מכללת אור יהודה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אור יהודה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת אור יהודה


לימודים מתקדמים


על המכללה


מכללת אור יהודה הוקמה בשנת 1997. מתקיימים בה מסלולי לימוד לתואר ראשון ותואר שני של האוניברסיטה הפתוחה וכן יחידה ללימודי חוץ בה נערכים קורסים לקבלת תעודת מקצוע. תכניות הלימוד במכללה נערכות בשעות גמישות וכוללות שיעורים בקבוצות קטנות לטובת התלמידים וקידומם האקדמי. צוות המרצים במכללה מלווה באופן אישי את הסטודנטים לאורך תקופת לימודיהם ומסייע להם גם בתום הלימודים. המכללה מנהלת שיתופי פעולה עם גופים וחברות שונים ועוזרת לסטודנטים בהשתלבות בשוק העבודה.


מסלולי לימוד במכללה


תואר ראשון BA


במכללת אור יהודה מתקיימים שלושה מסלולים לקבלת תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה - מדעי החברה והרוח עם דילומ בקרימינולוגיה ומגדר; לימודי מדעי הרוח עם חטיבה בהוראה; ולימודי מדעי החברה והרוח עם דיפלומה במדיניות ציבורית

 

התכנית מתפרשת על פני כ - 3 שנים וסמסטר אחד, כאשר השיעורים מרוכזים ביום לימודים אחד בשבוע. אלו כוללים הרצאות פרונטליות עיוניות וסדנאות מעשיות לתרגול. היות שמדובר בתואר של האוניברסיטה הפתוחה, אין צורך בהצגת תעודת בגרות או ציון בבחינה הפסיכומטרית על מנת להתקבל למסלול זה.

 

תואר שני MA


במכללת אור יהודה מתקיים מסלול תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית ללא תזה של האוניברסיטה הפתוחה. התכנית מתפרשת על פני 5 סמסטרים, כולל סמסטר קיץ. השיעורים מרוכזים ביום לימודים אחד בשבוע ונערכים במתכונת הרצאות פרונטליות. נושאי הקורסים כוללים סוגיות בסוציולוגיה, משפטים, כלכלה ומדעי המדינה. למסלול מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון בכל מקצוע לימוד, שממוצע הציונים שלהם הוא 80 ומעלה.


יחידת לימודי תעודה


חשבונאות


במכללה מתקיימים שלושה קורסים בנושאי החשבונאות:

 

  • חשבונאות סוג 1+2 - קורס בסיסי בהנהלת חשבונות המתפרש על פני כ - 10 חודשים, ובסיומו מוענקת לבוגרים תעודה בפיקוח משרד העבודה. במהלכו לומדים התלמידים על אופן הניהול של המשאבים הכספיים במוסדות ובארגונים. 

 

  • קורס חשבי שכר - קורס חשבי שכר, שמתפרש על פני כ - 6 חודשים, מכשיר את משתתפיו להיכרות עם סוגיות המס, זכויות העובדים, היבטים משפטיים ותוכנות לחישוב שכר. בסיום המסלול, שנערך במתכונת לימודי בוקר או ערב, מקבלים הבוגרים תעודה מטעם לשכת רואי החשבון בישראל.


מזכירות רפואית


קורס מזכירות רפואית מתפרש על פני כ - 9 חודשים ומעניק תעודת מקצוע בפיקוח משרד העבודה. התכנית מכשירה את התלמידים לשלוט הן במונחים רפואיים והן בהיבט המנהלתי של תפעול מרפאות.


מטפלות לפעוטות


קורס מטפלות מתפרש על פני כ - 8 חודשים, ומכשיר את משתתפיו לעבודה במשפחתונים ובמעונות לילדים בגילאי לידה עד 3 שנים. הקורס מספק היכרות עם סוגיות בהתפתחות ילדים ובביצוע הפעלות שונות במסגרת החינוכית.


אנגלית מדוברת


קורס אנגלית מדוברת כולל כ - 13 מפגשים ונועד להקנות למשתתפיו כישורים בסיסיים בשפה האנגלית. התכנית מספקת מיומנויות חשובות לחיי היום יום ולעסק, כאשר התכנים מתקיימים במספר רמות, החל מאנגלית למתחילים ועד רמת מתקדמים.

 

מנהל שלטון מקומי


קורס מנהל שלטון מקומי מיועד לעובדים בכירים בעיריות וברשויות מקומיות. התכנית, המתפרשת על פני כ - 400 שעות לימוד, מספקת כלים להבנת המערכת השלטונית ולייעול השירות שמוענק לתושבים. השיעורים נוגעים בסוגיות ביחסי אנוש, בפוליטיקה מקומית, בהיבטים משפטיים ובמנגנוני ביקורת.

 

מלגות

 

מכללת אור יהודה מציעה מגוון מלגות למשתתפים בקורסים המקצועיים שלה, אשר מתקשים בתשלום שכר הלימוד. המכללה בוחנת את בקשות הסטודנטים ומביאה בחשבון היבטים כמו מצב כלכלי והישגים לימודיים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על מכללת אור יהודה
התקבלו 6 דירוגיםבציון ממוצע: 4.7 מתוך 5

מכללת אור יהודה
07/11/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הריחוק מהעיר בה אני גרה

על הקמפוס

מקום למידה חמים, אך מאוד חסר קפיטריה

מכללת אור יהודה
30/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שקיפות והבנת הדרך ללימודי התואר. כדאי להיפתח לעולם חדש. מאוד מרענן ללמוד בשילוב עם עבודה

על הקמפוס

אוירה נעימה. החומר מועבר בצורה טובה מאוד וברורה. הצוות מקסים ונעים לעזור תמיד


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp