תואר בפוליטיקה וממשל במכללת אשקלון

שירות אישי - צור קשר
תואר בפוליטיקה וממשל במכללת אשקלון

לימודי פוליטיקה וממשל במכללה האקדמית אשקלון

 

הגורמים המניעים מדינה

 

במכללה האקדמית אשקלון, אשר הפכה למכללה עצמאית הרשאית להעניק תארים ראשונים במגוון נושאים, ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון דו חוגי בפוליטיקה וממשל (הלימודים בחוג זה במכללת אשקלון הם הרבה מעבר למסלול לימודים רגיל בתחום מדעי המדינה. הקורסים הם מגוונים וייחודיים וחומר הלימודים המעמיק מכין את הסטודנטים לעבודה במגזר הציבורי, בשלטון המקומי ובשוק הפרטי כאחד.

היום כבר ברור לכל כי ההשפעה של תחומי הפוליטיקה והממשל על חיינו היא גדולה מאוד וכי לאנשי המקצוע שעוסקים בתחומים הללו יש חשיבות רבה. לכן, יצרה המכללה תכנית לימודים חדשנית, עדכנית, יצירתית ומאתגרת, המשלבת בין הפן התיאורטי ופן המעשי בהצלחה גדולה.בוגרי המכללה יכולים להשתלב עם סיום הלימודים בחיים הציבוריים והפוליטיים וכך להשפיע על עתידה של המדינה.


תכנית הלימודים


לאורך לימודי הממשל הסטודנטים מכירים מושגים ושיטות מדעיות שנחוצות לניתוח מדיניות, מוסדות ותהליכים אסטרטגיים במדינה. הם מתוודעים לצורכים של המשק והחברה בישראל של ימינו ורוכשים רקע אקדמי וכלים פרקטיים שיכולים לסייע לבניה של קריירה ציבורית ופוליטית.


מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשלוש שנים והם מתקיימים כאמור במתכונת דו חוגית. אפשר לשלב את הלימודים עם לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה או לימודי קרימינולוגיה במכללה. התכנית מותאמת במיוחד לסטודנטים המעוניינים לשלב לימודים עם עבודה.

 

הלימודים כוללים מפגשים עם מקבלי החלטות כגון שרים, שופטים, חברי כנסת ועוזריהם. נוסף על כך נערכים סיורים לימודיים במוסדות השלטון ורשויות המדינה. הלימודים נערכות בקבוצות לימוד קטנות וכך הסטודנטים מקבלים ייעוץ אישי והדרכה צמודה.

 

כינוסים אקדמיים

 

החוג מארגן כינוסים לתלמידים, לסגל ולמגלי עניין בענפי מדעי המדינה, הממשל והפוליטיקה. בין נושאי הכינוסים האחרונים שנערכו על ידי החוג אפשר למנות מנהל ציבורי דיגיטלי, דת ומדינה ויחסי צבא וחברה בישראל.


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודים יש צורך בממוצע בגרות 80 ומעלה.

  

סגל המרצים

 

ראש החוג ללימודי פוליטיקה במכללה שימש כראש המחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן. מחקריו עוסקים בתחומי הפוליטיקה ההשוואתית, המשטרים הדמוקרטיים והפוליטיקה הישראלית.

 

לצידו עומדים מרצים בעלי ניסיון רב בתחומם בהם גם ראשי מחלקות לשעבר למדעי המדינה באוניברסיטאות, שמייצגים שלל תחומי מחקר בפוליטיקה וממשל ובמדעי המדינה. הסגל מעניק לסטודנטים תמיכה לכל אורך התואר.


שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במכללה זו הוא אוניברסיטאי. שכר הלימוד נקבע בהתאם להנחיות של מוסדות המדינה הרלוונטיות. המכללה מעניקה מלגות לימוד על מנת לסייע לאוכלוסיות שונות בתשלום שכר הלימוד.

הכנה ללימודים מתקדמים ולפיתוח קריירה

 

לקראת סיום התואר אנשי החוג חושפים את הסטודנטים לאפשרויות פיתוח הקריירה וההמשך ללימודים מתקדמים. לשם כך נוהגים לערוך סדנאות בתחום ההכוונה לתעסוקה. הלימודים מקנים כלים להשתלבות בפוליטיקה הישראלית וגם בסיס הכשלתי שנדרש ללימודים המתקדמים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
חוות דעת של סטודנטים על מכללת אשקלון - פוליטיקה וממשל
התקבלו 14 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
16/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המכללה ממש טובה, המרצים אדיבים ויש יחס אישי לתלמידים. הכיתות קטנות וגם אנחנו מגובשים ביננו. מרוצה די קרא עוד...

על הקמפוס

ישנם מסלולי לימוד שונים ומגוונים, תנאי הקבלה לא בשמיים כך שיש אפשרות לכל סטודנט מכל רקע להתקבל

טיפים

תשקיעו היטב בבגרויות, הממוצע חשוב. לא להקשיב לדעות של אנשים האומרים שמוסדות האקדמיה בדרום ובפריפרייה קרא עוד...

המכללה האקדמית אשקלון
05/02/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שהמכללה היא כמו משםחה. יש מענה שאתה זקוק למשהו. מה אני לא אוהבת, זה שהמרצים מקשים עלינ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס הוא מקום יחסית גדול, מקום שבו כולם מכירים את כולם

טיפים

תלמדו טוב למבחנים, ותזכרו אם תרצו אין זו אגדה. בהתחייבות


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp