לימודי הוראת היסטוריה בחינוך על יסודי במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הוראת היסטוריה בחינוך על יסודי במכללה האקדמית אחוה

לימודי הוראת היסטוריה לבתי ספר על יסודיים במכללה האקדמית אחוה


לומדים מן העבר ומביטים קדימה


מהעידן העתיק ועד לימינו עברו תמורות רבות על החברה האנושית. לא תמיד קל לראות את הקשר בין אותם אירועים מן העבר לחיינו היום, אולם למעשה יש להם השלכות רבות על החברה, הכלכלה, הפוליטיקה והתרבות של כולנו. מורים איכותיים להיסטוריה יכולים להטמיע בילדים ובבני נוער את אהבת התחום וכך לעודד אותם לחקור, להעמיק בעבר ולהסיק ממנו על ההווה ועל העתיד לבוא.


במסגרת לימודי החינוך במכללה האקדמית אחוה, ניתן לבחור בתכנית לימודי הוראת היסטוריה לבית הספר העל יסודי. זוהי התמחות שמתקיימת במסלול לימודי החינוך העל יסודי במכללה. תכנית זו באה להכשיר מורים רחבי אופקים להיסטוריה, שביכולתם ללמד את בני הנוער על אירועים משמעותיים ותמורות היסטוריות חשובות באופן שמותאם לעולמם ולצורכיהם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו ללימודי הוראת היסטוריה מתמקדים בלימוד ההיסטוריה הכללית והיסטוריית עם ישראל ושמים דגש על גישות להוראת המקצוע בקרב בני נוער במערכת החינוך העל יסודית. לאורך הלימודים הם מתמקדים בשלוש תקופות זמן, והן העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה. כך הם מבינים תהליכים ואירועים היסטוריים ולומדים כיצד לנתח מקורות באופן אקדמי. כמו כן, הם רוכשים כלים דידקטיים להוראה של התחום ומפתחים מיומנויות חשיבה היסטוריות שיכולות לסייע להם בהתנהלות בכיתות העל יסודי.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים הוא ארבע שנים. לימודי הוראת היסטוריה הם אחד ממסלולי ההתמחות שבהם בוחרים במסגרת לימודי חינוך על יסודי. תכנית זו היא דו חוגית ויש ללמוד גם בתכנית ללימודי הוראת לשון.


הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסי חובה ובחירה, בסמינרים ובסדנאות לתרגול של מיומנויות ההוראה. במהלך שנות הלימודים הם משתלבים בהתנסות מעשית במוסדות חינוך. בשנה הרביעית ללימודים הם לוקחים חלק בסטאז' שמתקיים בבתי ספר על יסודיים, ובו הם יכולים לתרגל הלכה למעשה את עקרונות החינוך הנלמדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים בהתמחות בהיסטוריה:

 

  • היהודים בימי הביניים
  • מלחמת יום הכיפורים
  • יפן, הודו וסין במאה העשרים
  • השואה, שנאת הגזע והפתרון הסופי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר לחינוך של המכללה האקדמית אחוה מציעים שלל מסלולים ותכניות לימוד. אלה כוללים מסלולים כלימודי חינוך לגיל הרך ולימודי חינוך לבתי ספר יסודיים. כמו כן מוצעות תכניות מסלול וחוג ללימודי הוראת אנגלית ולימודי חינוך מיוחד. כמו כן, מתקיימות במכללה תכניות שונות לתואר שני בחינוך שמאפשרות למורים להמשיך לפתח את הקריירה.


תנאי קבלה


ללימודי חינוך לבית הספר העל יסודי ניתן להתקבל על סמך בגרות מלאה בממוצע בגרויות של לפחות 92, ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות. ציון ההתאמה הדרוש לקבלה (ממוצע הפסיכומטרי והבגרויות) הוא 535 ומעלה, יש צורך בזכאות לבגרות מלאה. למועמדים בעלי בגרות מלאה שלא עומדים ברף הנדרש המכללה מציעה מכינה ייעודית לחינוך שמאפשרת לשפר את סיכויי הקבלה.


תעודה


לסטודנטים המשלימים את הלימודים בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם ניתן תואר ראשון בחינוך B.Ed. וכן תעודת הוראת היסטוריה לבית הספר העל יסודי ותעודת הוראה נוספת להוראת לשון עברית.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp