מכללת הנות - בית ספר למקצועות הטיפול

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת הנות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת הנות - ביה"ס למקצועות הטיפול
 
מכללת הנות בחדרה, מבטיחה לספק לתלמידיה הסמכות מקצועיות ומקיפות הכוללות ידע עיוני ומעשי נרחב הנחוץ להשתלבות באחד או בכמה ממקצועות הרפואה המשלימה. מכללה זו מתייחדת בכך שהיא אינה גובה קנסות על הפסקות לימודים, מה שמאפשר לכם להתנסות בתחומי טיפול, מבלי שתיאלצו לשלם על הדרכה שלא קיבלתם בפועל. בנוסף, שימו לב – הקורסים במכללה זו מוכרים על ידי מוסדות לימוד אקדמיים מגוונים בעולם כולו (ובארגון אונסק"ו) לשם צבירת נקודות לתואר ראשון, לתואר שני ולתואר שלישי.
 
אודות הלימודים במכללת הנות
 
מכללת הנות מציעה לרשות המתעניינים בתחומי הרפואה המשלימה מגוון מסלולי לימוד לקבלת תעודה מקצועית. במסגרת תכניות הלימודים מוכשרים הסטודנטים לעסוק כמטפלים מיומנים בעלי ידע מעשי ומקיף, והם זוכים להעשרה בנושאי ידע רבים ובשיטות מגוונות לטיפול. בוגרי הקורסים מקבלים בסיום הלימודים תעודה מטעם מכללת תילתן, וחלקם אף משתלבים עם תום הלימודים בעבודה במכללת הנות עצמה. סגל ההוראה במכללת הנות הוא מקצועי ומנוסה, ורבים מהמרצים נחשבים לבכירים בתחומם ובעלי תארים מתקדמים  בנטורופתיה, בפסיכולוגיה, בפילוסופיה, ברפואה הסינית ועוד.
 
מכללת הנות מציעה לצד המסלולים ללימודי תעודה, גם מספר רב של סדנאות והרצאות להעשרת הידע הכללי ולהעצמה אישית, ומתוך כוונה ברורה לסייע בשיפור איכות החיים של האוכלוסיה. בבסיס חזונה של המכללה עומד הרצון האמיתי להגשים את ייעודו של כל אדם המבקש לעסוק בתחומי הטיפול ולצקת בקרבו דרך אישית וייחודית, שתוביל אותו לקראת מימוש עצמי. כנר לרגליה עומד הרצון האמיתי לספק יחס אישי ואיכותי לתלמידיה ולסייע לבוגרים להשתלב בתחומי הכשרתם והשכלתם הלכה למעשה. שאיפה זו באה לידי ביטוי בפעולות שיווק ופרסום מטעם המכללה של שירותי טיפול המוצעים על ידי הבוגרים.
 
אפשרויות הלימוד במכללה
 
לפניכם תמצית מסלולי ההכשרה השונים המוצעים במכללת הנות:
 
 • קורס פרחי באך - מיועד מחד להכשיר מטפלים איכותיים בשיטת פרחי באך, ומאידך להעשיר את עולמם הפנימי של התלמידים. במהלך קורס זה נחשפים התלמידים לנושאים כמו קלפים טיפוליים, תמציות הפרחים, הכרת הצ'אקרות ושיקוף רגשות.הקורס מתקיים במסלול של לימודי בוקר ובמסלול לימודי ערב. בכל שבוע נערך מפגש אחד. הבוגרים מוזמנים להמשיך לקורס מתקדם לקבלת הסמכה בכירה.

 

 • קורס עיסוי שוודי - במהלך הקורס נסקרים כלים עיוניים ומעשיים הנחוצים למטפל המקצועי, ובהם ידע באנטומיה, שיטות החייאה, התנסות בעיסוי, טכניקות עיסוי לפי איברים ועוד. הלימודים נפרשים על פני סמסטר אחד, והם כוללים מפגש אחד בשבוע בערב או בבוקר, לבחירת התלמידים.

 

 • קורס צמחי מרפא - קורס זה נלמד מתוך ראייה הוליסטית וככזה הוא משלב בין נושאים רבים, ובהם: צמחי מרפא לעזרה ראשונה, טיפול ברגישויות יומיומיות וכרוניות, הכרת המוצרים הפעילים בצמחים ועוד. הלימודים נפרשים על פני סמסטר אחד ומתקיימים במתכונת של ערב אחד בשבוע. מנחת הקורס היא עובדת סוציאלית ותזונאית בשיטת הנטורופתיה, והיא אף מנהלת חוות תבלינים.
   
 • קורס ארומתרפיה - תכנית האורכת סמסטר אחד, כאשר ניתן להמשיך לסמסטר נוסף לצורך העמקה מעשית. המשתתפים מכירים את שמני הבסיס והשמנים האתריים, לומדים להכין קרמים, למהול שמנים ולרקוח פורמולות לטיפול במצבים שונים.

 

 • קורס פרסנולוגיה - קורס זה מיועד להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו לסייע ולייעץ לאנשים המעוניינים לשפר את יכולות התקשורת שלהם בסיטואציות מאתגרות כראיון עבודה או מפגש היכרות ראשון. בקורס לומדים לבצע ניתוחי אופי באמצעות תווי הפנים ושפת הגוף, בגישת הרפואה הסינית בשילוב ידע מערבי. לשם כך, הקורס מקנה למשתתפים ידע עיוני ומעשי בנושאים שונים כמו: משמעות צורות איברי הפנים, מימיקה, שפת גוף פתוחה וסגורה, אינטונציה, תקשורת מילולית ובלתי מילולית ועוד. הקורס נפרש על פני שני סמסטרים וכולל מפגש אחד בשבוע.

 

 • לימודי רייקי – הלימודים כוללים שלושה שלבים של הכשרה ומוצעים במכללה כקורסים נפרדים לכל דרגת הסמכה. תכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים חוויה רוחנית וידע מעשי לטיפול באמצעות מגע וקבלה אנרגטיים. השלב הגבוה בלימודי הרייקי הוא שלב המאסטר. קורס מאסטר רייקי בהנות מעמיק את הידע הקיים בתחום ומציע למשתתפים בו לבצע טקס חניכה לתלמידי קורס רייקי שלב 1. הקבלה לקורס זה מותנית בהשלמת שני שלבי ההכשרה הראשונים.

 

 • קורס הילינג - קורס הילינג מכוון להגביר את המודעות העצמית והצמיחה האישית הנחוצות לטיפול בבעיות שונות בעזרת אנרגיות. במהלך הלימודים בהנות נחשפים התלמידים לנושאים כגון: שדה אנרגטי, התבוננות פנימית, טיפול אנרגטי, דמיון מודרך וקלפים טיפוליים.
   
 • קורס תטא הילינג - קורס האורך בסך הכל שלושה ימים, אך מקיף נושאים מרתקים ב - 24 שעות לימוד. את הקורס מעבירה מטפלת הוליסטית וקלינאית תקשורת בעלת תואר שני. בסיומו מקבלים הבוגרים תעודה מוכרת בעולם, מטעם מייסדת השיטה.

 

 • קורס פסיכותרפיה הוליסטית – הלימודים בקורס זה נועדו להעמיד מטפלים רב תחומיים, ולכן הם מעשירים את לומדיהם במגוון נושאים, כגון: פרחי באך, אבחון באמצעות נומרולוגיה ופרסונולוגיה, ידע באנטומיה פיזיולוגיה ובפסיכולוגיה, שיטות עבודה בדמיון מודרך, הילינג ועוד. קורס זה אורך שנתיים ונלמד במתכונת של פעם אחת בשבוע בשעות הערב.

 

 • קורס הנחיית קבוצות - במהלך קורס זה נלמדים נושאים שונים כמו תקשורת בין אישית, התפתחות הקבוצה ואישיות המנחה, ובסיום הקורס מחוייב כל סטודנט לבנות ולהנחות סדנה בהשתתפות תלמידי הקורס האחרים. הקורס נפרש על פני שני סמסטרים, כאשר בסמסטר השני הסטודנטים בוחרים בהתמחות, המתמקדת בהדרכת הורים או בהנחיית קבוצות מתקדמת.

 

 • קורס נומרולוגיה - קורס זה מקנה למשתתפים ידע במשמעות האנרגטית והטיפולית של המספרים ומלמד אותם את כללי הייעוץ והטיפול על בסיס המפה הנומרולוגית. הקורס נמשך סמסטר אחד, והלימודים בו מתקיימים פעם אחת בשבוע.

 

 • קורס טווינהקורס טווינה מיועד למטפלים במגע או לכל מי שמעוניין לעסוק בטיפול. הקורס נמשך שנה אחת, אך ניתן גם ללמוד שנה נוספת להסמכה בכירה. הלימודים מתקיימים יום אחד בכל שבוע.

 

 • קורס שיאצו – קורס שנתי לתעודת מטפל מוסמך, כאשר ישנה אפשרות להמשיך ללמוד לתעודת מטפל בכיר ולתעודת מטפל מומחה. בקורס לומדים את שיטות המגע והלחיצות ואת טכניקות האבחון של מטופלים על פי הרפואה הסינית. הקבוצה נפגשת ערב אחד בכל שבוע.

 

 • קורס פיענוח חלומות פסיכולוגי - קורס סמסטריאלי, הנלמד פעם בשבוע, ומיועד להקנות למשתתפיו כלי פרשנות מקצועיים לחלומות.

 

 • הכשרת מדריכי הורים – קורס הדרכת הורים בהנות אורך שני סמסטרים, והוא כולל תקופת סופרוויז'ן והתנסות בהדרכה ובהעברת סדנאות.

 

 • קורס טיפול הוליסטי לילדים - משך קורס זה הוא כשנה אקדמית והוא מקיף טכניקות שנוגעות לתרפיה המותאמת לעולמם של ילדים. מסלול זה מכיל בתוכו שתי חטיבות. האחת עוסקת בעקרונות טיפול בילדים ונוגעת בתחומים כגון התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, שימוש בקלפים טיפוליים והתיאוריה של אדלר. החטיבה השנייה עוסקת בכלים השלכתיים לטיפול בילדים, ובמסגרתה לומדים על גישות כגון CBT, טיפול באמצעות משחק, אבחון ציורים וטיפול בסיפור כדרכים להתמודדות עם משברים. בוגרי המסלול יכולים להמשיך לקורס פסיכותרפיה הוליסטית משפחתית.
 
לסיכום
 
הלימודים בקורסים השונים במכללת הנות מותאמים לצרכי התלמידים ומתקיימים במסלולים גמישים. כחלק מתמהיל הלימוד, במרבית קורסי המכללה מושם דגש על פיתוח המודעות העצמית של התלמיד ועל עידוד הצמיחה האישית שלו, וזאת מתוך אמונה, כי כל אלה יסייעו לו בבוא הזמן לטפל ביעילות רבה יותר באוכלוסיות שונות. משך הלימודים במסלולי ההכשרה השונים משתנים בהתאם להיקף הקורס ולמטרותיו, ובסיומם מוענקת לבוגרים תעודת הסמכה מקצועית לטיפול במקצוע מטעם מכללת תלתן. נקודות הזכות בקורסים נצברות לצורך השלמת לימודים לתארים אקדמיים באוניברסיטאות שונות בעולם.
 
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
Whatsapp Whatsapp