לימודי כלכלה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה באוניברסיטת אריאל

לימודי כלכלה באוניברסיטת אריאל בשומרון


תכנית הלימודים בחוג לכלכלה של אוניברסיטת אריאל בשומרון מיועדת למי שמעוניינים לרכוש לעצמם תואר אקדמי מוכר בענף זה, שהיום נדרש כתנאי לקבלת משרות רבות ולקידום מקצועי בתחומים המשלבים שיקולים כלכליים, יחד עם תחום ידע נוסף. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון של תפקידים במשק, בין היתר באפשרותם לשמש בנקאים, אנליסטים, מנהלים, כלכלנים ואנשי שוק ההון. נוסף על כך, באפשרותם של הבוגרים להמשיך לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל או במוסדות אחרים.

 

ישנה אפשרות לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה - מגמת ניהול עסקי


תכנית הלימודים


מטרתם של הלימודים היא הכשרת כלכלנים אשר מצוידים בשלל כלים לניתוח ולהבנה של התנהגויות ומנגנונים כלכליים ברמת במיקרו של משקי בית וחברות עסקיות וכן ברמת המאקרו של המשק הלאומי והממשלה. התכנית מציידת את בוגריה בכלים לזיהוי ולניתוח של בעיות משקיות מגוונות תוך שימוש בכלים לניתוח ולמדידה וכן מעניקה להם כלים לבחירת הפתרונות המתאימים ביותר. כישורים אלה מכשירים את הבוגרים לשמש ככלכלנים מקצועיים בשלל מוסדות ציבור וכן במגזר העסקי.


מתכונת הלימוד


לימודי הכלכלה באוניברסיטת אריאל מתפרשים על פני כשלוש שנים. לימודי כלכלה מתקיימים במסלול דו חוגי אשר מאפשר לשלב את הלימודים עם חוגים ומחלקות נוספים, בין השילובים המומלצים נכללים לימודים בשילוב מדעי המחשב, פסיכולוגיה, חשבונאות וקרימינולוגיה. באמצעות שילוב זה, הסטודנטים יכולים לרכוש מיומנויות גבוהות בקבלה של שיקולים כלכליים וניהוליים ובמקביל לרכוש מקצועיות גבוהה בענף נוסף שיכול לפתוח אפשרויות נוספות בשוק העבודה עבור הבוגרים. נוסף על כך, סטודנטים בשנה השלישית ללימודים ובוגרי התואר יכולים להצטרף ללימודים לתעודת הוראה במגמת ניהול עסקי.


על מוסד הלימוד


במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח של אוניברסיטת אריאל בשומרון פועלות תכניות לימודים רבות נוספות כגון לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה ועוד שלל תכניות.


כמו כן, באוניברסיטה פועלים בתי ספר ופקולטות כגון הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה להנדסה, בית הספר לארכיטקטורה, בית הספר למדעי הבריאות ובית הספר לתקשורת, שבהם אפשר ללמוד במבחר תכניות לתואר ראשון ולתואר שני. מוסד הלימוד שואף לעודד את ערכי המצוינות במחקר ובלימודים. הוא מציע מבחר מלגות לימוד לסטודנטים על סמך קריטריונים שונים כדי לסייע במימון שכר הלימוד.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי כלכלה נדרשים לציון קבלה משולב של לפחות 580. יש צורך בממוצע בגרות של 87 ומעלה ובציון 580 ומעלה בפסיכומטרי. לבעלי ממוצע גבוה של 91 ומעלה בבגרויות ישנה אפשרות להתקבל גם ללא הצגת פסיכומטרי. מוסד הלימוד מביא בחשבון גם את כמות היחידות הריאליות של המועמדים בתעודת הבגרות. חשוב לציין כי מאחר ומדובר במסלול דו חוגי, המועמדים צריכים לעמוד בדרישות הקבלה גם של החוג השני בו הם מעוניינים ללמוד. מומלץ לפנות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


תואר ראשון B.A. מוענק לסטודנטים אשר משלימים את כל החובות בתכנית זו בהצלחה, על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. ניתן לשלב את הלימודים במחלקה זו עם תעודת הוראה בניהול עסקי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - לימודי כלכלה
התקבלו 59 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
27/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שיש מגוון רחב של אוכלוסיה מכל הגוונים הישראלים. יש תחושה נעימה של חברות בין הסטודנטים עזר קרא עוד...

על הקמפוס

האונ מחולקת לשני קמפוסים קמפוס עליון וקמפוס תחתון..הקמפוס העליון לומדים מדעים מדוייקים הקמפוס התחתו קרא עוד...

טיפים

כדאי לחסוך כסף ולעבוד תקופה כדי להתחיל את השנה בראש שקט

אוניברסיטת אריאל
13/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

השיטות של המרצים ואיך הם מעבירים את ההרצאה בנוסף לתרגול של המתרגל שזה עוזר לי מאוד להבין את החומר

על הקמפוס

נעים לי מאוד ללמוד בקמפוס ואני מרגישה מה זה נוח לשאול שאלות בכיתה עם כל הסטודנטים וללמוד ביחד בסיפרי קרא עוד...

טיפים

לכל סטודנט שאומר : הלימודים קשים ושהוא בחיים לא יצליח אני אומרת שהאדם חייב לנסות קודם כל ואז להשתדל  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp