תואר שני במכללת בצלאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אדריכלות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת בצלאל- תואר שני.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במכללת בצלאל

 

תארים שניים בתחומי האמנות והעיצוב הם תארים מעניינים באופן מיוחד. אחד מהמוסדות המובילים והמפורסמים ביותר בישראל בתחומי האמנות והעיצוב הוא בצלאל - אקדמיה לאמנות ולעיצוב בירושלים. מוסד זה, אשר הוקם בשנת 1906 תפס את מקומו כמוסד האקדמי המוביל בישראל בתחום זה.

 

מדוע כדאי ללמוד לתואר שני דווקא בבצלאל?

 

ניתן ללמוד בבצלאל לקרת תואר ראשון בארכיטקטורה, עיצוב, אמנות ועוד וכיאה למכללה מובילה בתחום, רק הטובים ביותר מתקבלים ללימודים אלו, לאחר שעברו סינון ארוך ומספר מבחנים. גם לתואר השני תנאי הקבלה הם לא קלים ורק הטובים ביותר מתקבלים.

 

בבצלאל ניתן ללמוד לתואר שני בכמה מסלולים: תואר מוסמך בעיצוב תעשייתי (M.Des), תואר מוסמך באמנויות (M.F.A) ותואר מוסמך בעיצוב אורבאני (M.Urb.Des). כל תכניות הלימודים הללו נמשכות שנתיים ובסיומן יוענק ולבוגרי כל תכנית תואר שני בתחום הלימודים אותו למדו.

 

יש להדגיש כי הלימודים בבצלאל מעניקים לבוגרים יתרון גדול מאוד בשוק העבודה מכיוון שזהו מוסד איכותי מאוד ובעל יוקרה בינלאומית. לבוגרי בצלאל נפתחות דלתות רבות עם סיום הלימודים, גם כאשר מדובר בתואר ראשון ובוודאי כאשר מדובר בתואר שני. אין ספק כי המדובר במסלולים מרתקים וייחודיים במיוחד.

מה לומדים?

הלימודים במסלולים השונים לתואר שני בבצלאל הם מאתגרים מאוד ונמשכים שנתיים. כל סטודנט ישתתף במהלך הלימודים בקורסים השונים, בעבודת סטודיו עצמאית, במפגשים של הנחיה אישית, בביקורת סטודיו קבוצתית, בביקור בתערוכות, במפגשים עם אמנים ומרצים אורחים ועוד.

 

בנוסף לכך, כל סטודנט יגיש פרויקט גמר (תערוכה) ועבודה כתובה. נושאי הלימוד הם רבים ומגוונים וכוללים תחומים רבים מעולם האמנות, הארכיטקטורה, העיצוב ועוד.

 

בתואר השני בעיצוב תעשייתי ישתתפו הסטודנטים בין היתר בקורסים מרתקים וסדנאות ייחודיות כמו אסטרטגיה בינלאומית, דילמות ניהוליות בפרקטיקה של ניהול עיצוב, תיאוריות ואסטרטגיות ביקורתיות, הפרקטיקה של ניהול העיצוב, כלכלה למעצבים, מושגי יסוד בשיווק, מחקר טרנדים, מתודות אנתרופולוגיות בסביבת עיצוב ועוד.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים, יש להיות בעלי תואר ראשון מוכר מוסג B.Ed, B. Arch, B.Sc, B. Des ועוד. הממוצע של התואר הראשון חייב להיות לפחות 80. בחלק מהמסלולים יש להציג גם תיק עבודות. מועמדים שמגיעים מתחומים שאינם מעולם האמנות והעיצוב יצטרכו לעבור מספר קורסי השלמה בנושאים כמו מבואות תקופתיים בתולדות האמנות, אסתטיקה ועוד.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד בבצלאל הוא אוניברסיטאי ונקבע על ידי מוסדות המדינה מדי שנה. המדובר למעשה בשכר לימוד הצמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות (וזול יותר מאשר במכללות רבות). ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות מלגות לימוד שונות, הניתנות מדי שנה על ידי גורמים מגוונים לסטודנטים המתקשים לעמוד בתשלום שכר הלימוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה בבצלאל
פורום אדריכלות ועיצוב פנים
חישוב ציון התאמה אדריכלי באוניברסיטת תל אביב
איתן
1 תגובות
באיזה מוסד כדאי ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים?
דניאלה הדר
1 תגובות
באיזה תחום מתמקדים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?
שגיא
1 תגובות
תעודת מהט ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים
תהילה
1 תגובות
התלבטות בין 6b לאולטימה ללימודי עיצוב פנים
נועה כהן
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים?
תהילה
1 תגובות
הבדלי שכר בין הנדסאי אדריכלות לאדריכל
מיכל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp