השתלמות תשאול וחקירה באוניברסיטת אריאל חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל חוץ - תשאול וחקירה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמות תשאול וחקירה ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל בשומרון


מצבים של חשד לאי סדר או מרמה מציבים דילמה לא פשוטה בפני מנהלים. בין אם מדובר בדיווח לא תקין מתחום הכספים או אובדן של ציוד מקצועי, מנהלים העומדים בפני גילוי מצבים אלה נדרשים לקבל החלטה על אופן התגובה למניעת העבירה, וזאת תוך שמירה על זכויות העובדים. לצורך כך עליהם לערוך בדיקות פנימיות לאימות החשדות, תוך ביצוע של תשאולים וחקירות פנימיות. בביצוע תשאולים אלה מנסים המנהלים לוודא מה באמת התרחש ומהם הגורמים לאי הסדר שהתגלה, מבלי לקפוץ למסקנות ותוך הסתמכות על ראיות ועל העובדות בשטח.


ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל מתקיימת השתלמות בתחום התשאול והחקירה, בהשתלמות זו יכולים עובדים בעולם הארגוני לרכוש כלים למיצוי בדיקות בעת חדש לאי סדר, זיוף ותרמית. לאורך הקורס מכירים את הפעולות הנחוצות לקבלת החלטה על אופן התגובה וההמלצות הנדרשות לדרג הניהולי של החברה. בתכנית מתבססים על ניסיון בתחום החקירה והתשאול בעולם העסקי ובמגזר הממלכתי, ועל ניסיו בהדרכות בגופים אזרחיים וממלכתיים.

 

תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים כלים פרקטיים בתחום התשאול והחקירה. הם מתוודעים לשלבים השונים של חקירות ארגוניות, החל משלבי הפתיחה והשיחה המקדימה עם המרואיינים, דרך טכניקות יעילות להצגה של שאלות ועד לכלים להתמודדות עם מנגנוני הגנה נפוצים ועם התנגדויות. הם סוקרים גם כלים מתחום שפת הגוף ופענוחה במהלך הראיון, כגון לצורך זיהוי של מתושאלים שקרנים. נרכשות גם מיומנויות בקרה ושליטה על תהליכי התשאול לצורך השגת יעדים וקבלת המידע הנחוץ למנהלים.

 

מתכונת הלימוד


בהשתלמות משולבת למידה עיונית בהרצאות פרונטליות יחד עם תכנים פרקטיים כגון תרגולים והדגמות. המשתתפים לוקחים חלק בסימולציות ומשחקי תפקידים, דרכן הם יכולים לבחון מצבים בתחום האמינות הארגונית, לאחר ביצוע כל סימולציה נערך סיכום ודיון לצורך הפקת לקחים, כדי לאפשר יישום של אותן מסקנות בשורות החברות מהן מגיעים המשתתפים.

 

נושאי הלימוד


לאורך התכנית נלמדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • שפת גוף
  • תחבולות בתשאול
  • מנגנוני הגנה נפוצים
  • גישות לתשאול פרונטלי
  • טכניקות להצגת שאלות
  • דפוסי התנהגות שקרנים
  • בקרה ושליטה בתשאולים
  • פעולות מקדימות לתשאול
  • שיחת פתיחה על מרואיינים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל נערכות השתלמויות נוספות וכן קורסים בתחום הביטחון. קורסים אלה יכולים להתאים הן לעובדים בתחום הביטחון והן לעובדים בעולם הארגוני המעוניינים בכלים לשמירה על בטיחות ואיכות בפעילות השוטפת בחברות שלהם. בין הקורסים השונים המוצעים ביחידה ניתן למצוא קורס מנהלי אבטחה, קורס מוקדנים, קורס הכשרת פקחים, קורס ראשי משמרות ועוד. ניתן למצוא גם השתלמויות שדרכן יכולים מנהלים ועובדים להכיר שיטות להתמודדות עם איומים ואתגרים מקצועיים בעולם העסקי, בתחומים כגון סייבר ואבטחת מידע, ניהול מהימנות עובדים וניהול אבטחה באירועי תרבות וספורט.


במוסד הלימוד ניתן ללמוד גם בקורסים בתחומים נוספים, כגון ניהול, פיננסים, נגישות, בריאות וקהילה ולימוד שפת הסימנים. רבות מן ההכשרות מותאמות לצורכיהם של אנשים עובדים וכוללות דוגמאות וכלים פרקטיים שניתן ליישם בשטח.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעובדים מענפים שונים כגון ביטחון, ביקורת ושיווק, המעוניינים לרכוש ידע לתשאול עובדים. בין היתר הוא יכול להתאים למנהלי ביטחון ואבטחה ולעובדים בחברות חקירות, וכן לעובדים במחלקות ביקורת פנים וחוץ ומחלקות אכיפה ארגוניות, לעובדי משאבי אנוש, לעובדים במחלקות שיווק ומחלקות ייעוץ ארגוני, ולמנהלים המראיינים מועמדים לעבודה ועורכים שיחות חתך ומשוב ודיונים בארגון. המסלול יכול להתאים גם לעובדים במשרדי רואי חשבון בתחום הביקורת.

 

תעודה


משתלמים העומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית זכאים לקבל תעודת בוגרי השתלמות תשאול וחקירה המוענקת על ידי חברת NSP והיחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה
פורום ייעוץ לימודים
לימודי תואר שלישי פסיכולוגיה של היהדות
נילי דה בוטון
ללא תגובה
תואר שמתאים לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז
קשב
ללא תגובה
אפשרויות לימודים בתואר דו חוגי
מור
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה לתואר ראשון במגדר ונשים
מור
ללא תגובה
התלבטות בין עבודה סוציאלית או מדעי ההתנהגות כדי להגיע למסלול טיפול בתנועה
רחל
ללא תגובה
לימודי רנטגן או סיעוד ללא צורך בפסיכומטרי
נוסייר בדארנה
1 תגובות
אפשרות להסבה אקדמית לרוקחות
עיסמי רזאן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp