תואר ראשון בהנדסת תוכנה באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה

 לימודי הנדסת תוכנה במכללת אפקה

 

ההרשמה לשנת תשפ"א נסגרה

 

כמה צעדים קדימה

 

באפקה – המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב מלמדים אתכם לחשוב במושגים ובדפוסים עכשוויים, כדי שתסתגלו במהרה לטכנולוגיות חדשות ותוכלו ליזום ולהוביל בעצמכם פרויקטים טכנולוגיים ישימים. ברוח זו, הלימודים לתואר ראשון במחלקה להנדסת תוכנה מתמקדים לבחירת הסטודנטים באחד משני התחומים החמים – מערכות מידע וטכנולוגיות מובייל.

 

תכנית הלימודים והתמחויות

 

התכנית ללימודי הנדסת תוכנה משלבת ידע במדעי המחשב ושיטות בהנדסה. היא מורכבת מלימודי יסוד במתמטיקה ובפיזיקה, מלימודי התמחות ומהכנת פרויקט גמר. קיימות כמה התמחויות אפשריות; האחת בתחום מערכות מידע ותוכנה, שבה מתמקדים בתכנות מונחה עצמים ובפיתוח לאינטרנט. השנייה במסלול לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות אפליקציות המובייל, ובה מתעכבים על נושא חוויית המשתמש, על טכנולוגיות תקשורת ותוכן ניידות ומבוססות חיישנים.

 

המכללה מציעה התמחות למידת מכונה ובינה מלאכותית שבה לומדים על תהליכי איסוף ועיבוד של נתוני עתק - ביג דאטה ודנים בשיטות חדשניות ללמידת מכונה, ללמידה עמוקה ולניתוח של שפה טבעית ורשתות חברתיות.

 

כמו כן, מוצעת לסטודנטים בהתמחות באבטחת מידע וסייבר שבמסגרתה מכירים מקרוב סוגי תקיפות ותהליכי התגוננות וכן לומדים על ארכיטקטורות מחשבים ורשתות תקשורת.

 

במסגרת העבודה על פרויקט הגמר הסטודנטים עוסקים בכל שלבי מחזור הפיתוח של התוכנה – אפיון והגדרת דרישות, בניית תכנית עבודה, כתיבת קוד, בדיקות, תחזוקה והטמעה. תוך כדי כך, הם נפתחים להתנסויות מקצועיות, המקנות להם יכולות התמודדות משופרות עם אתגרים עכשוויים בתעשייה. במחצית השנייה של השנה השלישית ללימודים מתקיימת סדנת פרויקט גמר התומכת בהתקדמות של הסטודנטים.

 

מתכונת הלימוד

 

המסלול לתואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללת אפקה נמשך ארבע שנים במסגרת לימודי בוקר, וחמש שנים (כולל סמסטר קיץ) – במסלול הערב בהנדסה. הלימודים מתקיימים לאורך שישה ימים בשבוע. לצד ההסברים הפרונטאליים בכיתה, בתכנית מוצעות סדנאות מעשיות בתחומים: שפת C++, אורקל ומערכות Linux.

 

נושאי לימוד

 

 • שפת Assembly
 • אבטחת מידע
 • מערכות זמן אמת
 • טכנולוגיית ענן
 • תקשורת מחשבים
 • הבטחת איכות
 • תיכון מונחה עצמים
 • תכנות ב - Java
 • ארכיטקטורת מחשבים
 • מערכות הפעלה
 • פיתוח משחקים ברשת
 • לוגיקה מתמטית
 • ניתוח ותכנון אלגוריתמים
 • הנדסת דרישות
 • מערכות משובצות מחשב
 • מודלים חישוביים     
 • אנליזה הרמונית ונומרית     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

לתואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללת אפקה יכולים להתקבל בעלי בגרות מלאה, על סמך ציון 600 מינימום במבחן הפסיכומטרי. קבלתם של הנדסאים מותנית בממוצע של 85 או יותר בבחינות החיצוניות של מה"ט (ללא הפרויקט). בנוסף, החל משנת הלימודים תשע"ו קיים באפקה מסלול קבלה על סמך ממוצע ציוני הבגרויות בלבד, ללא צורך בפסיכומטרי. יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון של לפחות 80 ובמתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון מעל 75 או 4 יחידות בציון 85 לפחות. מי שברשותם תואר ראשון יכולים להתקבל על סמך ממוצע ציונים של 80 ומעלה.

 

היות ותנאי הקבלה במכללה משתנים באופן תדיר, מומלץ לפנות למוסד הלימוד בעת ההרשמה לקבלת המידע המדויק.

 

סגל

 

ראש המחלקה ללימודי הנדסת תוכנה במכללת אפקה הוא בעל תואר שלישי במתמטיקה שימושית, שהתמחה באנליזה נומרית. אדם זה ניהל צוותי פיתוח בחברות תוכנה ובארגוני סטארט אפ, כתלתן הנדסת מערכות בע"מ וחברת אמדוקס. מרצה נוסף במחלקה, דוקטור במדעי המחשב, הצליח בעבר לפתח אלגוריתם הפותר בעצמו תשבצי סודוקו, והמציא משחק המתאים עצמו כל פעם מחדש לרמה ולדפוס החשיבה של המשתמש.

 

 

בוגרים

 

לאחר הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה במכללת אפקה משתלבים הבוגרים בחברות קיימות, מייסדים חברות חדשות, וחלקם אף נשארים במכללה ומשמשים כמנחים בפרויקטי גמר. בוגר אחד במחלקה השתלב במהלך הלימודים בתכנית ההצטיינות "אפקה אתגרים", הגיע להישגים מרשימים בבחינות ובפרויקט הגמר, ובזכות זאת התקבל לעבודה כמפתח Embedded באלביט מערכות. לאחר מכן, התקדם לתפקיד מהנדס פיתוח בתחומי המודיעין העסקי והביטחון. בוגר אחר מספר על העזרה האפקטיבית שנותנים במחלקת ההכוון התעסוקתי במכללה. הוא עצמו עבד כראש צוות פיתוח בחברת Comverse, ובהמשך הקים חברה משלו, העוסקת באפיון מערכות מידע עסקיות וביצירת פתרונות WEB.

 

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

חוות דעת של סטודנטים על תואר בהנדסת תוכנה - מכללת אפקה

התקבלו 33 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

מכללת אפקה
26/07/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אפשרות ללימודי ערב

על הקמפוס

נוח להגעה , הרבה מקומות ללמוד בהם בשקט ויש גישה לחומר הנדרש

מכללת אפקה
19/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב: יש רמה גבוהה ויש לי חברים נהדרים שעוזרים לי לעמוד בקצב ולהצליח במבחנים ברמה הזו. לא אוהב: רוב קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס קטן וממש יפה, שומרים על נקיון למופת, והאוירה מאוד צעירה ותוססת אם כי מדובר בקמפוס אשר נקרא "פי קרא עוד...

טיפים

קודם כל אני באמת חושב שבבחירת מוסד הלימוד חייבת להיות איזשהי חשיבות לאיכות למידה אל מול המבחנים שניג קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום מכללת אפקה

אפשר להירשם למכינה בלי בגרות במתמטיקה?
אליו אקלו
ללא תגובה
מעבר בין תארים במהלך השנה הראשונה או השנייה
שחר
ללא תגובה
מעבר קורס הכנה אחד מתוך שניים
בר
1 תגובות
קורס הכנה בפיזיקה מרץ 2020
דולב זהבי
ללא תגובה
מתי נסגרת ההרשמה למכינה?
עדי אזריאל
1 תגובות
יש חובת בגרות מלאה למסלולי הלימוד?
נמרוד
1 תגובות
קבלת הנדסאי חשמל להנדסת חשמל
חן
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp