המכללה, נמנים גם המסלול לרכישת מיומנויות לחינוך והוראה באמצעות אמנויות, התכנית להכשרת מדריכי טיולים "תו תקן", תעודת הוראה לשל"ח ולידיעת הארץ, קורסים שונים לפיתוח מקצועי לעובדי הוראה בהתאם לדרגות תכנית "אופק חדש", השתלמויות נוספות המיועדות למורים, קורס סגני מנהלים המותאם למינהל החינוך הדתי, ומגוון רחב של קורסים מקוונים ללמידה עצמאית אונליין.

 

המכללה מציעה בנוסף גם ימי עיון בנושאים רבים ומשתנים כתנ"ך, שירה, מפגשים עם אנשי רוח, דיונים בנושאי חינוך ועוד, וכן ימי סיור מרוכזים בנושאי סיפורים תנ"כיים. מפגשים אלה פתוחים לקהל הרחב.

 

לסיכום

 

מכללת יעקב הרצוג מעניקה לכל המעוניין את האפשרות לתבל את הלימודים האקדמיים בלימודי קודש באמצעות מבחר גדול של מסלולים ושילובים. בנוסף, המכללה מפעילה גם ספריה ומרכזיה פדגוגית העומדים לרווחת התלמידים, מרכז הדרכה בתנ"ך, והוצאה לאור משלה – הוצאת "תבונות". החל משנת הלימודים הבאה (תשע"ג) אף תגדיל המכללה לעשות, ותפתח מעון לילדי הסטודנטים הלומדים במכללה. מרבית המסלולים ללימודי גברים נערכים ביישוב אלון שבות בסמוך לישיבת הר עציון, בעוד שלימודי הנשים מתקיימים בקמפוס המכללה במגדל עוז, ליד המדרשה לנשים.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

חוות דעת של סטודנטים על מכללת יעקב הרצוג

התקבלו 190 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

מכללת יעקב הרצוג
12/11/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שזה מותאם לחרדים כמוני.

על הקמפוס

את האמת שעוד לא הספקתי להכיר טוב את המקום עקב משבר הקורונה

מכללת יעקב הרצוג
13/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהבת את המרחק, בנוסף גם העבודה מעשית רחוקה מאוד

על הקמפוס

בדר"כ זמינים ואפשר לתקשר באופן נוח ויעיל


לכל חוות הדעת
ssssssssss

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp