לימודי מדעי המדינה בתואר ראשון רב תחומי באקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גליל מערבי - מדעי המדינה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה באקדמית גליל מערבי

כלים להבנת המדינה

לימודי מדעי המדינה הם לימודים מגוונים ומרתקים הכוללים נושאים רבים כמו יחסים בין לאומיים, מחשבה מדינית, ממשל ופוליטיקה, מינהל ציבורי, שיטות משטר ועוד. שדה מחקר זה עוסק במגוון של תופעות כלכליות, חברתיות, משפטיות ותרבותיות, שמהוות חלק בלתי נפרד מסדר היום הציבורי במדינה.

באקדמית גליל מערבי הנמצאת ליד העיר עכו, ניתן ללמוד את תחום מדעי המדינה במסגרת התואר הראשון הרב תחומי, כאחת מחטיבות ההתמחות שמוצעות בו. לימודים במסלול זה מתאימים במיוחד לכל מי שחפץ בקריירה פוליטית או בקריירה בתחום המדיני והחברתי. פוליטיקאים רבים החלו את דרכם עם לימודי מדעי המדינה, במסלול זה נרכשים כלים החשובים לעובדים בתחום המנהל הציבורי, וכן במשטרה ובצבא, וכן למתעניינים בפעילות ציבורית ובמעורבות חברתית ברמות שונות.

תכנית הלימודים

 

מטרת לימודי מדעי המדינה היא להעשיר את ההבנה והידיעה של הסטודנטים בנושאים שנוגעים לחקר מוסדות ולתהליכים מדיניים. בין היתר, לומדים הסטודנטים אודות שיטות מחקר שונות בתחום זה, צורת שונות של משטרים וישויות פוליטיות. הלימודים כוללים דיון בתחומי מינהל, ממשל וחשיבה מדינית, בפוליטיקה, במינהל ציבורי, ביחסים בין לאומיים ובמשטר הישראלי, וכך הסטודנטים מבינים לעומק את התהליכים המדיניים ומיישמים את הידע הנלמד בשלל נושאים.

 

ישנה אפשרות לשלב תקשורת כחטיבה שנייה. מטרת הלימודים היא הרחבת האופקים להבנתה של החברה, המדינה והעולם בו אנו חיים, המוסדות שמרכיבים אותו ותהליכים פוליטיים שמתחוללים בו.

 


מתכונת הלימוד

כאמור, לימודי מדעי המדינה מהווים התמחות מתוך BA רב תחומי שמוצע באקדמית גליל מערבי. משך התכנית הרב תחומית הוא כשלוש שנים. ניתן ללמוד במסגרת BA רב תחומי חד חוגי בו נלמדות מספר חטיבות, מתוכן חטיבות ממדעי החברה וממדעי הרוח.

 

מוסד הלימוד מציע שני מסלולי לימוד:

 

  • מסלול התמחות ובו מקצוע ראשי או משני
  • מסלול רב תחומי - חטיבה ראשונה וחטיבה שנייה


נושאי לימוד

 

  • מנהל ציבורי בישראל
  • יסודות המשטר בישראל
  • תולדות המחשבה המדינית
  • בעיות בביטחון לאומי בישראל   

 

תנאי קבלה

מועמדים למסלול החג חודי יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרויות 81 ומעלה, או סיום של מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ בממוצע 81 ומעלה. מתקבלים גם מועמדים בעלי תעודת סיום תיכון שקולה מחו"ל, שברשותם ציון של לפחות 500 בפסיכומטרי. כל המועמדים חייבים ציון של לפחות 60 בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד וציון 60 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד. מתקבלים גם מועמדים לפי אפיק המעבר של האוניברסיטה הפתוחה, אשר סיימו בהצלחה ארבעה קורסים בהיקף של 20 נקודות בממוצע 80 לפחות. מועמדים אלה לא מחויבים בתעודת בגרות.


שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במוסד לימוד זה הוא אוניברסיטאי כלומר צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות הרגילות. שכר הלימוד נקבע על ידי מוסדות המדינה ומתעדכן מדי שנה. ניתן לשלם את שכר הלימוד גם באמצעות מלגות לימוד שונות (חיצוניות ופנימיות מתקציבה הפנימי של האקדמית גליל מערבי).

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית גליל מערבי
פורום ייעוץ לימודים
לימודי תואר שלישי פסיכולוגיה של היהדות
נילי דה בוטון
ללא תגובה
תואר שמתאים לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז
קשב
ללא תגובה
אפשרויות לימודים בתואר דו חוגי
מור
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה לתואר ראשון במגדר ונשים
מור
ללא תגובה
התלבטות בין עבודה סוציאלית או מדעי ההתנהגות כדי להגיע למסלול טיפול בתנועה
רחל
ללא תגובה
לימודי רנטגן או סיעוד ללא צורך בפסיכומטרי
נוסייר בדארנה
1 תגובות
אפשרות להסבה אקדמית לרוקחות
עיסמי רזאן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp