תואר במדעי ההתנהגות במכללת בת ים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי ההתנהגות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת בת ים - מדעי ההתנהגות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללת בת ים

מכללת בת ים היא מכללה איכותית הנמצאת בעיר בת ים ומשמשת מרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה. מטרת מכללה, הפועלת במסגרת אגף החינוך של עיריית בת ים, היא לתת אפשרות לאוכלוסיות נוספות (ולעיתים חלשות יותר) לרכוש תארים ראשונים במגוון תחומים מבוקשים.

 

אחד מהתחומים הללו הוא תחום מדעי ההתנהגות אשר כשמו כן הוא - עוסק בחקר ההתנהגות האנושית של בני האדם. תחום זה הוא מרתק ולכן מושך אליו כל כך הרבה סטודנטים, אך לא פחות חשוב, זהו תחום הפותח מגוון רחב של אפשרויות עבודה בתחומים רבים (טיפול, ייעוץ, הדרכה, משאבי אנוש, השמה ועוד).

 

מדוע כדאי ללמוד מדעי ההתנהגות דווקא במכללת בת ים?

 

במכללת בת ים, כמו בכל המרכזים של האוניברסיטה הפתוחה, ניתן לפרוש את הלימודים על פני תקופה ארוכה (מעבר לשלוש השנים הרגילות). יתרון חשוב נוסף הוא שניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה.

 

תחום נפש האדם הוא תחום המשפיע מאוד על חיינו ולכן יש חשיבות רבה למקצועות השייכים לתחומים אלו. רוב הנושאים הם מעולם מדעי החברה, ובוגרי המסלול הזה יקבלו תואר ראשון במדעי החברה עם התמחות ספציפית במדעי ההתנהגות. תחומים נוספים אותם ניתן ללמוד במכללה הם כלכלה, מדעי המדינה, תקשורת, ניהול, מחשבים ועוד.

אז אם תחום זה מרתק אתכם ואתם לא רוצים או יכולים ללמוד באוניברסיטה רגילה, לימודים במכללת בת ים הם אופציה מושלמת עבורכם.

מה לומדים?

במכללת בת ים ניתן לפרוש את הלימודים על פני תקופה ארוכה ולבחור את הקורסים הרלוונטיים בקצב האישי של כל אחד. בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר - סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, מבוא לפסיכולוגיה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, פסיכולוגיה ארגונית ועוד.

תנאי קבלה

למכללת בת ים יכולים להתקבל מועמדים ללא כל תנאים מוקדמים כמו ציוני תעודת הבגרות או הציון של המבחן הפסיכומטרי. למעשה, כל מי שרוצה תואר בתחום זה, יכול פשוט להירשם ולהתחיל בלימודים. יש לציין כי צריך לצבור כמות מסוימת של נקודות על מנת להשלים את התואר הראשון (וכמובן לעמוד בכל המטלות של המסלול).

סגל המרצים

סגל המרצים במכללת בת ים הוא איכותי מאוד ובזכותו הלימודים במכללה הם ברמה גבוהה.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללת בת צמוד נקבע מדי שנה על ידי מוסדות המדינה והוא צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות. יש לציין כי במכלה זו, שכר הלימוד משולם על ידי הסטודנטים עבור כל קורס בנפרד ולא עבור שנות לימודים מלאות. כמו כן, ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות מלגות לימוד שונות כמו מלגות הצטיינות בספורט, מלגות עידוד לחיילים ולמשרתים בשירות לאומי, מלגות הצטיינות של האוניברסיטה הפתוחה ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת בת ים - האוניברסיטה הפתוחה בת ים

ssssssssss

פורום מדעי ההתנהגות

לימודי קרימינולוגיה לתעודה במכללה הישראלית לביטחון וחקירות ICSI
נטלי
1 תגובות
מלגה לתואר במדעי ההתנהגות
עדיי ענת סנבטה
1 תגובות
היכן כדאי ללמוד קרימינולוגיה
מאיה
1 תגובות
התלבטות בין חינוך לבין מדעי ההתנהגות
אלמוג
1 תגובות
רב תחומי במסלול משאבי אנוש
שיר
1 תגובות
התלבטות לגבי שינוי חוג
יעל כהן
1 תגובות
הקלות בקבלה לקרימינולוגיה קלינית לעוסקים בבריאות הנפשית
ליאור
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,927 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים944 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי ההתנהגות

פרופ` עמוס רולידר
פרופסור עמוס רולידר חושב שלימודי מדעי ההתנהגות יכולים להיות נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בתחום הטיפול. "בשלוש שנות לימודים מקבלים ידע מעמיק על תחומים שונים וכך אפשר לקבל החלטות ממוקדות יותר בהמשך. לימודי מדעי ההתנהגות הם הזדמנות לקבל בחירה מתוך ידע ולדעת עם מי תרצו לעבוד כמטפלים בהמשך."
"הדבר הכי חשוב למי שרוצה להיות מטפל הוא סקרנות. גם אמפתיה היא חובה. השילוב של יכולות מקצועיות ויכולות תמיכה הוא המפתח להצלחה טיפולית. אם מטפלים את יכולות התמיכה אפשר להגיע למקצוע שבו גילויים מדעיים מאפשרים לגעת האנשים, זה שילוב מנצח בעיניי."
פרופ` עמוס רולידר
פרופסור לחינוך ומומחה לניתוח התנהגות
ד"ר תמי אמיר
בלימודי מדעי ההתנהגות תידרש בעיקר ליכולות ביטוי מילוליות. מעטים הם הקורסים הדורשים יכולות כמותיות כגון שיטות מחקר, סטטיסטיקה. הלימודים עוסקים בתחומי האדם בשלושה מוקדים – פסיכולוגיה, סוציולוגיה וחינוך ולכן תחומי העניין שרצוי שתתעניין בהם הם תחומים חברתיים הקשורים לאנשים.
באישיותך, כדאי שתהיה חברותי, בעל יכולת יצירת קשרים טובים, רגיש לצרכי הזולת, מתעניין בלעזור לאנשים ולקדם אותם ובעל אישיות מרשימה לעסוק בטיפול באדם.
לימודי מדעי ההתנהגות הם לימודים תיאורטיים ברובם כך שלאחריהם תוכל לעבוד בסביבות עבודה ארגוניות חברתיות אך בתפקידים יחסית זוטרים (משאבי אנוש, אבחון כ"א, ניהול פרויקט חברתי, הדרכה ועוד), עם זאת, לאחר שתמשיך בלימודי התואר השני (אפשרי בפסיכולוגיה על כל גווניה, חינוך, יעוץ חינוכי, משפחתי, אבחון וטיפול בלקויי למידה, עבודה סוציאלית ועוד) תוכל לרכוש מקצוע בעל זהות מקצועית ברורה יותר.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp