תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

מנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

ישנם כיום לא מעט מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד מנהל עסקים אך רבים מהם נמצאים באזור המרכז או בסמוך לערים הגדולות (ירושלים, חיפה, רעננה, ראשון לציון ועוד). אך ישנם גם מוסדות לימוד איכותיים באזורים נוספים בישראל.

 

אוניברסיטת אריאל הוקמה בשנת 1982 ונחשבת לאחד ממוסדות הלימוד המרכזיים באזור השומרון. אלפי סטודנטים לומדים באוניברסיטה מדי שנה מגוון רחב של נושאים בתחומים כמו: כלכלה, מדעי הטבע, הנדסה, תואר בתקשורת ועוד. בפקולטה למדעי החברה והרוח של האוניברסיטה תוכלו לבחור לימודי מנהל עסקים וכלכלה. במסלול זה יש 6 התמחויות מרכזיות - שמאות מקרקעין, שיווק, מימון, חשבונאות, ניהול משאבי אנוש, כלכלה ציבורית ועוד.

 

מדוע כדאי ללמוד כלכלה ומנהל עסקים דווקא באוניברסיטת אריאל?

מטרתה של התוכנית המשולבת של היא להכשיר כלכלנים ובעלי ידע בתחום הניהול על מנת שיוכלו למלא תפקידי מפתח במשק הישראלי. לימודי תואר ראשון מאפשרים לסטודנטים המסיימים את לימודיהם להמשיך ללימודי תואר שני ברוב מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה בישראל (אם יעמדו בתנאי הקבלה כמובן) או להתברג מיד עם תום הלימודים בשוק העבודה.

אז אם עולם העסקים והכלכלה מרתקים אתכם, אוניברסיטת אריאל מציעה לכם מסלול לימודים איכות, ייחודי ומאתגר.

מה לומדים?

התכנית לכלכלה וניהול באוניברסיטה היא תכנית דו חוגית הנפרשת על פני 3 שנים. התואר מעניק לציבור הסטודנטים השכלה וידע בתחומי כלכלה וניהול רבים. בין הנושאים הנלמדים חשבונאות, סטטיסטיקה, מתמטיקה, אנגלית, קורסים במחשבים, קורסים שונים כלכלה ועוד.

 

מסלול מזורז לתואר שני MBA


באוניברסיטה מתקיים מסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים MBA. התכנית מיועדת למי שמעוניינים לסיים לימודי כלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים והיא מאפשרת את קבלת שני התארים בארבע שנים במקום חמש. מסלול זה מבוסס על חפיפה בין תכנית התואר הראשון לבין קורסי יסודות לתואר השני והוא מציע לסטודנטים מצטיינים להשתלב בקורסים ל - MBA החל מהשנה השלישית.

 


תנאי קבלה

על פי אתר האוניברסיטה, ללימודי מנהל עסקים וכלכלה יכולים להתקבל במספר דרכים -

 

  • קבלה על סמך מבחני בגרות בלבד -
     - ממוצע 93 ומעלה קבלה אוטומטית
     - 4 יחידות לימוד באנגלית בציון עובר
     - בגרות במתמטיקה ברמת 4 יח' בציון 76 ומעלה או 5 יח' ב66 ומעלה.
     - בעלי בגרות במתמטיקה בציונים נמוכים יותר יחוייבו במכינת רענון

 

  • קבלה על סמך פסיכומטרי בלבד - עם ציון של לפחות 600 וזכאות לתעודת בגרות. בנוסף יש גם מסלולי קבלה מיוחדים לבוגרי מכינות קדם אקדמיות, אנשים מעל גיל 30 ועוד.

 

סגל המרצים

באוניברסיטת אריאל מלמדים עשרות מרצים ידועי שם, חלקם פרופסורים המשלבים הוראה ומחקר בתחומים מרתקים כמו רובוטיקה, אלקטרו אופטיקה, גידול גבישים, מחקר הסרטן, פיתוח פולימרים, רעידות אדמה, לימודי הסביבה, אימונולוגיה ועוד. בין המרצים באוניברסיטה - פרופ’ ישראל דוד נבנצאל, פרופ’ צבי אופיר, פרופ’ יוסף גבאי, פרופ’ חיים פלק, פרופ’ אברהם ציון, פרופ’ ג’פרי קנטור, ד"ר שמואל כהן, רו"ח איתן דרור, ד"ר ארז בראודה, ד"ר גילת גרשון ועוד.

שכר לימוד ומלגות

גובה שכר הלימוד באוניברסיטה נקבע על ידי ההנהלה מדי שנה בהתאם לקריטריונים שונים המשתנים מעת לעת. האוניברסיטה מעניקה מדי פעם עזרה ומלגות מגוונות לסטודנטים על פי קריטריונים.
 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
Whatsapp Whatsapp