לימודי שמאות באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על שמאות - אוניברסיטת אריאל .

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


* נכון להיום, לימודי שמאות אינם מוצעים כחלק ממערך הקורסים של אוניברסיטת אריאל

 

 

לימודי שמאות באוניברסיטת אריאל בשומרון

באוניברסיטת אריאל, אשר הוקמה בשנת 1982 ניתן ללמוד תחומים מרתקים כמו מנהל עסקים, כלכלה, הנדסה ועוד לקראת תואר ראשון מוכר. בנוסף, ניתן ללמוד באוניברסיטה תחומים נוספים כחלק מלימודי תעודה, ובהם גם התחום הכל כך חשוב ומבוקש - תחום השמאות.

 

מדוע כדאי ללמוד שמאות?

 

ניתן לשלב באוניברסיטת אריאל את לימודי תחום השמאות עם תכנית הלימודים הסדירה על מנת שהסטודנטים יוכלו לרכוש מקצוע נדרש במקביל תואר ראשון. האפשרות הזו פתוחה בעיקר לסטודנטים לכלכלה ומינהל עסקים, תעשיה וניהול, ארכיטקטורה, הנדסת בנין ועוד.

 

תחום שמאות נמצא בפריחה בישראל מכיוון שגם ענף הנדל"ן כולו נמצא בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות, וזה גרם למקצועות נלווים להפוך למבוקשים. שמאי המקרקעין היה מאז ומעולם איש מקצוע חשוב ומבוקש, אשר יש לו השפעה גדולה על תחום הנדל"ן.
 

 

למעשה, כל עסקת נדל"ן גדולה צריכה את השירות של שמאי המקרקעין על מנת שיעזור בתמחור העסקה. זהו מקצוע מגוון ומעניין ובאוניברסיטה זו ניתן ללמוד אותו ברמה גבוהה. הסטודנטים יוכלו לצרף מקצועות מתחום השמאות לתכנית הלימודים האקדמית (בתחום בו בחרו) וכך לסיים את התכנית בשמאות מקרקעין ולהיבחן בבחינות המועצה במהלך הלימודים.

 

כל שנדרש הוא תוספת של מספר סימסטרים שיאפשר לסטודנטים לסיים את לימודיהם גם עם תואר אקדמי (בכלכלה או ניהול למשל) וגם עם תעודה למקצוע נדרש. ישנה גם תכנית לימודים לסטודנטים אשר כבר יש להם תואר ראשון.

אז אם אתם רוצים להיות שמאים, לימודים בתחום זה באוניברסיטת אריאל הם הצעד הראשון בכיוון הנכון.

מה לומדים?

בוגרי התוכנית יקבלו תעודה בשמאות מקרקעים מהאוניברסיטה. הלימודים נמשכים 2-3 שנים (תלוי במסלול הלימודים, וכוללים קורסים מרתקים כמו יסודות המימון ושימושם בשומת מקרקעין, יסודות מדידה ומיפוי, מקרו כלכלה, מיקרו כלכלה, כלכלה עירונית, יסודות הנדסת בנין, דיני מקרקעין, יסודות התכנון והבניה ועוד.

 

יש לציין כי בנוסף ללימודים העיוניים כל סטודנט חייב לעבור התמחות של שנה אחת במשרדו של שמאי מקרקעין בעל ותק של 3 שנים לפחות וכן בחינה מסכמת על מנת להיות זכאי לעסוק במקצוע זה.

תנאי קבלה

ללימודים אלו יכולים להתקבל סטודנטים של אוניברסיטת אריאל הלומדים לתואר אקדמי באחד מהמקצועות הבאים - כלכלה, מנהל עסקים, ארכיטקטורה, הנדסה אזרחית או הנדסת תעשיה וניהול. במקרים מסוימים ניתן להירשם גם סטודנטים הלומדים בתכניות אחרות.

 

יש להציג ציונים של קורסים מסוימים. גם מועמדים בעלי תואר ראשון בהנדסה אזרחית, ארכיטקטורה, כלכלה ומינהל עסקים, משפטים ועוד ממוסדות לימוד אחרים להשכלה גבוהה, בעלי ציון ממוצע של לפחות 70 יוכלו להירשם ללימודים במסלול זה.

סגל המרצים

פרופ’ אברהם ציון עומד בראש המחלקה שמאות באוניברסיטה, ועמו מלמדים מרצים נוספים ואיכותיים המגיעים מתחומים רבים בעולם השמאות.

שכר לימוד

שכר הלימוד באוניברסיטת אריאל הוא אוניברסיטאי ונקבע מדי שנה על ידי מוסדות המדינה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

פורום לימודי נדל``ן

קורס הכנה לשמאות מקרקעין
אורי
1 תגובות
כדאי ללמוד שמאי מקרקעין?
ירון דורני
1 תגובות
בחירת קורסים ספציפיים בשמאות מקרקעין
אמיר טרביה
1 תגובות
קורס פרקטי ביזמות נדלן
ללי
1 תגובות
קורס ללימוד יזמות נדל"ן ותיווך
מאיר ולד
1 תגובות
קורס שמאות או תואר אקדמי לשמאות?
,דביר
1 תגובות
קורס יזמות והשקעות בנדלן
מרדכי אבני
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,759 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp