לימודי כלכלה וחשבונאות במכללת אשקלון

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון

לימודי כלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית אשקלון


מובילים בשוק ההון


למקצועות הכלכלה והחשבונאות ישנה חשיבות מכרעת על תפקודו של המשק הישראלי. כדי להצליח בענפי המסחר והעסקים יש להכיר את אופי המידע החשבונאי ואת השינויים וההתפתחויות שמתרחשות בזירה העסקית. הכלכלה והחשבונאות הם כלים חיוניים לא רק לרואי חשבון, אלא הם חשובים עבור כל מנהל בחברה הישראלית. מנהלים מוצלחים הם אלו שבקיאים הן בענף הניהול והן בתחום החשבונאות ומשכילים לשלב ביניהם.


מסלול לימודי כלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית אשקלון מכשיר עובדים בחשבונאות לעבודה במגוון חברות, וכן מקנה להם ידע חיוני להשתלבות בעולם העסקים, שמאפשר עבודה כעצמאיים או כשכירים. התכנית מקיפה סוגיות כלכליות, משפטיות וניהוליות ועוסקת בהיבטים המקומיים של הכלכלה הישראלית.


תכנית הלימודים

 

התכנית משלבת בתוכה לימודי כלכלה לתואר הראשון, נוסף על לימודי החשבונאות המקובלים. השילוב מסייע לבוגרים להשתלב בתעסוקה בשלל תפקידים ומערכות וכן להמשיך לתארים מתקדמים.

 

הסטודנטים במסלול בוחנים סוגיות הן מעולם לימודי הכלכלה והן מתחום החשבונאות ובוחנים את הכלים שנדרשים כדי לנהל פעולות פיננסיות בחברות ובארגונים. לאחר מכן, הם לומדים על פעילות שוק הכספים ושוק ההון בישראל ובעולם, דנים בדרכים בהן מנתחים ומאבחנים פעולות בשוק ניירות הער, ולומדים כיצד עורכים דוחות שונים וכיצד מעריכים שווי של חברות ופירמות. בהמשך, הם מתוודעים לפן המשפטי של עבודת הכלכלנים, וכך מכירים סוגי חקיקה שונים כמו למשל דיני תאגידים, משפט עסקי ואף סוגיות במשפט ובהלכה היהודית.


מתכונת הלימוד


לימודי הכלכלה והחשבונאות במכללה האקדמית אשקלון מתפרשים על פני פרק זמן של כ - 3 שנים. ישנה אפשרות להמשך לשנת לימודים רביעית, על מנת לערוך השלמה לקראת קבלת הסמכת "רואה חשבון". המשתתפים לוקחים חלק בקורסי חובה, בשיעורי בחירה ובסמינריונים.

 

הכנה ללימודים מתקדמים ולפיתוח הקריירה

 

מרכז ההכוונה התעסוקתית ובית הספר לכלכלה של המכללה מארגנים עבור הסטודנטים ימי קריירה וירידי לימודים וכך שואפים לסייע להם להשתלב בשוק התעסוקה.


נושאי הלימוד

 

 • הערכת שווי חברות
 • ניתוח דו"חות כספיים
 • השקעות בחברות כלולות
 • סטטיסטיקה ואקונומטריה
 • חשבונאות ניהולית ותמחיר
 • מערכות מידע ניהוליות לחשבונאים
 • מבוא לטכנולוגיות מידע לחשבונאים    
 • משפט עסקי
 • דיני תאגידים
 • תורת המחירים
 • ביקורת חשבונות
 • מימון לחשבונאים
 • חשבונאות פיננסית    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג לחשבונאות הוא חוקר בעל תואר פרופסור אשר מתמקד במחקריו בהשפעות של מידע חשבונאי על פעילות משקיעים בשוק ההון. הוא פרסם מספר מאמרים וכתבים בנושא זה, אשר התפרסמו במסגרת כתבי עת לחשבונאות ולמימון. המרצים במסלול זה הם חוקרים ואנשי מקצוע מנוסים בהכשרה של כלכלנים בנושאי החשבונאות.

 


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות נעשית באמצעות ועדת הקבלה של המכללה האקדמית אשקלון, על פי תנאים אשר נקבעו על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.


תעודה


סטודנטים אשר מסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית ועומדים בכל חובות המסלול, זכאים לקבל תואר ראשון "BA" בכלכלה וחשבונאות, המוענקת מטעם המכללה האקדמית אשקלון. מועמדים אשר בוחרים להמשיך לשנת הלימודים הרביעית ועוברים בהצלחה בחינות חיצוניות שנערכות מטעם מועצת רואי החשבון, זכאים לקבל בנוסף גם הסכמת "רואה חשבון".

 

פטור ממבחני מועצת רואי החשבון

 

התואר הראשון מקנה פטור משלוש עשרה מבחינות המועצה. ההכרה שניתנת לבוגרי מסלול זה שווה להכרה שמקבלים בוגרי אוניברסיטאות בארץ. הפטור ניתן לשלוש שנים והוא מתחדש מעת לעת, כפי שמקובל במועצה.

 

שנת השלמה

 

בתום הלימודים, הבוגרים רשאים להשתתף בשנת השלמה לקראת שני מבחני הסמכה סופיים של מועצת רואי החשבון. החוג נערך לפתיחת שנת השלמה במכללה האקדמית אשקלון, לפי דרישות הבוגרים ומספר התלמידים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון

חוות דעת של סטודנטים על מכללת אשקלון - לימודי כלכלה וחשבונאות

התקבלו 17 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
25/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים מתייחסים באופן אישי ודואגים להעביר את החומר סאופן ברור עד שכל הסטודנטים יבינו

על הקמפוס

דרכי ההגעה סיוט בגלל הפקקים שיש בעיר במיוחד בשעות הבוקר, היחס בקמפוס בסדר דואגים לענות לפנייתנו תמיד

טיפים

לנסות במהלך התואר להשתלב בעבודה שקשורה לחימודים על מנת לצבור ניסיון וכמובן במשרה חלקית כי זה לא אפשר קרא עוד...

המכללה האקדמית אשקלון
25/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את הדרך לימוד של המרצים , הם מעבירים את החומר בצורה מעניית ומובנת . אני ממליצה לבוא ללמוד במכל קרא עוד...

על הקמפוס

מקום מהמם , מושקע , יש בו את כל מה שהסטודנטים צריכים אם זה אוכל , שתייה וכל דבר בסגנון .

טיפים

אני ממליצה שהל יעמדו על שלהם תמיד , ישאלו שאלות , יבקשו יותר הסברים על הנושאים של המבחנים .


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp