לימודי מדע המדינה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדע המדינה באוניברסיטת אריאל

לימודי מדע המדינה באוניברסיטת אריאל בשומרון


לימודים בחוג למדע המדינה באוניברסיטת אריאל בשומרון מעניקים לבוגריהם כלים רבים ומגוונים להשתלבות בענפים כגון פוליטיקה, עיתונות, מחקר, השירות הדיפלומטי והוראה.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי מדע המדינה הסטודנטים עוסקים בהיבטים היסטוריים ואקטואליים של התנהגות פוליטית. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ומעשיים כאחד, אשר עוסקים בשלל נושאים כגון פוליטיקה ישראלית, מחשבה מדינית, מדיניות ציבורית, מנהל ציבורי, פוליטיקה אזורית, יחסים בינלאומיים, משטרים דיקטטוריים ודמוקרטיים ונושאים נוספים. באמצעות התואר הסטודנטים רוכשים כלים להבנה, לבחינה ולחקר של הפוליטיקה העולמית, האזורית והמקומית, של מוסדות המדינה ושל תפקידיהם.


מתכונת הלימוד


לימודים בחוג למדע המדינה מתאימים לסטודנטים שמעוניינים לשלב את המחלקה עם לימודים במחלקה נוספת, כדי להרחיב ולהעשיר את ידיעותיהם. מוסד הלימוד ממליץ לשלב את הלימודים במחלקה עם לימודים במחלקה ללימודי מזרח תיכון, במסגרת מסלול דו חוגי. דרך שילוב זה הסטודנטים מקבלים ידע לגבי תהליכים שמתרחשים באזורנו. כמו כן, ניתן לשלב את הלימודים עם החוג לתקשורת.


הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפרויקט 'מודל האו"ם', זהו פרויקט בין לאומי שבו מדמים את פעולות האו"ם ולומדים על חוקי הדיון הרשמי ועל נהלי האו"ם. המשתתפים בפרויקט לומדים על שלל מדינות ועל נושאים באג'נדה הבין לאומית במסגרת סימולציות שונות. מיזם אקדמי זה הוא חובק כולם ובאוניברסיטת אריאל הוא מתקיים במודל ייחודי שבו הוא פועל כקורס אקדמי אשר נלמד כולו בשפה האנגלית. קורס זה כולל תרגול שמדמה עמידה מול קהל, ייצוגיות דיפלומטית וניהול דיון. כמו כן נכללות הרצאות ותרגולים מעשיים מתחומי ההוויה הבין לאומית על גווניה השונים. המשתתפים לוקחים חלק גם בקורס הדרכת Debating שמועבר על ידי מאמן מקצועי, הם נפגשים עם אישים מענפי הדיפלומטיה ומשתתפים בסיורים שמתקיימים בכנסת ישראל, במשרד החוץ ובשגרירויות זרות ותוך כדי כך מתרגלים מיומנויות באנגלית דיפלומטית והופעה בפני קהל. נבחרת מודל האו"ם משתתפת מדי שנה במסגרות בין לאומיות שמתקיימות בגרמניה ובהולנד, במהלכן מביאים לידי ביטוי את הידע והכלים שנלמדים. הסטודנטים יכולים אף לזכות בתחרויות ארציות ובין לאומיות.


על מוסד הלימוד


במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח באוניברסיטת אריאל בשומרון ניתן ללמוד בתכניות, חוגים ומחלקות נוספות, בהן לימודי מזרח תיכון, לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי ההתנהגות, החוג לחינוך והחוג לספרות עברית. פועלות גם תכניות מגוונות לתואר שני. מוסד הלימוד מציע שלל מלגות לימוד לסטודנטים כדי לסייע להם במימון שכר הלימוד.


תנאי קבלה


למדע המדינה יכולים להתקבל מועמדים שברשותם ציון קבלה משולב 530 ומעלה, ציון של לפחות 83 בבגרויות וציון 510 ומעלה בפסיכומטרי. בעלי ציון ממוצע של 85 לפחות בבגרויות יכולים להתקבל גם בלי הצגת פסיכומטרי. המחלקה מקבלת גם הנדסאים מדופלמים. חשוב לציין כי הלימודים משלבים שני תחומי לימוד, יש לעמוד בתנאי הקבלה של שני התחומים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


הבוגרים שמשלימים את כל החובות במהלך לימודיהם זכאים לקבל תואר ראשון B.A. המוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אוניברסיטת אריאל - מדעי המדינה
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
12/11/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את היחס האישי של המרצים ורצון לסייע ככל הניתן, שעות תגבור למעוניינים, תנאים סביבתיים כגון מיקרוגלים, קרא עוד...

על הקמפוס

האוניברסיטה מחולקת לקמפוס העליון והקמפוס התחתון, רוב ההרצאות מרוכזות באחד מהקמפוסים על מנת להקל על ה קרא עוד...

טיפים

אני לומדת במסלול של פעם בשבוע בתוכנית 30+ ממליצה בחום לכל אלה שעדיין מתלבטים. ושיהיה בהצלחה לכל הסטו קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
10/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהבת את התנהלות האוניבסיטה ברמה המנהלתית. לא מאורגנת ולא נראה שרוצה בטובת הסטודנטים. אוהבת קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נעים והאגודה דואגת רבות ל"הפסקות פעילות". המבנה עצמו לא נוח, אין צל בקיץ ומחסה בחורף, אין דש קרא עוד...

טיפים

טיפ לסטודנט לעתיד: לבחון את מקום הלימודים בו הולכים ללמוד באופנים שונים- מבחינה חברתית, רמת לימוד,  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp